Marţi,
22.09.2020
Cer Senin
Acum
6°C

Sange de pedelist. Vineri, la ora 8

15 Februarie 2012 11:41

 

Organizaţia de Tineret a Partidului Democrat-Liberal Sibiu împreună cu deputatul de Sibiu Raluca Turcan se alătură campaniei naţionale „Donează sânge. Salvează vieţi!”, iniţiată de OT-PDL. Vineri, 17 februarie, ora 8, tineri democrat-liberali vor merge la Centrul de Transfuzii din Sibiu entru  dona sânge. “Îi invităm pe sibieni alături de noi şi sperăm ca demersul nostru să reprezinte doar primul pas în ceea ce fiecare trebuie să facă pentru cei aflaţi în suferinţă” a declarat Cornel Macarie, responsabilul proiectului la nivel local.
 Cei care doresc să participe la această campanie trebuie să ştie că vor beneficia de un set complet de analize medicale, scutire de serviciu pentru ziua în care se realizează recoltarea de sânge şi un bon valoric de 63 de lei. Acestea din urmă vor fi donate sinistraţilor din zonele afectate de frig şi zăpadă, sub forma de produse neperisabile.

Comentarii

18 comentarii

marin

Acum 8 ani

Felicitari! Un gest frumos si onorabil.
Raspunde

Dracu\'la donatori

Acum 8 ani

Acest sange recoltat de la PDL-isti ar trebui etichetat corespunzator si insotit de un formular tip declaratie pe proprie raspundere a celui care primeste transfuzia. Se va lua la cunostinta posibilitatea aparitiei unor reactii adverse severe precum: tupeu nemarginit combinat cu nesimtire, aroganta, minciuna, dispret si ura fata de toti cei ce nu sunt de partea ta si o permanenta dorinta de a da limbi in fund unui anume individ. In rest numai de bine.. Laudabila initiativa
Raspunde

@dracu....

Acum 8 ani

si oligofrenie acuta :))))))))))) iar pentru persoanele de gen feminin trebuie neaparat sa ridice fustita daca vor sa avanseze.
Raspunde

@PDL

Acum 8 ani

frumos gest
Raspunde

pt pld

Acum 8 ani

da, apreciabil lucru
Raspunde

bucur

Acum 8 ani

unele persoane nu inteleg ca sangele nu are culoare politica. Felicitari pentru initiativa.
Raspunde

hematologul

Acum 8 ani

Stirbet, Ariton, Turcan & co de ce nu doneaza? doar tineretul ? ce ei n-au sange?
Raspunde

csaba a.

Acum 8 ani

io dones szperma in bot la romani. romanii = cigany
Raspunde

@ciobi

Acum 8 ani

mai bozgor imputit, in botu lu mata sa donezi sperma, sa faci un unguras mic sa-ti zica tata, luati-as tot nemul unguresc pe carbazan sa va fac elicoptere, husari imputiti si oligofreni
Raspunde

Vasi

Acum 8 ani

Ciobi,nu-i bun nici tratamentul asta,schimba doctorul.....si mai respira si tu un picut!
Raspunde

@

Acum 8 ani

si nu puteau dona fara sa mai faca atata zarva cunosc tineri care doneaza sange si banii ii dau la copiii fara parinti dar nu merg cu ziarul dupa ei vor sa arate ca sunt umani prea tarziu
Raspunde

Vasi

Acum 8 ani

Dar nu fac nici parte din pdl,nu?,.......astia din partidul porcesc vor sa li se raspunda la salut cu multumesc,doar te-au bagat in seama,esti privilegiat.....cam ca atunci cand te impiedici de tomberon.......sfatul meu este ca acest partid sa-l doneze pe tot(sangele) si apoi sa se laude......mai ca i-as lauda si eu.....
Raspunde

una

Acum 8 ani

Una pt. Vasi, nu-mi vine sa cred ca nu ai primit niciun zambet, sau macar un smiley, cu toata criza!
Raspunde

lola

Acum 8 ani

daca citesti articolul ai sa observi ca e o invitatie adresata tuturor sibienilor care doresc sa se alature acestei initiative...pana la urma suntem oameni inainte de a fi simpatizanti ai unu partid politic
Raspunde

bes

Acum 8 ani

Titlul articolului suna a scandare: \"Sange de PD-List!Sange de PD-List!\". nice.
Raspunde

cristi

Acum 8 ani

Pentru cei ce comentati impotriva donarii de sange - niste REDUSI - daca nu intelegeti importanta gestului. Nici macar nu va doresc sa ajungeti, voi sau cineva din familia voastra sa aveti nevoie de sange, sa vedeti cum veti aprecia atunci un gest de donare impotriva caruia acum sunteti contra .... SANGELE NU ARE CULOARE POLITICA - celor ce nu sunt in stare sa vada acest adevar le recomand sa se abtina a comenta pe site-uri publice. FELICITARI TUTUROR CELOR CE DONEAZA SANGE, indiferent daca fac sau nu politica.
Raspunde

Ionel

Acum 8 ani

Raluca Turcanu este cel mai vizibil ales la nivel national al judetului Sibiu si aici ma refer la lucruri bune pe care le-a facut pentru Sibiu si sibieni, lucru pe care nu il pot spune despre nici un alt politician din opozitie ales de sibieni, care nu fac altceva decat sa puna frana lucrurilor bune care se fac in Sibiu. Nu inteleg supararea si indignarea unora vizavi de intentia laudabila de a dona sange de catre niste tineri, fie ei chiar si din PDL, este un lucru foarte bun. FELICITARI!
Raspunde

Vasi

Acum 8 ani

Cristi,cum ma\"impotriva caruia acum sunteti contra\"?.......Este demonstrat ca cei ce se ocupa de campanii electorale la tara nu pot fi angrenati in subiecte palpabile,nu pot controla limbajul de lemn pentru a explica ceva concret.......pe de alta parte cred ca toata lumea este de acord ca la nivelul de incompetenta din acest partid,atata lucru pot face si ei,LAUDABIL,dar sa se abtina in a emite planuri idioate de salvare a tarii din criza de mana cu javrele din FMI cu ai caror bani au fraudat alegerile din 2009,sa renunte la a-si mai \"asuma\" raspunderea cand ei au un vot de incredere de 12%,de a mai numara cand nu stiu sa inumere,de a mai vorbi de puturosi si betivi cand ei sunt niste HOTI!...... si o rugaminte personala:NU MAI ASOCIATI ACTUL DE BINEFACERE CU CAMPANIA ELECTORALA CA NU TINEEEE!
Raspunde