Universitatea Lucian Blaga din Sibiu va sărbători săptămâna viitoare o noua generație de absolvenți, în Piața Mare a Sibiului, alături de Academia Forțelor Terestre. Evenimentul se va încheia cu un concert Vama.
Toți absolvenții ULBS, de la toate facultățile din Sibiu, se vor întâlni în seara zilei de 28 mai în parcarea de la Cazarma 90, iar apoi vor merge încolonați, cu fanfară, în Piața Mare. Aici vor fi amplasate 2500 de scaune iar cei mai merituoși absolvenți ai universității vor fi premiați în fața tuturor.
”Este un eveniment dedicat absolvenților promoției 2013 a ULBS. Va fi o manifestare amplă la care am invitat partenerii noștri din mediul universitar din Sibiu. Ne-am propus, și ne dorim, să fim un sprijin al cetății Sibiu. Un oraș educat, în care se desfășoară numeroase evenimente culturale, ajunge mai ușor la progres”, a declarat rectorul ULBS, Ioan Bondrea.
Toți absolvenții ULBS vor primi gratuit din partea universității robe, iar fiecare facultate în parte va avea semne distinctive. În plus, noua generație a universității va primi cheia orașului de la absolvenți. ”Este un eveniment care vrem să devină o tradiție în Sibiu”, a mai spus rectorul Bondrea.
Toată ceremonia se va încheia cu un concert Vama, care va dura o oră și la care accesul este gratuit.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 410


Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Valentino Versace
Acum 3 ore
Cf
Acum 4 ore
Till Eulenspiegel
Acum 4 ore
Lexus
Acum 4 ore
Aristide