Luni,
23.05.2022
Acum
0°C

La multi ani, 2013! Johannis catre sibieni: ”2012 a fost un an destul de bun” | Video

Peste 20.000 de sibieni au venit în Piața Mare a Sibiului la finalul anului 2012. Au numărat ultimele zece secunde de dinaintea lui 2013 alături de primar, au desfăcut șampanii și s-au bucurat de cele 15 minute de focuri de artificii lansate din centrul orașului.
”Mă bucur să vă revăd în număr mare. Este un semn foarte  bun pentru Sibiu, vă mulțumesc pentru că ați venit. Vă mulțumesc pentru că am petrecut împreună un an care cred că a fost destul de bun. Sper ca în câteva secunde să înceapă un an poate mai bun decât cel care a trecut. Vă rog să mă ajutați să numărăm cât a mai rămas din anul vechi”, a rostit Johannis de pe scena din Piața Mare a Sibiului. Primarul a venit alături de soția sa, de medicul Paul Porr și soția sa. Cei patru au plecat din Piața Mare după spectacolul focurilor de artificii.
O parte din miile de sibieni care au venit în centru au rămas și în continuare, pentru spectacolul pregătit de municipalitate: pe scenă cântau Paula Seling și Ovi.

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Vizualizari: 197

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

13 comentarii

Alex

Acum 9 ani

Extraordinar a fost am auzit ca a fost superb superb 20 de minute de artificii nu 15 si 10000 de oameni nu 20.000.
Raspunde

Sas_prost si plin de ura

Acum 9 ani

O fi fost bun pentru el, nu pentru sibieni care sunt terorizati de clanuri mafiote si de haite de caini care-i sfasie, de coruptia generalizata, de tagma barosanilor politruci. Dracu o mai vazt sa fi ales de romani si sa nu le dai audiente, sa vrei sa fi prim-ministru... ca-n vremurile in care teutonii erau stapani aici!
Raspunde

un sibian

Acum 9 ani

ce pacat ca nu doare prostia...pt ip5.15.74.29 ce te opreste sa parasesti acest oras? \"LA MULTI ANI \"SIBIU
Raspunde

buluc

Acum 9 ani

Mai taie ba cu 20.000 de sibieni, ca nu au fost nici macar jumatate. I se pare lui Joha ca-i un cioban prea mare pentru o turma atat de mica? Asa mergeti voi la spectacole gratis si la vot in turma si ganditi ca oile!
Raspunde

Vlad

Acum 9 ani

@2_prost si plin de ura.... ia mai plimba ursul prin alte zone si nu ne mai obosi cu prostiile tale.
Raspunde

ANONIMUS

Acum 9 ani

Mai BALAMUC teai sculat cu fata la plapuma te doare tare invidia libidinosule si frustatule de ce nu te duci unde este bine ca tupeisti si ofticosi ca tine geme SIBIUL tu esti unu de ala frustat ca nu mai ajungi la cascaval si cascavalu este mare mai asteapta ca rabdarea e de aur nu mult inca 4-5 mandate o data trece si in privinta audientelor sti ce inseamna verificarea prostiei si s-a dea imagine la cel care vrea s-a ajunga la cascaval felicitari domnule PRIMAR continuativa ce vati propus ati facut din SIBIU CEL MAI RIVNIT ORAS DIN JUNGLA ZISA ROMANIA balamuc s-e uita numai la manele si telenovele
Raspunde

girboveanu

Acum 9 ani

La mulţi ani Sibiu ,la mulţi ani Sibieni,la mulţi ani domnule Primari,multă sănătate şi fericire.
Raspunde

Anominus

Acum 9 ani

Sunt campion mondial la curling!
Raspunde

buluc

Acum 9 ani

La multi ani Sibiu, La multi ani Iohannis! Pentru sibienii (adevarati), pe care-i cunosc eu, a fost intradevar un an bun. Am inteles ca si atmosfera din centru a fost una de vis. Alaturi de primar, am toata convingerea ca si anul viitor va fi cel putin la fel de bun!
Raspunde

Un carcotas

Acum 9 ani

Da,in centru probabil ca afost o atmosfera de vis , dar la 1500 m de centru se afla o strada pe numele ei Aleea Filozofilor unde se circula in conditii cel putin comice : in fata unui crater din sosea unele masini incetinesc si apreciaza adincimea gropii , altii se opresc si chiar nu stiu ce sa faca iar altii lasa ca merge si asa ca vorba aceia cine suntem noi si ce am facut de vrem drumuri cat de cat normale si lucruri bine facute! In rest ..Dumnezeu sa binecuventeze Romania.
Raspunde

@carcotas

Acum 9 ani

Intr-adevar o problema incredibil de grava pentru un oras...un crater pe carosabil...sau ai fi vrut sa fie si strada respectiva impodobita ca Piata Mare?
Raspunde

sasul hotz si bulangiu

Acum 9 ani

ROMANI PROSTI, VA MERITATI SOARTA DE SLUGI UMILE SI INDOBITOCITE!
Raspunde