Duminică,
21.07.2024
Parțial Noros
Acum
25°C

Eugen Moraru, candidatul USL pentru Medias

Eugen Moraru, șeful Poliției Locale Mediaș este candidatul USL pentru municipiul Mediaș. Anunțul oficial va fi făcut de președintele PSD Mediaș, Viorel Arcaș în cadrul conferinței de presă de joi. ”Joi vom anunța candidatul, așa am convenit, până atunci nu pot confirma nici un nume”, a declarat Viorel Arcaș. Întrebat dacă va face un anunț important joi, Eugen Morar a confirmat. ”Așa se arată lucrurile până acum. Oricum, mai multe detalii vă voi putea da joi, pentru că lucrurile nu sunt clarificate sută la sută”, a declarat Eugen Moraru. Social-democratul are grad de comandor, a absolvit Școala Militară de Ofițeri de Aviație "Aurel Vlaicu", din localitatea Bobocu, județul Buzău, iar liceul l-a făcut la Mediaș, la Liceul Teoretic "Axente Sever". Foto: Monitorul de Mediaș

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

47 comentarii

ABDB

Acum 12 ani

ce funny :)) abia astept savad cum pierde!!
Raspunde

Candidatul zero barat

Acum 12 ani

Ce D-zeu de strategie e asta sa iesi in fata cu toti neicanimeni?!!? Cine D-zeu voteaza un om fara pic de stralucire?! Acest om nu are nimic .... nici de unele, poate pentru ca stiu ca nu au nici o sansa, poate de asta baga un 0 in fata sa nu se faca ei de ra//hat ...
Raspunde

Alin

Acum 12 ani

Oamenii PSD-ului cu imagine in Medias au varat capul in hazna. Nu vreau sa se vada invinsi. S-au saturat sa manance bataie la Medias ... HA, HA, HA
Raspunde

Cine draq

Acum 12 ani

Mai e si nimeni asta? Nu se gandeste ca nu are nici o sansa?
Raspunde

mihai

Acum 12 ani

Sa participi cu speranta sa invingi e una, sa participi doar asa ca marioneta in timp ce guluganii mari se ascund in spatele tau e alta. Asta spune ceva despre caracterul omului care accepta sa fie papusa PSD-ului. Atele nu se vad, dar raman cicatrici de la ele d-l Eugen.
Raspunde

Candidatu lu peste prajit

Acum 12 ani

Halal Candidat halal USL-isti. Cum naibi sa nu razi ?? Cu asta nu au nici o sansa. De fapt nici cu altii mai fatosi din usl nu aveau. Cred ca sunt resemnati deja. Mediasul nu e un oras rosu sub nici o forma ca vorba aia suntem in Ardeal.
Raspunde

medieseni vinduti pd ului

Acum 12 ani

ce stralucire mai vrei mai verosule de la punctul 2 tu esti un zero barat.INtimp am constatat micimea conationalilor mei medieseni Sint sub influenta celor de care sint exploatati[vezi munteanu ,piteiu si celor ce le mai ofera inca pita si circ [toate vin din furat vezi gaz metan] iar cind totul se inchide e jalle mare intrucat restul industriei este la pamant in Medias si atuncia sa vesi cum se trezesc pedelisti Pe morar lam vota ptr fata si mustata lui
Raspunde

Mioara

Acum 12 ani

Felicitari d-lui Eugen Moraru, va obtine uimitorul scor de 7%. Si sunt in stare sa pun ramasag pe asta. Asa coalitie asa candidat. In aceste conditii as propune si eu o baba de la mine de pe strada. E PSd-ista convinsa si vorbeste destul de bine, cred ca ar avea sanse mai mari ca si colegu` de la Comunitara.
Raspunde

Biciul lui D-zeu

Acum 12 ani

Ptr. 7. E bine daca tu votezi primaru„ dupa mustata. Iti recomanda sa votezi in Bangladesh. Eventual si sa iti iei cetatenia respectiva boule. Si vizavi de industria din Medias sa stii ca ea nu se dezvolta daca se inchide Gazu. Si daca vorbesti de furat iti recomand sa privesti in propria ograda...stii tu la ce ma refer, ca doar esti roman.
Raspunde

