Joi,
09.02.2023
Innorat
Acum
-17°C

Strazile Abrud si Dumitru Bagdasar, scoase la licitatie

3,57 milioane de lei, fără TVA, este valoarea aproximată a lucrărilor de reabilitare a străzilor Abrud și Dumitru Bagdasar, scoase la licitație de administrația locală. Reabilitarea presupune refacerea rețelelor de apă și canal, a carosabilului și trotuarelor, într-un termen de opt luni de la emiterea ordinului de începere a lucrărilor. ”Graficul de execuție va fi întocmit ținând cont de perioada lunilor de iarnă, respectiv 15 noiembrie – 15 martie, când condițiile meteorologice nu sunt favorabile lucrărilor de construcții. Astfel, stabilirea fazelor de execuție se va face ținând cont de perioada lunilor de iarnă, astfel încât să fie respectată durata contractului de opt luni. În cazul în care, în această perioadă, condițiile meteorologice permit execuția lucrărilor, acestea se vor executa corespunzător”, se arată în caietul de sarcini al licitației.
Termenul de depunere a ofertelor din partea constructorilor interesați este 15 noiembrie 2013.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Vizualizari: 238

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

@deleanu

Acum 9 ani

se scoate strada la licitatie? am trait s-o vad si pe asta, se vand strazi in Sibiu. GRELE cu limba romana asa-i plete nespalate?
Raspunde

Tanti Chivuta cersetoarea

Acum 9 ani

Brandul Ioneda defineste spiritul si trupul sibieniloir. Putina lume cunoaste istoria. La inceputul anului 1977 a fost primavara. Intr-o zi de miercuri doi tineri blajini au conceput din ideile lor intrinseci transmise pe linie de unchi o idee. A fost de-ajuns un suflu de aur pentru ca peste ani si ani, acea carne dospita sa se transforme in ceea ce azi de la mic la mare numim...IONEDA...cel mai bun raport calitate pret. Cu drag, Gelu si Patrick
Raspunde

Wasile von Poplaca

Acum 9 ani

Ja, ja. Imi aduc aminte de primavara anului 1977. In acel an primavara a precedat vara, si doi tineri blajini au trantit o laba in public, dupa o idee transmisa pe linie de unchi. Si pentru ca trebuia sa poarte un nume i-au zis labei IONEDA.
Raspunde

disperare

Acum 9 ani

bai ceata lui pitigoi va demobilizat toate sursele de inproscat cu folcloru vostru ieftin ,ba una mica ati luat de dimineata dar nu mult o cinzaca ca altfel judeci ,ba s-a vezi ce bulevarde lea tras johannis la aia din cartieru ,calea poplaci ba am trecut pe acolo asa ceva nici in cele mai frumoase vise nu credeam ca am s-a vad ,felicitari johannis ,circotasi faceti o deplasare pe viitoru bulevard calea cisnadiei s-a nu mai vorbim de zona octavian goga ,toti care tranziteaza sibiul ramine muti de uimire ca se poate intimpla asa ceva si in tara asta de chiciuri ,s-a vezi bulevard prin vara strada bagzadar ,atunci s-a va mai aud ,circotasilor de serviciu ,eu zic ca nu are rost sa mai facem alegeri de primar in 2016 ca va da iara johannis o batalie cu scoruri de 90 la 2 la suta ,este timp pierdut si bani cu bani aia mai face 4-5 giratori si 2-3 strazi modernizate
Raspunde

din cartier

Acum 9 ani

Veniti pe Bagdasar sa vedeti ca e asfaltata si, contrar celor care care au asfaltat-o acum 2 ani, inca e foarte bun asfaltul. Mai bine ar fi inceput sa asfalteze strazile de pamant care dau in Bagdasar - Ec. Teodoroiu, Sincai, Pentru Maior. Dar credeti ca cei ce aproba planul vin pe teren sa vad care ar fi prioritatile. Ce sa mai vorbim sa se tina cont de dorintele celor ce locuiesc in zona. Poate un reporter de la Turnul Sfatului vine aici sa faca un articol despre parerea locuitorilor zonei in cauza!!!??? Poate citeste un consilier ales de noi si ne baga in seama. VISE!!!!
Raspunde

radu

Acum 9 ani

Primaria Sibiu, poate veniti sa vizitati si strada TIMISOARA din Piata Cluj, sa vedeti ca NU este asfaltata, precum multe alte strazi din zona!
Raspunde

roman

Acum 9 ani

se asfalteaza doar strazile principale de acces, caci doar acolo locuiesc contribuabili, ceilalti nu platesc oare impozite???????????, transparenta lasa de dorit, pentru ca toti sunt cetateni, nu unii de categoria a I a si altii din lumea a III a, de ce nu propun autoritatile ca impozitul sa se reduca pentru cei care nu au strazi asfaltate, pentru ca acestea termina masinile, inoculezi praf la discretie, platesti mc de apa in plus ca sa speli auto, etc.
Raspunde

B

Acum 9 ani

Nu-mi vine sa cred ca inca mai exista comentarii contrare. Bravo primariei pentru toate modernizarile infrastructurii realizate!
Raspunde

Pt. IP 109.99.209.30

Acum 9 ani

Nici mie nu-mi vine sa cred ca stii tu mai bine, de la Zarnesti, care este situatia in Sibiu, decat noi care locuim aici!
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

Păi, știe, băi fraiere, că ne-a mers vestea până la Zărnești, ba chiar mai încolo, până hăt, la Brașov, de nu se mai pot dezlipi ăia de saiturile sibiene. Veștile bune circulă repede! <br>Trăiască și-nflorească <br>Primăria cea săsească!
Raspunde