Duminică,
18.04.2021
Innorat
Acum
8°C

Sorin Iliesiu, candidatul PNL la Senat, Colegiul 1: Sunt ardelean, vorbesc cu "no"

După o ședință furtunoasă liberalii au decis la București cine va candida pe Colegiu 1 Senat. Este vorba de Sorin Ilieșiu, regizor și scenarist, fost director de imagine la Studioul Cinematografic “București” – Buftea. Pe ultima sută de metri, senatorul Minerva Boitan a sunat la partid pentru a anunța că s-a răzgândit și că dorește să candideze pentru un nou mandat. A fost refuzată însă de liderii PNL, iar Sorin Ilieșiu a fost decizia finală, deși mai existau variantele Ioan Ghișe (fost primar al Brașovului) și Cristian Țopescu. ”O să vin cât mai des în Sibiu, pentru că acum am și unde să locuiesc acolo. Fiica mea se va căsători în luna decembrie, iar socrul ei locuiește în Sibiu. Este vorba de Viorel Branea, un fost coleg de-al meu la Studiourile Buftea, care s-a mutat în Sibiu în urmă cu vreo 15 ani”, a declarat pentru Turnul Sfatului Sorin Ilieșiu. Canddiatul liberal se declară ardelean, fiind născut în Baia Mare. ”Eu mă consider ardelean, m-am născut la Baia Mare, vorbesc și cu ”no”, e drept, nu ca înainte. Probabil dacă ajung în Ardeal o să măresc frecvența de ”no-uri” folosite într-o frază”, a mai spus Ilieșiu. În ediția de luni puteți citi un articol amplu despre Sorin Ilieșiu. Foto: Mediafax

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

12 comentarii

cetatean

Acum 8 ani

Doamne fereste!!! Acest individ pare retard! Si vrea sa fie parlamentar de Sibiu!? Liderii de partid chiar nu mai au nici un discernamant?
Raspunde

elisdin

Acum 8 ani

Alo,domnule Cazan,ce faceti,dormiti?Tocmai cu asta ne pricopsiti.Asta-i porea de tot.Va faceti de tot c.....l
Raspunde

votant

Acum 8 ani

sa-l voteze bucurestenii pe asta ...
Raspunde

Cetateanul turmentat

Acum 8 ani

No, atunci du-te de unde-ai venit !
Raspunde

Florin

Acum 8 ani

No, sa candideze si el pe listele din Baia Mare ca sibian nu e
Raspunde

ardelean din Sibiu

Acum 8 ani

După cum mi-am dat seama, îi cam place horinca lui Sorin Ilieşiu.
Raspunde

NO comment

Acum 8 ani

No saracu,n-are bani nici pentru hotel.Sta la socru,tot un venetic.Domnule Cazan,nu aveti nici un cuvant fata de conducerea de la Bucuresti?Sau va este frica ca il urmati pe Chiliman.Luni imi depun carnetul de membru PNL-ist.SA VA FIE RUSINE.No,ii bine?Pa si pu.. tuturor.
Raspunde

Vasile

Acum 8 ani

Nu stiu cat stiu ceva despre Sorin Iliesiu cei care au scris mai sus, dar se vede de la o posta ca sunt votanti de \"ardeleanului\" Ariton si de a \"ardelencei\" Raluca Turcan. Doar pentru simpatia lui pentru monarhie, are din partea mea si a familiei mele, toate voturile noastre.
Raspunde

aceasi mizerie

Acum 8 ani

Asai cind adevarati sibieni sunt dati deoparte noi ii bagam la puscarie ca de ce construeste si ridica sibiu in topu celor mai functionale orase din tara vin tot felu de neavizati care dintro data pe npusa masa gaseste o legatura de neam in sibiu gen manolescu pantis rusu care au gatat mandatu fara s-a fi facut ceva pentru sibiu votati adevaratii sibieni care s-a ne reprezinte interesele nu venetici si detractori si turnatori dar nu la turnatoria de la balanta ca aia majoritatea nu au mai apucat pensia a avut grija partidu s-a nu se bucure de PENSIE
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

@9 io te-as fi votat Ilie, da\' n-ai candidat...
Raspunde

do re mi

Acum 8 ani

buhaita sa razgandit dar deajaba zarurile erau facute si ptr cat a facut ptr partid i s-a spus pa si pusi tuso , pe la alte mese deacum , sa nu o plangem se intoarce la supt [la expertiza munci ] si la facultatea de medicina unde preda si daca pica ceva printr-o directie ca director nici o problema prezenta.
Raspunde