Sâmbătă,
19.09.2020
Parțial Noros
Acum
12°C

Ioan Rus despre romanii din strainatate: Copiii se fac golani acasa si nevasta curva

11 Iunie 2015 13:48

 Ministrul Transporturilor, Ioan Rus, a declarat, la o emisiune la Digi 24, în contextul în care vorbea despre românii din străinătate şi despre cât câştigă aceştia muncind în construcţii, de exemplu, cu un salariu de 1.500 de euro, că ”de banii ăştia copiii se fac golani acasă, iar nevasta curvă”, informează Mediafax. ”România are trei milioane de oameni, să zicem, din forţa activă, în acest moment, în occident. Dintre care vreun milion sunt fierari betonişti, fierari şi aşa mai departe. Lucrează în construcţii, autostrăzi, prin Europa. Au poate 1.500 de euro salariu. O spun foarte direct. De banii ăştia, copiii se fac golani acasă şi nevasta curvă. De 700 de euro vin acasă jumătate”, a declarat Ioan Rus, miercuri seară, la o emisiune a postului Digi 24, citat de Mediafax.
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Drepturilor Copilului şi Adopţie (ANPDCA), Gabriela Coman, spunea, miercuri, la lansarea proiectului "Protecţie şi educaţie pentru copiii afectaţi de migraţia pentru muncă în străinătate", că la nivel naţional sunt înregistraţi 82.339 de copii afectaţi de plecarea părinţilor în străinătate.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

21 comentarii

diaspora

Acum 5 ani

sa ne sugi motanul si sa ne lingi pasarica la toata diaspora impreuna cu toti hotii tai de bolsevici, m***t oligofren cu copii golani si nevasta curva
Raspunde

joseph

Acum 5 ani

Curvă, așa ca asta ? ***www.zoso.ro/denisa-pastor/
Raspunde

alzara

Acum 5 ani

Autogol marca UCU de la UASCR Cluj ! De fapt gafeurul ayragea atentia asipra unei realitati dramatice (recunoasteti, nu exploatati politic) la care partidul sãu impreuna cu adbersarii au contribuit! Obs. :revolta antiponta (psd) la A -3 ?
Raspunde

@1

Acum 5 ani

Mai poți??? Respiră că faci colaps. Ai un limbaj splendid: oferi argumente, combați la subiect, ești scolastic și academic... Ce mai, un adevărat orator!!! Dacă ești într-adevăr în diaspora, rămâi acolo. E mai bine pentru toți. Betoniștii au nevoie de un lider ca tine. Noi nu-ți vom simți lipsa!!!
Raspunde

@4

Acum 5 ani

da sunt si voi ramane in diaspora. si pentru tine e mai bine sa ramai un lingau bolsevic
Raspunde

siby

Acum 5 ani

Pai normal ca acestui comunist PSD nu-i place sa vorbeasca frumos despre cei din diaspora...Ca doar copilul oligofren al PSD-ului numit primul ministru, a pierdut batalia ptr. Cotroceni si datorita acestor oameni care au fost nevoiti sa-si gaseasca in alte tari linistea...Rusine...Dar ne asteptam sa primeasca si el o camera la subsol in RAHOVA!
Raspunde

siby

Acum 5 ani

Ioan Rus a demisionat din postul de ministru al Transporturilor, în urma declaraţiilor sale referitoare la românii din străinătate, urmând ca săptămâna viitoare să fie desemnat un înlocuitor, informează Mediafax. Informaţia a fost confirmată de premierul Victor Ponta pentru Mediafax şi postată şi pe contul de Facebook al acestuia...astazi ora 16:42
Raspunde

@4,@6

Acum 5 ani

Auzi, măi betoniști și spălători de vase nenorociți !!!. Eu am vb. frumos, deși nu o meritați!!!! Dacă nu sunt de acord cu limbajul de macaragiu pe care-l aveți, înseamnă că sunt bolșevic sau că trebuie să fiu închis???? Sunteți niște înapoiați care n-ați fost în stare să faceți nimic aici: fără școală, fără calificări, v-ați dus să spălați wc-uri prin EU și acum scoateți pe gură toate fecalele spălate. Îmi dați mie și altora, lecții de democrație pline cu amenințări??? Marș la locul vostru de javre ordinare. Nu sunt de acord cu Rus, dar pentru voi are dreptate!!!
Raspunde

