70000 de membri de partid sunt așteptați sâmbătă pe Arena Națională din București la lansarea oficială a candidatului PSD, la alegerile prezidențiale, Victor Ponta. Din Sibiu vor pleca aproximativ 600 de oameni, îmbarcați în 15 autocare.
Premierul îşi lansează va aniversa sâmbătă și ziua de naștere, el împlinind în 19 septembrie 42 de ani. Candidatura lui Victor Ponta a fost validată în data de 12 septembrie la Congresul extraordinar de la Alba Iulia. Premierul şi-a depus în data de 17 septembrie la Biroul Electoral Central dosarul de candidat din partea Alianţei Electorale PSD-UNPR-PC la alegerile prezidenţiale, precizând că obiectivul său va fi, dacă va ajunge preşedinte, să arate românilor că instituţiile statului pot conlucra în interesul cetăţenilor fără să mai fie înregistrate conflicte între şeful statului şi Executiv.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Ultimele comentarii
Acum 4 ore
Dragan Cristina
Acum 4 ore
Emil
Acum 5 ore
Hermannstädter
Acum 5 ore
Valentino Versace
Acum 5 ore
John