Luni,
21.06.2021
Partial Noros
Acum
25°C

Revoluíonarii incep seria de mitinguri "impotriva totalitarismului"

Asociația Sibiu Decembrie 1989 a primit autorizația de  organiza mitinguri în centrul Sibiului, în perioada 24-27 iulie. În zilele de 24,26 și 27 iulie, revoluționarii vor mărșălui pe traseul Piața Mare - Bulevardul Nicolae Bălcescu - Piața Mare, în timp ce miercuri, 25 iulie, vor sta în zona Farmaciei 24. Miercuri va fi organizat în Piața Mare și un miting pro-Băsescu. La mitingurile organizate de revoluționari sunt așteptate în jur de 200 de persoane, informează Biroul de Presă a Primăriei Municipiului Sibiu.

Comentarii

12 comentarii

briza

Acum 8 ani

Era bine sa fie ghilimele si la revolutionarii pro basescu
Raspunde

un sibian

Acum 8 ani

la munca cu acesti asa-zisi revolutioonari.ar trebui sa se termine cu pomana....tara de lenesi....
Raspunde

cretu

Acum 8 ani

ce au facut astia la revolutie au stat dupa perdea si acumnormal ca sunt alaturi de cel care le-a dat drepturi degeaba
Raspunde

0369809743

Acum 8 ani

Ieri dupa–masa, pe la ora 17:35, am fost sunat acasa de la acest numar, iar la capatul firului era o voce de tanar care nu si–a spus numele dar s–a recomandat \"Noi suntem de la U.S.L. Sibiu si am dori sa aflam cum veti vota pe 29.07\". Eu le–am raspuns ca voi vota cu NU. Vorbesc foarte serios. Cine vrea sa le adreseze vorbe grele, este liber sa apeleze, dupa ora 17:00, numarul de mai jos. Mult succes!
Raspunde

Radu

Acum 8 ani

RUSINE! RUSINE! RUSINE! Rusine sa va fie postaci PDL! ati baut prin cluburi 3 ani si ati dat de baut tuturor simpatizantilor vostrii pe banii mei, ai parintilor si ai bunicilor mei! Stati si va ascundeti dupa niste ipuri si folositi pseudonime sa dati impresia ca sunteti cetateni cu parere pertinenta si apolitica! Rusine voua ca jigniti oameni care au fost in strada in 89 ca sa aveti voi libertatea sa injurati ca Basescu! Rusine voua ca jigniti memoria celor cazuti in strada in 89 si a familiilor acestora! Sibiul s-a ridicat in 89 importiva unui tiran si a platit cu sange pentru a putea alege democratic! Datorita acestor oameni avem noi dreptul de a alege in primul rand daca vrem sau nu sa mergem la vot! Datorita lor avem posibilitatea sa ne alegem reprezentanti! CE PARTID DEMOCRATIC CERE OAMENILOR SA NU VOTEZE? Urmati orbeste un dictator! EU VOTEZ pentru ca am DREPTUL si multumesc eroilor revolutiei si tuturor revolutionarilor pentru acest drept si pentru dreptul la libera exprimare!
Raspunde

un sibian

Acum 8 ani

radule ar fi bine sa accepti si opinile altora.daca tu vrei un plagiator,un repetent si un turnator e problema ta,dar noi nu vrem.iar revolutionarii sunt cei mai puturosi si mai pomanagii...la muca cu ei...
Raspunde

@ un sibian

Acum 8 ani

Cati ani aveai in 1989 ? de curiozitate ! Si oricum revolutionarii din 1989 nu au iesit in strada ca sa avem dupa 20 de ani un nou dictator! Ma uit la tv si ii vad vila pregatita pentru \"dupa\". Parca sunt imaginile din 90 cand a intrat televiziunea in Casa Poporului si ne arata luxul lui Ceausescu! De cand au inceput in ianuarie mitingurile citesc aceleasi lozinci \" revolutionari,puturosi, bani degeaba\" SA VA FIE RUSINE !!!!!!!!!
Raspunde

Vasi

Acum 8 ani

Lasa omule rusinea,ca trebuie sa dai si definitia nesimtitilor astora,sa nu va fie rusine....SA VA IA DRACU DE GUNOAIE UMANE CU JEGU VOSTRU CU TOT,JOS BASASCUUUUUU!
Raspunde

pseudorevolutionarul

Acum 8 ani

Rusine tupeistilor care au confiscat revolutia si care acum primesc pensii nesimtite de zeci de milioane de lei.Impostori si lichele care prin coruptie si frauda s-au lipit de certificate false si acum tipa ca din gura de sarpe ca nu cumva sa piarda privilegiile.Pentru a plati aceste pensii guvernul nu inceteaza sa se tot indatoreze amanetand viitorul copiilor.Unde esti tu Tepes Doamne?
Raspunde