@8

Acum 5 ani

Pesedist împuțit, ai intrat in sevraj, ți se apropie latul de grumaz.
Raspunde

@8

Acum 5 ani

Mămica ta e bine!!!! Greetings! Te aștept cu lațul!!! Deseară la Bulevard. Voi avea o floare de cucută în mână. Ce zici, ai curaj? Aa....uitasem, ești de serviciu la wc-uri în Gernania. Săracu\' de tine....
Raspunde

diaspora

Acum 5 ani

bai este o vorba romaneasca ,a vorbit gura fara el [rus ,bai trist dar asa gindesc acesti ciocoi cu odraslele lor ,nu a-ti vazut ce avere are acest numeni in politica ,a fost de toate ,acum purecat si vazut de unde atita bavet ms-a nu fie legat cumva de teapa ,bechtel ,el participind la semnarea ,contractului cind safu ala mare era bombonel [nastase en case ] incep s-a se lege lucrurile ,alare tot cite unu din baroni rosi ,dupa milardaru truica ,ala de lua scamele de pe costumu lui bombonel si dimineata i-i dadea si tinea evidenta spagiolor ,va dati seama ce a adunat naivu nostru fost premier [nastase ] ba bine ca s-a trezit diaspora si a iesit ,johannis ,ca de nu puneau astia de niste combinati de in urmatoru mandat nu mai eram ca bobor ,acum nu ne mai numeam romani,ni se spunea DIASPORA ,bai nelu rus golani si curve sunt nevastata si baizadelele tale ,ciocoi rosu ce esti ,rusine lichele comuniste ,asta este perceptia voastra despre boboru muncitor ,vorbiti cum ginditi ,la cosu de gunoi al istoriei cu voi ,in 2016 veti primi ce meritati o lectie mare de la DIASPORA
Raspunde

diaspora

Acum 5 ani

bai este o vorba romaneasca ,a vorbit gura fara el [rus ,bai trist dar asa gindesc acesti ciocoi cu odraslele lor ,nu a-ti vazut ce avere are acest numeni in politica ,a fost de toate ,acum purecat si vazut de unde atita bavet ms-a nu fie legat cumva de teapa ,bechtel ,el participind la semnarea ,contractului cind safu ala mare era bombonel [nastase en case ] incep s-a se lege lucrurile ,alare tot cite unu din baroni rosi ,dupa milardaru truica ,ala de lua scamele de pe costumu lui bombonel si dimineata i-i dadea si tinea evidenta spagiolor ,va dati seama ce a adunat naivu nostru fost premier [nastase ] ba bine ca s-a trezit diaspora si a iesit ,johannis ,ca de nu puneau astia de niste combinati de in urmatoru mandat nu mai eram ca bobor ,acum nu ne mai numeam romani,ni se spunea DIASPORA ,bai nelu rus golani si curve sunt nevastata si baizadelele tale ,ciocoi rosu ce esti ,rusine lichele comuniste ,asta este perceptia voastra despre boboru muncitor ,vorbiti cum ginditi ,la cosu de gunoi al istoriei cu voi ,in 2016 veti primi ce meritati o lectie mare de la DIASPORA
Raspunde

@11,12

Acum 5 ani

Bah, oligofren agramat, nu mai semnaliza de două ori. Știm că ești nătângu\'. Ne-am dat seama dacă n prima!!
Raspunde

aef

Acum 5 ani

ce va tot feriti de adevar? chiar asa se intampla. chiar nu vedeti nivelul de educatie a coppilor care sunt lasati acasa in timp ce parintii muncesc in strainatate?
Raspunde