EU

Acum 12 ani

In vremurile astea asa cum sunt Mediasul se misca, traieste. Imi e mai frica sa locuiec intr-un oras unde nu se aude picamarul decat intr-unul in care se munceste. Azi se construieste si maine vom avea un oras mai frumos. Proiectele importante sunt in derulare, si sunt pe bani europeni, asta e important. E normal ca PSD-ul (pentru ca PNL-ul nu exista la Medias) sa fie dezamagit. Am vazut primarii PSD-ului ce au facut pentru orasul asta. Bucur e exemplu perfect pentru neputinta PSD-ului. Mediasul se afla azi pe o traiectorie corecta si vie. Asta conteaza si pentru asta eu VOTEZ cu Teodor Neamtu
Raspunde

lulu

Acum 12 ani

asa ma.patrioti deastia cu scoala militara va trebuie k,, tovarasul,, basescu..........sa fie viata buna .pfui k sau umplut ardealul de rogojini.........
Raspunde

mai ghiciule nr 9 si et comp.

Acum 12 ani

sinteti redusi si vanduti prostilor iar tu ghiciule nai mustata si nici fata de sari ca un bou ce esti,iar daca se inchide gazul numai ptr hoti nu ptr tara va vi jale mare ptr ei nu va fi ptr ca au furat si acum nu mai au probleme decat cu procurori dar ptr noi ?da bovina fara minte si cu coarne ce poti sa inpungi toata prostia ta rahatule iar de ma sti poti sa mi- sufli in ....r
Raspunde

Bianca

Acum 12 ani

Teodor Neamtu este un om corect, cald si grijuliu. Voi vota cu dumneavoastra domnule Neamtu indiferent de orice alt candidat ati avea, indiferent daca el este din PDL sau din alt partid. Aveti toata stima si aprecierea mea aveti votul meu si al familiei mele. Teodor Neamtu este cea mai buna optiune pentru Primaria Medias.
Raspunde

Calin - angajat in Romgaz

Acum 12 ani

Ptr nr. 7 si 9. Nu ma intereseaza lupta ta cu altii, dar nu fa toti oameni ce lucreaza in Gaz hoti. Daca generalizezi tu esti un bou. Si procurorii inca ancheteaza asa ca pana la finalizare te invit sa te abtii. Si Romgazul nu se va inchide – ca nu e chiosc. Si daca ai mustata asta cu siguranta nu e un motiv sa candidezi. Daca asta te poate pe tine convinge asta spune tot despre nivelul tau. Esti redus, se vede si dupa felul in care scrii. Poate ca nu esti hot cum zicea nr. 9. dar prost sigur esti, se vede usor asta.
Raspunde

Flo

Acum 12 ani

Lasati omul sa incerce e dreptul lui, insa din pacate a candida din partea PSD in Medias e fara sanse si asta o stiu si ceilalti reprezentatnti ai USL care tin capul la cutie. Oricum Primar va fi tot Teodor Neamtu, care este de altfel si cea mai buna optiune.
Raspunde

sara

Acum 12 ani

Daca acest domn ar avea un pic de demnitate in momentul cand se face anuntul oficial pentru candidatu usl medias la primarie ar tebui sa se retraga ori cum sar face de ras nu al voteaza nici colegi de partid .Ori cum e numai o momeala
Raspunde

isa

Acum 12 ani

isi incearca si el norocu crezand ca asta ii un joc de ruleta . potrivit art. 10 alin. (3) din Legea nr. 360/2002 privind Statutul poliţistului care zice astfel:persoanele care sunt încadrate direct în poliţie nu trebuie să aibă calitatea de membru al vreunui partid politic sau organizaţii cu caracter politic.... ori politica ori politie hotarativa domnule Morar.
Raspunde

lola

Acum 12 ani

psd iese cu oameni noi la inaintare,ei cred ca daca scot fete noi la inaintare crezand ca vor castiga...ar fi avut succes daca faceau asta unde primarii in functie sunt slabi dar unde ai primari ca Neamtu si Johannis mai bine iti gasesti alta strategie
Raspunde

el cid

Acum 12 ani

USL ,ai facut o alegere cistigatoare.Se vede dupa comentarii.....era cazul si timpul sa apra si in medias un adevarat primar
Raspunde

@19

Acum 12 ani

Daca tie din comentarii ti se pare ca miscarea asta e castigatoare e clar. Mi-ar place sa fi organizatorul de campanie al USL. E ata de castigatoare mutarea asta precum e broasca de plina de par. Succes si la mai mare, adica sa treceti pragul de 2.8% la Medias....
Raspunde

@USL

Acum 12 ani

Daca nu stiti strategia USL e sa piarda alegerile locale...dupa candidati asa se pare.
Raspunde

Finu\'

Acum 12 ani

Bravo Finu \' ! I-ai pacalit pe pesedisti ! Iar tu , daca ai onoare , da-ti acum demisia din Politie . Chiar daca te dai independent , nu esti credibil . Si asa ,Politia Comunitara avea o incredere de doi bani , acum ai terfelit-o de tot .
Raspunde

Apropos !

