Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Căzăturile pe gheață finalizate cu fracturi ”la ordinea zilei în Sibiu”

Dorina Nitu
3
cazatura-680x365-ogzi

Trotuarele necurățate fac în continuare victime și într-o singură zi 14 sibieni au ajuns la Urgențe cu fracturi, luxații și entorse după ce au alunecat pe gheață.

Publicitate
Publicitate

”Avem și cazuri sociale și mai sunt și accidente auto, dar acum la ordinea zilei sunt căzăturile pe gheață, alunecă oamenii și ajung la Urgențe. Doar ieri, am avut 14 astfel de cazuri”, spun reprezentanții Spitalului Clinic de Urgență Sibiu.

Publicitate

De la începutul anului până acum, 80 de sibieni au ajuns la spital după ce au căzut pe gheață, iar aproximativ 25% dintre ei au necesitat internare.

Foto: www.voceatransilvaniei.ro

Publicitate
Publicitate

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

3 răspunsuri

  1. Avatar alzara
    alzara

    Vrei o tara ca afară ? Prin lege curaratul trotoarului e sarcina proprietarului .Cu toate consecimtele si responsabilitatile

    0
    0
    1. Avatar calin
      calin

      Zici ca ”Prin lege curaratul trotoarului e sarcina proprietarului ” Care proprietar? Al trotuarului? Atunci e vorba tocmai de Primarie.Care isi aduce aminte ca e proprietar doar cind eu cutez sa parchez 5 minute, cit sa-mi iau ceva din casa, si vrea sa-mi dea amenda pentru ca am folosit trotuarul. Dar nu isi aduce aminte ca e prorietar cind trotuarul trebuie maturat de zapada sau frunze…
      Sau vorbestide proprietarul imobilului in fata caruia e trotuarul? Si care are doar obligatii?!? Dar nici un drept.

      0
      0
  2. Avatar rosu
    rosu

    Nimic nou: de cand ma stiu, cand ninge la Urgente ghipsul se face cu betoniera.

    0
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate