Odată cu reluarea cursurilor, societatea de transport în comun Tursib își modifică programul de circulație, trecând la orarele de toamnă. Tursib reintroduce dublurile în intervalele orare cu un aflux mai mare de călători. Călătorii sunt rugați să consulte noile orare instalate deja în stațiile Tursib sau să verifice pe site-ul www.tursib.ro, la secțiunea Trasee (noile orare vor fi afișate aici din data de 13 septembrie).
De asemenea, au fost operate alte câteva modificări în orarele autobuzelor:
- Traseul 1 va fi prelungit până în parcarea fostului magazin “Obi”, unde se va deschide în curând un alt magazin.
- Pe traseul 15 (Valea Aurie – Shopping City – Gară), numărul curselor va crește de la 18 curse/zi la 27 curse/zi în zilele de duminică;
- Autobuzele de pe traseul 118 vor circula și duminica.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1445
Ultimele comentarii
Acum 12 ore
Emil
Acum 12 ore
Gogu
Acum 12 ore
X-ulescu
Acum 12 ore
Gogu
Acum 12 ore
Kokos