Acum 12 ani

Cu camasa\'n mustata ta !
Raspunde

nicu

Acum 12 ani

cam brunetel baiatu nu stim multe despre aventurile lui dar asa candidati i-si alege uslu cu e turcu si pistolu suntem de rasu lumi ne intorcem iara pe timpul lui bunicuta iliescu comunisti tot comunisti raman pana la morte si puturosi la fel drept exemplu in parlament
Raspunde

Taratorule

Acum 12 ani

Il prinde bine camasa. Oare mustata e vopsita?
Raspunde

valahu\'

Acum 12 ani

Atâtea comentarii prosteşti e greu de adunat laolaltă. Nivelul democraţiei româneşti e aici: un canditat se votează după cum arată, după mustaţă, după cămaşă, după numărul de la pantof, etc... Din partea creierelor spălate ale pdl-iştilor nu mă aştept la altceva, dar ceilalţi? Chiar se uită că vorbim de alegeri locale şi că vom alege omul înaintea partidului? Cunoaşteţi persoana, v-aţi interesat cine e, ce a făcut, ce vrea, înainte de a exprima o opinie? În altă ordine de idei să înţeleg că starea deplorabilă a oraşului este în regulă pentru unii? Că asta înseamnă că oraşul „trăieşte, e viu\"? Nu credeţi că unii au cam fost epuizaţi de exercitarea puterii şi c-ar trebui să se odihnească în opoziţie câţiva ani? Domnule Moraru, vă doresc succes într-o campanie electorală care se anunţă scârboasă...
Raspunde

Luminita de la capatul tunelului

Acum 12 ani

USL nu a lansat oficial candidatul la primărie, iar voi cei de la PDL sau simpatizanţi aţi intrat in panică. Adevărul e că aveţi de ce să vă fie teamă, acest om are o ţinută morală (dacă ştiţi cumva ce înseamnă), pe care nu aveţi cum s-o combateţi. Tot ceea ce puteţi face e să inventaţi, dar pe cetăţeii Mediaşului nu-i mai puteţi păcăli. Domnule Moraru vă doresc mult succes în campania electorală!!! Iar pentru Bianca de la nr. 13 vizavi de afirmaţia ta \"Teodor Neamţu este un om corect, cald şi grijuliu\" aş avea o întrebare: De ce nu au simţit căldura primarului şi pensionarii din acest oraş cărora le-a fost frig în casele lor în această iarnă geroasă??
Raspunde

Fantoma nr. 3

Acum 12 ani

Pt. Bianca de la nr. 13: Teodor Neamtu este un om corect si grijuliu: Intrebat-o pe sotia d-nlui Teodor cat da grijuliu a fost cu ea si cat de calduros s-a purtat in ultima perioada. D-nului Comandor mult succes esti un om de calitate, caracter, coloana vertebrala si tot ce este bun este intr-o singura persana care se numeste EUGEN MORARU. Vom fi alaturi de dumneavoastra si in mod sigur mediesenii vor schimbare si va vor sustine. NU VA LASATI INTIMIDATI. ESTE O TACTICA SPECIFICA LOR.
Raspunde

Alex

Acum 12 ani

Domnule Moraru, vă doresc mult succes în campania electorală. Am să votez pentru dumneavoastră ca OM, nu pentru USL. Cred că toți ar trebui să gândească așa. Tot respectul pentru decizia luată. Când citesc comentariile făcute (vezi cravată..., cămaşă..., mustaţă...etc.) mi- e ruşine ca sunt român.
Raspunde

Maria

Acum 12 ani

Domnule Moraru mult succes...va sustinem...si mai deschidetiva ochii si nu mai aruncati cu pietre in oameni fara sa cunoasteti....
Raspunde

Maria

Acum 12 ani

Pentru cei care ii deranjeaza mustata Domnului Moraru, din cate stiu eu bine si Domnul Teodor Neamtu are, dar se pare ca nu va deranjeaza. Domnului Moraru mult succes pentru ca merita
Raspunde

