Duminică,
14.09.2025
Partial Noros
Acum
21°C

Zbor din Sibiu, afectat de vremea rea

Cursa spre Stuttgart, care ar fi trebuit să decoleze de pe Aeroportul Internațional din Sibiu (AIS) în această dimineață, la ora 08.25, a plecat cu o întârziere de aproape două ore. Oficialii AIS spun că întârzierea a fost cauzată de “motive operaționale și meteo”.

Pasagerii cursei Blue Air au așteptat aproape două ore, după termenul inițial de decolare. Surse din cadrul companiei au declarat că aeronava cu care aceștia au plecat a venit la Sibiu, de la București, unde vremea este în continuare nefavorabilă, motiv pentru care și îmbarcarea s-a făcut cu întârziere. La ora la care cursa era programată, și la Sibiu era ceață. Avionul a decolat în jurul orei 10.30, însă întârzierea, spun reprezentanții Aeroportului, va afecta, cel mai probabil, și sosirea cursei retur, de la Stuttgart, la Sibiu. Site-ul pficial al AIS dă ca oră probabilă de sosire a zborului de la Stuttgart, ora 14.45.

 

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus