Duminică,
27.11.2022
Innorat
Acum
2°C

Schimbari la PC Sibiu pe ultima suta de metri. Costeiu - out!

Conservatorii sibieni au decis să-și schimbe întreaga conducere cu două luni înaintea alegerilor locale. Eftimie Costeiu, cel care a preluat interimatul conducerii județene a organizației, este înlocuit din funcție. ”Sunt motive personale care țin de sănătate. Am făcut tot județul și mi-e greu”, a declarat Costeiu pentru Turnul Sfatului. Astăzi, la ora 15, va fi anunțat noul președinte interimar al organizației județene. Șeful organizației municipale va fi candidatul USL la Primăria Sibiu, Dragoș Floarea. ”Dacă vrem să facem treabă, atunci am decis să avem alături o echipă tânără. Eu mă bucur foarte mult că atât domnul Costeiu, cât și ceilalți colegi din PC, au înțeles acest lucru și mi-au acordat întregul sprijin”, a declarat Dragoș Floarea. Noua conducere a PC Sibiu va fi anunțată de președintele executiv al organizației naționale, Vasile Nistor.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

10 comentarii

JAN VALJAN

Acum 10 ani

LINISTITI-VA ! TRECETI LA LOCURILE VOASTE asa striga din balcon raposatul,// DE NU ESTE LINISTE IN COALITIEA USL POT SA PROFITE SLABI SLABILOR .// ATENTIE MARE CA DUSMANUL NU DOARME
Raspunde

Eu

Acum 10 ani

Hai cu Sasu\' !!!! Nici macar nu imi fac iluzii ca Forumul nu va castiga Sibiul si il va trimite pe Cindrea la plimbare .... sa mai plimbe ursul inca 4 ani.
Raspunde

fost salariat de la Balanta

Acum 10 ani

CE FOTOGRAFIE TIPICĂ PENTRU STAREA ACTUALĂ A LUI EFTIMIE COSTEIU ZIS ”ARSU”!!!
Raspunde

lola

Acum 10 ani

ooo saraci pot sa tot faca schimbari ca degeaba...au si ei un 5 % si cred ca au un cuvant de spus in usl...pacat de ei...
Raspunde

all4all

Acum 10 ani

saraciii...facetiva curat in curte si dupa aia iesiti p afara!!!
Raspunde

mihai

Acum 10 ani

pt 3 fost salariat... Nu mai mira pe nimeni si nici nu mai revolta faptul ca ,la rubrica comentarii,„se produc„in toata „splendoarea „lor si-n marea majoritate,niște frustrati,neica nimeni...Comentariile si comentatorii dau măsura educattiei,culturii si a „nivelului„acestora..Insă,sa te referi la un om,indiferent cine este acesta,facand referire la sechele posttraumatice sau la infirmitati fizice,este impardonabil ! Rusine „stimabile„pt ca domn nu-ti pot spune si,nu pierde din vedere faptul ca oricand poti deveni infirm,sau ars intr-un accident de orice natura ar fi el.
Raspunde

corect

Acum 10 ani

Nu- l agreez nici eu pe Costeiu, dar nu este frumos sa aduci in discutie infirmitatea unui om. Vorba lui Mihai, nu se stie niciodata cand poti avea chiar tu un accident sau sa intervina o boala in viata ta..
Raspunde

&3

Acum 10 ani

dupa ce a distrus Balanta in folos propriu Costei a primit de la viata ce merita ...asteptam sa mearga pe urmele lui Pumnea alt ticalos care a suferit prea putin inainte sa moara...TOTUL SE PLATESTE !
Raspunde

Gufy

Acum 10 ani

A fost cel mai slab pregatit economist al fostei Balanta care nu stia nici tabla inmultirii si avea doar atributiunea de0a verifica legitimatiile muncitorilor dimineata si umbla ziua prin fabrica sa faca pe supraveghetorul!! Ani de zile a vista sa ajunga secretar de partid sa linga ,,borcanul`` comunismului. Cel mai slab politician sibian si ...redus politic de Bucuresti contrar donatiilor pe care le-a facut!! A primit ...ce-a semanat!
Raspunde