Duminică,
25.07.2021
Parțial Noros
Acum
28°C

Aeroportul "blestemat": un angajat a murit, alti doi sunt internati

Doi angajaţi ai Aeroportului din Sibiu au ajuns, marţi seară, la Spitalul Judeţean Sibiu, cu simptome ale unor afecţiuni respiratorii, ei fiind trimişi la unitatea sanitară şi internaţi după ce un coleg de-al lor, care avea simptome similare, a murit luni. Purtătorul de cuvânt al Spitalului Judeţean Sibiu, Decebal Todăriţă, a declarat pentru Mediafax că doi bărbaţi, angajaţi ai Aeroportului din Sibiu, au ajuns, marţi seară, la Unitatea de Primiri Urgenţe, cu simptome ale unor afecţiuni respiratorii. "Cei doi bărbaţi erau în concediu medical pentru afecţiuni respiratorii, diagnosticul unuia dintre ei fiind de pneumonie interstiţială. În cursul zilei de luni, un coleg al lor, sosit la spital cu simptome asemănătoare, a decedat, iar în această seară conducerea aeroportului a decis să îi trimită şi pe cei doi la spital, pentru supraveghere şi analize", a declarat Todăriţă. Potrivit acestuia, cei doi pacienţi, în vârstă de 22, respectiv 26 de ani, au fost internaţi la Secţia de Boli Infecţioase a spitalului, fiind izolaţi de restul bolnavilor şi urmând să li se recolteze probe pentru a stabili dacă este vorba despre vreun tip de gripă.
Todăriţă a precizat că şi pacientului care a murit luni şi care avea 38 de ani i s-au recoltat astfel de probe, rezultatele nefiind deocamdată gata. În cazul celor doi bărbaţi, Todăriţă a spus că pericolul nu este foarte mare, având în vedere că se aflau deja sub tratament pentru afecţiuni respiratorii.

Situația de la Aeroportul Sibiu este cu atât mai ciudată, cu cât chiar directorul instituției și-a dat demisia, invocând motive ce țin de propria sănătate.

Comentarii

15 comentarii

sibian

Acum 7 ani

Trebuie sfintit
Raspunde

x

Acum 7 ani

Cam exagerati cu stirile astea negative despre Aeroport. Dracul niciodata nu e atat de negru pe cat pare.
Raspunde

Eu

Acum 7 ani

Intotdeauna se exagereaza cand e vorba de vreo stire \"bomba\"...Se pare ca e criza chiar si in mass-media de au ajuns jurnalistii sa devina vanatori de senzational...
Raspunde

Iisuseeee

Acum 7 ani

Trebuia sa vina la un moment dat! Doamne iarta–ne pe noi pacatosii care cu rautatea noastra aducem aceste molimi si blesteme pe Pamant! Si tine–l pe Basescu cat mai mult intre noi, ca e singurul care ne poate izbavi!
Raspunde

xxxxx

Acum 7 ani

Posibil ca blestemul sa se intoarca asupra celui care a scris articolul pentru ca nu este prima data cand se exagereaza cu astfel de stiri si cei in cauza au tot motivul sa-l blesteme.....
Raspunde

alunelu

Acum 7 ani

Cel decedat avea 32 de ani, nu 38.
Raspunde

Iarasi...

Acum 7 ani

Iarasi o stire dupa ureche scrisa din fotoliu. La ce departament lucrau angajatii? Pneumonia interstitiala e contagioasa? Poate fi de la munca? Ce are de-a face angajatorul si locul muncii cu acestea? Articolul nu contine informatii daramite documentare. Un exemplu pentru cum nu se face un articol.
Raspunde

dabija

Acum 7 ani

directorul, stia el ceva de caz ....hahahhahahah
Raspunde

mircea

Acum 7 ani

iau filmat pe oameni acestia bolnavi ca si cum ar fi criminali ce vina au ei ca sau imbolnavit cine si cu ce drept iau filmat nu sunt destul de speriati ia mai speriat si ei fereasca sfantu sa pun mana pe asa zisi jurnalisti care pupa in***politicieni trebuia protejati nu sa faca ce a facut
Raspunde

alexa

Acum 7 ani

Pt informatia dvs baiatul avea 30 de ani, si inainte de a mai scrie un articol va rog sa va informati mai bine !
Raspunde

joseph

Acum 7 ani

Io am auzit că nici Cindrea nu se simte prea bine.
Raspunde

@joseph

Acum 7 ani

Dar de idolul tău Johannis ce-ai auzit?e bine,e gesund sau e în delegație prin Bayern până trece petricolul marii gripe porcine?
Raspunde

joseph

Acum 7 ani

Băi, fraiere, idolul meu e Maicăl Gecsăn.
Raspunde

@13

Acum 7 ani

Io te-am întrebat de bossul tău klausi nu de pedofilul de Maicăl GEAKSON,deci și prin urmare răspunde strict la întrebarea mea ,nu divaga în alte prostii,ok?
Raspunde