bula

Acum 5 ani

“Domnule Rus, sunt o curva. Incerc sa traiesc cu 10 milioane pe luna, sa cresc doi copii si sa pun si bani deoparte ca sa ne luam o casa. Din ce imi trimite zidaru’ de barbatu’ meu din Italia. Asadar,sunt o panarama ordinara care face cele mai grele perversiuni. Sa vi le zic: 1.Dimineata fac sex in grup. In sensul ca eu imi duc copilul la scoala si toti abuzeaza de mine pe unde pot: Directorul in cancelarie, unde imi zice ca nu are bani de manuale, Dirigintele la catedra, unde imi cere bani pentru fondul clasei. Si proful’ de romana mi-o trage pe hol, la iesire, cand imi zice ca trebuie sa-i platesc meditatii ca sa treaca aia mica clasa. Toti mi-o trag pe unde apuca! Plec cracanata! 2.Cand merg la munca, practic sexul oral. Adica, pentru 10 milioane salariu, stau si inghit ca proasta de la seful meu toate mizeriile. E un meltean obosit, dar nu pot sa ma pun cu el ca e din PNL si face afaceri cu mafiotii de la PSD din oras. Asa ca tac si…inghit. 3. Dupa munca ma transform oliaca in masochista. In sensul ca merg la Senatorul pe care l-am votat si il rog sa vorbeasca a minister sa le dea manuale celor mici, sa ne apere interesele la Bucuresti. El e ca Dominatorul din “50 Shades of Grey”, i se rupe de mine. Dar eu a doua zi merg iar. Fac asta de 10 ani si nu se intampla nimic bun. Daca nici eu nu sunt masochista, atunci cine naiba mai e?! 4. Seara, cand ajung acasa, deschid televizorul si practic zoofilia. Adica, mi-o iau de la toate animalele de politicieni. Mi-o mai trage domnu’ Ponta cu o lege, sau vreo alta panarama din politica cu cine stie ce aberatii. Aseara mi-ati tras-o dumneavoastra. Dar nu sunt suparata, ca in politica sunt numai cu*ve. Si o jignire venita de la o cu*va nu ma atinge. Insa, vreau sa va si felicit :cu baiatul meu ati nimerit-o! El e un GOLAN! In sensul ca s-a saturat de viata asta de saracie si : -s-a apucat sa minta oamenii, le promite lucruri aiurea si ii fraiereste, -s-a apucat de jecmanit populatia si toti il injura pe la colturi, -rupe facturi false ca sa jefuiasca bugetul, -face afaceri cu Statul si e cel mai mare corupt! Adica… s-a inscris in PSD.”
Raspunde

siby

Acum 5 ani

@8...decat sa-l p.u.p.i. in c.u.r. pe Rus si pe sefii lui, mai bine lucrezi cinstit fara stres si fara jena oriunde in lume, asta daca nu esti un psd-ist jegos ca tine cu 3 clase ca trenul din Chisinau...mars la \"mai draga\" si frecati-l sub burta...
Raspunde

@16

Acum 5 ani

Nu mai ieșim în stradă??? Filozof de două parale (sau cenți). Habar n-ai ce vorbești. Dacă nu sunt de acord cu niște maimuțe ordinare, precis sunt PSD-ist. Poate e mai bine decât băsist jegos ca tine. Îți place, PDL-ist împuțit să -l lingi pe Bkaga și pe Boc. Ne-au dus înapoi cu 20 de ani. Idiot băsist. Cun e????
Raspunde

siby

Acum 5 ani

@17...v-au dus inapoi cu 20 de ani de la ce?...de la furturile acoperite de \"bombonel\" si de \"mai draga\"....vorba lui Caragiale: amice, esti idiot!...munciti in continuare ptr.2-300€ pe luna si va plangeti ca nu aveti bani, dar toti furati tara asta!
Raspunde

@18

Acum 5 ani

Stai linistit ca ăla n-are 300 de euro, ăla un securist imbuibat
Raspunde

@18,19

Acum 5 ani

Sunteți doi idioți. Aveți o singură temă tembelă. Castravetele dicotiledonat. Indiferent cu cine vorbiți, dacă îndrăznește să nu vă cânte-n strună, e clar: E securist, psd-ist etc. Voi cu Băsescu al vostru ați spart vestul !!!!
Raspunde

hop

Acum 5 ani

asta?un neispravit!!!!!!
Raspunde