Vineri,
27.05.2022
Acum
0°C

FOTO Festivalul de Teatru a debutat in forta

Zeci de mii de sibieni și turiști au asaltat vineri centrul istoric al Sibiu, odată cu deschiderea celei de-a XXI-a ediții a Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu.
Bulevardul Nicolae Bălcescu a fost animat după-amiază, printre altele, de ”Tribul culorilor” și ”Parada fanfarei din Pisa”. Iar concertul Andrei a atras mii de fani în .
Găsiți alăturat câteva dintre cele mai frumoase imagini ale zilei.
 
foto Silvana Armat

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

13 comentarii

Chiriac pui de drac

Acum 7 ani

Acelasi circ de doi bani ca in fiecare an. Sa te ia naiba Chiriac pui de drac, cu artificiile tale de la 12 noaptea, ca ai speriat toti cainii din cartier. A fost ca la balamuc: tu bubuiai, aia urlau!Asa ca sa te duci la dracu, ba soldovean furacios, adica la tac-tu!
Raspunde

@1

Acum 7 ani

Festivalul de teatru a debutat in forta cu concentrul Andrei...si banii romanilor...noroc ca zvonurile spun ca in acest an Chiriac o sa fie nevoit sa dea cu subsemnatul pentru cheltuieli.....tot zvonurile spun ca toata circoteca face cam 5 mil de RON, deci cam tot atat cat a primit de le guvernul Romaniei, cica unii oameni de teatru nu sunt chiar fericiti...la fel ca si cainii de pe strazile din Sibiu
Raspunde

dave

Acum 7 ani

Stați jos! Nota 4 amândoi!!
Raspunde

nielu nu mielu

Acum 7 ani

ba zile grele pentru frustrati si circotasi sibiului ,10 zile de hibernat cu vata in urechi va doare copy -paste ,va da bubele de oftica ,ba atita lume de pe tot mapamondu vine s-a vada cel mai mare festival de teatru din europa si veniti voi niste putiflendari de la vagaunele voastre neinsemnate care singura distactie cin mai vine cite un bilci ,dai inainte CHIRIAC ,iti dai seama pina unde au ajuns acesti detractori ai sibiului ,cita ura si inversunare are pe tot se face in sibiu,si ii mai punem s-a si conduca judetu in rest felicitari si vorba proverbului ciini latra caravana merge mai departe ,ba astia cu cultura in vene ,festivalurile lui copy -paste din toata tara sunt capodopere numai la sibiu sunt cum le descrieti voi ofticosilor ,aveti rabdare si voi 10 zile ca dupa urmeaza alltele prilej de oftica pentru voi,mergeti la piata de brinza de la transilvania ca deja ia schimbat denumirea ,din sala de sport ,transilvania ,scrie mare piata taraneasca ,si va plingeti ca a ajuns sportu in halu asta ,circ si piine dai la romanii ca prinde mai bine decit daca ii modernizezi strazile si ii aduci la civilizatie ,mai schimbativa mentalitateaca suntem de 7 ani in europa nu in america de sud in statele alea cu telenovele lacrimogene ,pentru boboru nostru
Raspunde

coco

Acum 7 ani

Cine ne-a modernizat strazile?Ciolhanis si cu Chiriac?La astia nu le-au ajuns banii pentru ei.Strazile au fost modernizate din banii sibienilor si pe ici pe colo pe fonduri europene.Singurul lor merit e ca le-au modernizat pe bani foarte , foarte multi pentru care vor da socoteala toata clica.Iar ce facr Chiriac este bataie de joc pe banii nostri,multi dealtfel-3milioane din bugetul local, in conditiile in care in Sibiu sunt strazi de pamint cu glod piuna la glezne.
Raspunde

@4

Acum 7 ani

Pute cultura a branza in tine sibiene, sper ca nu ai copii sau nepoti ca distrugi fiinta tarii!
Raspunde

daki

Acum 7 ani

azi l-am vazut pe chiriac intr-un bmv negru cu sofer. dadea claxoane ca nu putea intra in piata mica. ziceai ca e bisnitar din anii 90. festival balci de iarmaroc, mai scot un ban si cei de la macarale din cristian.
Raspunde

:))

Acum 7 ani

ehh sa vedeti acum in astea 10 zile cum se revarsa frustrarea iasovenilor pe aici.
Raspunde

joseph

Acum 7 ani

7, n-ai văzut bine, nu era beamveu, era maybach, chiriac era îmbrăcat în blană de leopard, în mâna dreaptă, plină de ghiuluri, avea o cupă de Dom Perignon, iar cu stânga mângâia vreo trei pițipoance pe bulane. Și toate astea, închipuiți-va, din banii voștri!
Raspunde

@joseph

Acum 7 ani

Stai un pic , cred ca ai dreptate....eu l-am vazut azi la parada gay, nu era ambasadorul sibiului acolo...pro sau\"contra\"
Raspunde

@9

Acum 7 ani

Mai faci și mișto ...morții tăi de slugă jegoasă,băi papagalule pune mâna și muncește ceva ”for real”,nu numai ode și pupincureli la adresa șefului tău chiolhannis-giratoriu pe net!! Tu și cu chiolhannis ar trebui să fiți colegi de cameră cu nea carabulea la câte ”bube ” aveți în cap!
Raspunde

@11

Acum 7 ani

Din ce vagauna ai sosit,ofticos cu vocabular de manelist.Dute la tine libidinosule si nu mai improsca cu dejectiile tale maneliste siteul asta al sibienilor,ca pute de la o posta cocleala ta de comentariu timpit.
Raspunde

@12trompeta-junior

Acum 7 ani

Pune mâna pe carte slugă analfabetă și lasă vrăjeala,nu vezi că nu ești departe ca agramatism de postacu-analfabet-șef de pe-aici!!!
Raspunde