Sâmbătă,
23.08.2025
Innorat
Acum
14°C

Atentie, vin trei zile caniculare!

Specialiștii Centrului Meteorologic Regional Transilvania-Sud Sibiu au transmis, luni, o informare meteo prin care doresc să anunțe că urmează trei zile cu vreme foarte călduroasă, chiar caniculară în unele momente. Informarea se referă la perioada 12-14 august.

”În zilele de marţi, miercuri şi joi (12, 13 şi 14 august) valul de căldură se va intensifica treptat în toată Transilvania, iar vremea va fi călduroasă, local caniculară. Se vor înregistra temperaturi maxime între 33 şi 37 de grade, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va depăşi local pragul critic de 80 de unităţi al disconfortului termic”, a comunicat conducerea CMR Transilvania-Sud Sibiu.

Informarea a fost transmisă și prefecturilor din zona de sud-est a Transilvaniei.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Tag-uri: Sud Sibiu

Vizualizari: 324

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

4 comentarii

eu

Acum 11 ani

Cat mai multe betoane in sibiu..ca o sa fie foarte bine,sa nu plantati pomi ca ei distrug stratul de ozon
Raspunde

Georg

Acum 11 ani

Daca s-ar fi terminat centrala nucleara de langa Sibiu ati fi avut curent electric ieftin pentru aerul conditionat, asa chiar ca ati belit-o !
Raspunde

alzara

Acum 11 ani

E necesar un plan de inverzir a cartierelor (vechi si...noi ) .Incintele devin vara irespirabile. Bineinteles n -au ce cauta coniferele in oras ;de fapt mor singure.
Raspunde

eu

Acum 11 ani

alzara@:ceausescu a plantat o gramada de pomi tei care sunt foarte rezistenti la mediul poluat dintr-un oras...acum au ajuns sa fie pe cale de disparitie din cauza lor care-i scot si pun numai betoane in locul lor. Cat de greu poate sa fie frate sa lase niste gauri pentru pomi si sa-i planteze?In alte tari vezi cum ocolesc pomul,sapa in jurul lui si asfalteaza pe langa el,la noi il scoate si pune beton in locul lui,am ajuns o natie de ***.
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus