Sâmbătă,
26.11.2022
Innorat
Acum
3°C

ACTUALIZARE Traficul s-a reluat pe DN7, după ce două TIR-uri s-au ciocnit

ACTUALIZARE Traficul s-a reluat pe DN7, după ce două TIR-uri s-au ciocnit

ACTUALIZARE ora 19.24

Traficul s-a reluat pe DN 7

 

Două TIR-uri s-au ciocnit la intrarea în Tălmaciu, iar DN7 este complet blocat în zonă, în acest moment.

(Ora 17.20) Din primele informații, o persoană este încarcerată în cabina unuia dintre TIR-uri. Patru autospeciale ISU, printre care și una de descarcerare, s-au deplasat la fața locului.

Semiremorca unuia dintre TIR-uri a rămas pe contrasens, astfel că nu se poate circula, deocamdată, din nicio parte.

 ACTUALIZARE ora 18.00 - Accidentul s-a produs din cauza șoferului TIR-ului care cobora panta spre Sibiu. Din cauza carosabilului umed și a vitezei neadaptate, remorca acestuia a pătruns pe contrasens. De acolo venea un alt TIR, iar șoferul acestuia nu a mai putut evita coliziunea.

Șoferul este rănit.

TIR-ul condus de bărbatul care se face vinovat de accident era încărcat cu resturi de la prelucrarea lemnului. Multe dintre acestea s-au împrăștiat pe asfalt, astfel că drumul este, la această oră, impracticabil.

ACTUALIZARE ora 18.10 - Cozile de mașini se întind pe mai bine de 10 kilometri, din cauza drumului blocat. Șoferii stau și așteaptă în coloană de la Șelimbăr și până la Boița.

coloana Boita Valea Oltului blocat blocaj trafic

 Foto principală: Info Trafic Sibiu

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

22 comentarii

Nico

Acum 6 ani

Mult prea greu au ajuns masinile de la smurd si de la descarcerare de la momentul accidentului!!?
Raspunde

cocosb

Acum 6 ani

Daca oile(soferi) au blocat drumul pe unde sa ajunga?
Raspunde

nicu

Acum 6 ani

ti-as dori sa lucrezi sofer la smurd... sa vezi prin cate ai trece de cand pleci de la sediu pana la locul unui accident... mai eviti cel putin 10 ca e plin de bizoni pe strazi...
Raspunde

tcc

Acum 6 ani

Nu mai bate câmpii, nici la ora 8 nu s-a reluat traficul.
Raspunde

Wagner Raimar

Acum 6 ani

Nici la 20.26
Raspunde

mihai

Acum 6 ani

Încă blocat. De 40 minute astept la Caineni. Nimic ora 8.36
Raspunde

Nicu

Acum 6 ani

Stimatelor autoritati, cand se vor monta separatoare de sens pt a se evita astfel de accidente? Ganditi-va daca era un autobuz in locul tirului, ce tragedie se putea intampla. Trebuie sa facem ca cei de la Ploiesti sa iesim in strada.
Raspunde

just me

Acum 6 ani

Am stat 2 ore si jumatate de la intrarea in vestem si pana am ajuns la giratoriul de la Vestem. In acel moment am hotarat sa ma intorc in Sibiu. Coloana era pana la Selimbar, iar centura Sibiului era blocata.
Raspunde

cetatean de onoare

Acum 6 ani

Drumul este închis, nimeni nu face nimic in tara lui Papură Vodă! Rusine .Daca nici in zona ta Papură nu se poate face nimic , concluzia e simplă! Esti degeaba!
Raspunde

Kiss a

Acum 6 ani

Nici la 21.56
Raspunde

Jmo

Acum 6 ani

Inca e blocat
Raspunde

Gargantua

Acum 6 ani

cel mai interesant e alt lucru: NICIUN ECHIPAJ DE POLITIE pentru a dirija traficul catre Brasov, am stat mai bine de 2 ore pentru a parcurge distanta de la giratoriul de la Mohu pana la cel de la Vestem (km12) Le era asa de greu sa intoarca pe toti cei aflati in coloana inapoi catre Sibiu iar pe care aveau de mers catre Avrig sa-i lase ? In acest fel o banda de mers (banda 2) ar fi fost eliberata si macar cei ce nu aveau de mers pe Valea Oltului erau liberi sa circule. Am remarcat in tot acest timp doar doua echipaje de politie in patrulare pe sensul de intoarcere catre Sibiu. Anul trecut am mers in Serbia si am avut parte de ceva asemanator dar acolo politia rutiera a rezolvat problema in mai putin de 30 min , au inceput sa traga toate autotrenurile pe dreapta iar mijoacele de transport in comun si masinile mici au fost imediat redirectionate pe o ruta putin ocolitoare. Inca o data RUSINE potiei !
Raspunde

ghitza

Acum 6 ani

Politia este ocupata sa faca scandal in presa, nu sa invete metode, tehnici de fluidizare a circilatiei in caz de accident. sa dea amenzi celor care nu stau in coloana. Poarta uniforma de politist degeaba.
Raspunde

Cata

Acum 6 ani

Rușine acestei tari! Rușine poliției romane! Rușine CNADNR! Rușine domnule Johannis! As fi vrut sa fiți si Dvs. In aceasta seara pe acest drum, sa îndurați ce îndurăm noi. Nu este posibil sa parcurgi 30km in 5h! Mi-e sila de voi!
Raspunde

b33sif

Acum 6 ani

ora 1.20 si suntem inca la 41 km de sibiu. in 2 ore abia am facut un singur km.
Raspunde

Sandra

Acum 6 ani

Cine a fost blocat pe ruta aceasta...cât timp ați petrecut aici...? Nu de alta dar sa știm ce ne așteaptă. Și ne miram de ce se uita toți cu fundul la România! Nimeni nu da doi bani...
Raspunde

Cristina

Acum 6 ani

Ora 02.30: aceeași situație
Raspunde

alina

Acum 6 ani

Este valea oltului inundata la Caineni. Se circula foarte greu.
Raspunde

Sighian

Acum 6 ani

HA HA HA! Fac spume la gura oltenasii ca nu mai ajung la Sighii din Prazburgia lor idioata!!!
Raspunde

Olingpia Gafosdea

Acum 6 ani

Hai di nghini si di nghini se ma "bucuriez" c-am rămas "dicat" nuooi muulti aisi sanguri in "sietati" uai baiet !
Raspunde

Opria

Acum 6 ani

Olimpia mai bine tăceai nu știu cu cine ai făcut gramatica romana
Raspunde

clau

Acum 6 ani

Cum sa te ciocnesti daca iti pastrezi banda ? Ce sa faci . 2 idiotii soferii ci IQ zero adica redusi mintal sau ciocnit . Da, da critici acum ! Vorbe in vant am fost prin Romania si nu o data m-am trezit cu masina pe contrasens in depasire riscanta . Legea noua sper sa fie ai produs accident ca esti mare bovina idioata suspendare permis si mergi naibii la pensie .
Raspunde