Casa de Cultură a Studenţilor Sibiu îi invită pe sibieni, vineri, 9 mai, de la ora 12:00 la vernisajul expoziţiei de fotografie “EUROPA oameni şi locuri”. În Anul European al Cetăţenilor, de Ziua Europei, tineri artişti fotografi din 14 ţări - Belgia, Bangladesh, Finlanda, Israel, Macedonia, Norvegia, Polonia, Rusia, Suedia, Turcia, Ţara Galilor, Ucraina, Ungaria şi România, prieteni ai Fotoclubului Orizont, vor expune “adevărate imagini de artă surprinse de-a lungul şi de-a latul Europei”.
“Portrete, peisaje, imagini urbane realizate în stil clasic, sau impresionist compun colecţia care va fi expusă în foaierul Casei de Cultură a Studenţilor Sibiu până în 19 mai 2014”, spun organizatorii.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 378
Ultimele comentarii
Acum 4 ore
Ron
Acum 5 ore
Mariana Deacu
Acum 5 ore
BittDanman
Acum 5 ore
Gheo Poplaceanul
Acum 5 ore
Gheo Poplaceanul