Maria

Acum 12 ani

Domnule Moraru mult succes...va sustinem...si mai deschidetiva ochii si nu mai aruncati cu pietre in oameni fara sa cunoasteti....
Raspunde

ionut

Acum 12 ani

Ataca PDL-istii... in sfarsit le este si lor frica ca apare un om care isi doreste cu adevarat sa faca ceva in orasul acesta, un om cu caracter, un om demn si care stiu si eu foarte bine ca are toate sansele sa castige alegerile... multa bafta Domnule Moraru!!!
Raspunde

@@

Acum 12 ani

Nu va fie teama d-nule Moraru, sunteti un om cu caracter si de cuvant si aveti toate sansele sa castigati alegerile ... Multa bafta domnule Moraru
Raspunde

INA

Acum 12 ani

Esti cel mai frumos barbat d-nule Moraru, iar mustata reprezinta farmecul tau, un grup mare de femei care te vom vota in mod sigur. Si nu va mai legati de mustata lui invidiosilor, ca nu-i ajungeti nici la getul mic daramite la inteligenta lui. Daca toata lumea ar consuma alcool cat consuma acest om in mod sigur nu ar mai exista betivi si nici centre de dezalcolizare.
Raspunde

Cata

Acum 12 ani

Avem si noi o data ocazia sa alegem un viitor stralucit pentru orasul nostru si chiar si acum cand ni se iveste o sansa, nu stim decat sa aruncam cu pietre... voi, cei care nu stiti decat sa jigniti, si care probabil nu va intereseaza acest oras, ci doar interesul personal, mergeti la culcare si incercati sa va obisnuiti cu gandul ca sunt si oameni care isi doresc un viitor mai bun si care cu siguranta vor merge la vot si vor vota un om adevarat, un om care merita cu adevarat respectul unui oras intreg, care a luptat toata viata lui ca sa ajunga un om onorabil, care s-a luptat cu soarta , care nu a fost usoara, ca sa ajunga omul care este acum...un om modest, care iti vorbeste frumos ori de cate ori ai ocazia sa stai de vorba cu el. E un om admirat de foarte multe persoane, un model pentru multi dintre noi... dar aceasta multime care il admira, prefera sa va lase pe voi sa va agitati cu comentarii TAMPITE, in schimb ei vor merge la vot si vor vota UN VIITOR MAI BUN!!!
Raspunde

Cetatean

Acum 12 ani

Mereu cand se ofera sansa de a schimba ceva in favoarea orasului nostru se gasesc toti gazistii carora le tremura fotolile si toate angajatele primariei care il sarute pe neamtu ce ar fi sa ne sarutati si voi pe noi si sa furatii si sa sarutatii din banii vostrii!!!!!!!
Raspunde

una

Acum 12 ani

Dle...cetatean, esti caragialesc, fara sa fii turmentat...cred... Marius Chicos Rostogan nu a gasit niciodata de cuviinta sa \"il sarute pe neamtu\"...nu stiu neamtu se refera la sb sau la medias. Femeile prefera sb, e cert....
Raspunde

xxl

Acum 12 ani

avem mare incredere in dvs domnule Morar, nu va lasati intimidat! mult succes!
Raspunde

MAZARIN

Acum 12 ani

SUCCES d-le comandor, A-ti merita sa castigati pentru ca sunteti o persoana mai onesta decat escrocul si mincinosul de Neamtu care ar trebui sa îşi vada de soţie(fiind infirma) si nu de amanta.
Raspunde

Obiectiv

Acum 12 ani

Un nume nou apare in politica Mediasului si deja se arunca ulii... Este tipic pentru un anumit nivel de cultura si inteligenta... a se vedea modul de exprimare si de scriere. Inchide ochii si priveste lumea Ghideon... Ar prezenta USL- ul o persoana compromisa, betiva? Da, inteligenta asta de carciuma... Oare la asta se reduce punctul de vedere al Mediasului?
Raspunde

pensionar sau sef la PLM

Acum 12 ani

nici mie nu–mi spune nimic omul asta de carton...un nume sters in umbra care si–a aranjat fetele bine mersi , el pensionar din cadrul armatei\" dar inca indispensabil\" ocupand o functie de conducere in detrimentul unui tanar probabil...fost pdlist probabil actual psdist...mai trage si de pe astia o functie de consilier la fel in detrimentul vreunuia de pe acolo mai amarastean si uite asa acest domn morar fara scrupule isi face jocul iar USL isi sapa groapa pierzand alegerile locale...ma intreb daca nu cumva sunt toti pe o mana psd cu pdl aripa Neamtu. Obiectiv te intreb oare chiar asa redus crezi tu electoratul din medias incat sa nu observe marlaniile facute de \"crasmar in cadrul carciumei PSD usl sau cum naiba se mai numeste maria aceasta cu alta palarie\"
Raspunde

