Marţi,
22.09.2020
Cer Senin
Acum
19°C

S-au numarat 357 dintre cele 366 de sectii de votare. Cindrea - 36,76%, Bottesch - 29,11%

11 Iunie 2012 19:52

 

Conform ultimelor date deținute de Biroul Electoral Județean, Ioan CIndrea, candidatul USL la președinția Consiliului Județean are 36,76% din preferințele electoratului, în timp ce Martin Bottesch nu a strâns decât 29,11%. Pe poziția a treia, după numărarea voturilor din 257 de secții, din cele 366, câte sunt în total, se află candidatul PDL, Cornel Știrbeț, care a strâns 17,47% dintre sufragii. Datele au fost prezentate de postul local de televiziune Realitatea TV Sibu și citează date oficiale ale BEJ Sibiu.

Comentarii

9 comentarii

Dar sondajele?

Acum 8 ani

Toate sondajele presei m-au mintit, toata campania. Am aflat doar falseturile promovate la comanda platita a sasilor, sustinuti de mafia Carabulea-Johannis-Oprean-Rusu-Aldea-Bottesch-Moldovan etc. De ce nu am avut voie sa aflam sondaje reale?
Raspunde

victorie

Acum 8 ani

CINDREA ! CINDREA ! CINDREA !
Raspunde

rosu

Acum 8 ani

Bottesch + Stirbet = 46,58 %. Coalitie intre cei doi nu e posibila? Devce atata bucurue la USL? Greul abia incepe.
Raspunde

MOSU

Acum 8 ani

ARATATE stirbet CUM STAI CU PROCENTAJUL MAI TU NU CREZI CA TEAU FURAT? DAI IN JUDECATA CE MAI STAI POATE ! POATE! // AJUNGI SI TU CEVA
Raspunde

bes

Acum 8 ani

Pt. @rosu: este vorba despre Presedintele Consiliului Judetean, deci nu are cum sa existe o alianta intre doi candidati. In schimb ar putea sa faca o alianta consilierii judeteni ai celor doua partide pentru o majoritate in Consiliul Judetean.
Raspunde

dvd

Acum 8 ani

felicitari BOTTESCH ptr onestitatea de care ai dat dovada felicitandul pe CINDREA //da dovada de respect intre competitori .
Raspunde

rosu

Acum 8 ani

Fara coalitie nu poate conduce nimeni judetul. Deci: USL + PDL? USL + FDGR? FDGR + PDL? Ultima varianta ar insemna un presedinte al CJ din cele doua formatiuni, Bottesch ori Stirbet, nu?
Raspunde

X

Acum 8 ani

Il va pune pe Cindrea viceprimar si lasa locul tot lui Botesch daca are oanore dar nu cred ca nenea Zambirici (Iliescu) tot el vrea la conducere.Moarte voua comunistilor USL=Ciuma bubonica sau apocalipsa
Raspunde

X

Acum 8 ani

Au noroc cu taranii prosti care inca voteaza cu PSD \"ca doar ne-or dat pamantul inapoi\" si mai au noroc cu cei care ii aduna si baga cu forta in sectiile de vot.
Raspunde