ECP

Acum 12 ani

VIATA ORASULUI ESTE CA O CARTE DESCHISA,trebuie doar sa sti sa citesti in ea,in detaliu,in orice marunt amanunt,in special prin ochii locuitorilor sai.Acestia isi indreapta capul spre un orizont plin de speranta,de corectitudine si cinste imaculata,spre o viziune de conducere plina de transparenta si in credinta unei reusite depline.Acolo unde nu reuseste unul,reusesc impreuna toti ceilalti,daca au un liant care sa-i tina aproape,indiferent de greutatile vietii de zi cu zi,de neajunsuri si nelinistii.Acolo unde este speranta ,este si reusita.Aceasta ciuperca portocalie trebuie eradicata pentru mult timp de acum inainte si imprastiata cenusa in toate zarile,ca sa nu mai poata sa renasca precum pasarea phoenix,pentru a pune bazele unui viitor luminos urmasilor nostri,de a le creea o speranta de mult mai bine,o lume a cinstei si devotamentului,seminte care vor da roade prin grija actualei generatii care merita sa preia friiele acestui minunat oras istoric.Oamenii de buna credinta si cu gandirea aplecata spre viitorul copiilor lor,vor face acest pas de a alege fara ezitare si chiar cu speranta si entuziasm USL, o alianta care priveste cu multa aplecare problemele sociale ale oamenilor si metodele de conducere macro-economica pentru realizarea acestui deziderat. STIMATI CONCETATENI,pentru ca primarul propus de USL in persoana comandorului MORAR EUGEN (impresionanta carte de vizita),darz si plin de abnegatie,ca sa reuseasca este nevoie sa-l sprijinim si prin votarea consilierilor USL- oameni cu multa probitate morala si profesionala- pentru a da un nou curs vietii cotidiene din Medias,o alta perspectiva luminoasa vietii de zi cu zi,sa transforme orice salut obisnuit cu salutul de bun simt \"DOAMNE AJUTA\".
Raspunde

gujiu laurentiu

Acum 12 ani

Moraru Eugen om corect din tata care a fost comandantul garnizoanei medias,,cinstit,onest cu putere de muca, necorupt si care ai doresc mult suces pe aceasta cale.
Raspunde

Eduard Cristian

Acum 12 ani

\"O lupta-i viata,deci te lupta Cu dragoste si dor de ea\". \"Orice copil instruit este un bun castigat pentru societate\". Cinstea si corectitudinea ta, te recomanda pt indeplinirea acestor dezideratii. Ca fiu al acestui oras vei putea demonstra ca \"OMUL SFINTESTE LOCUL\". Sunt convins ca vei pune in centrul activitatii tale \"CETATEANUL\" cu toate necazurile si nevoile sale, in special pe asigurarea unor conditii omenesti de tratament specializat, sanatatea fiind bunul cel mai de pret al omului. Sa fii orb si surd la mizeriile la care apeleaza partidul portocaliu, pt ca acestea ii caracterizeaza. Ei nu cunosc rusinea si bunul simt, singura lor preocupare sub fatada muncii pt cetateni, nu fac decat sa isi asigure o sursa suplimentara de castig incat sa-si mentina oamenii fideli. E timpulca actuala administratie caracterizata prin minciuna, sa plece, sa lase loc unei noi echipe care prin cinste, corectitudine si consideratie pt cetatenii orasului sa le creeze acestora, incredere, optimism si un moral plin de speranta.
Raspunde

No name

Acum 12 ani

Domnule pensionar, [probabil faci parte din secta PDL], daca nu-ti spune nimic \"omul de carton\", de unde stii ca si-a aranjat fetele bine mersi? Deci pana la urma: il cunosti sau nu? Te contrazici singur... sa te invete mai bine PDL-istii ce sa scrii :)
Raspunde