Duminică,
26.03.2023
Partial Noros
Acum
14°C

FC Hermannstadt – Unirea Dej. Sâmbătă, ora 15

FC Hermannstadt – Unirea Dej. Sâmbătă, ora 15

FC Hermannstadt va juca sâmbătă, 8 octombrie 2016, de la ora 15:00, pe Stadionul Municipal Sibiu într-un meci din etapa a șasea din Liga a III – a, Seria a V – a, cu FC Unirea Dej.

După 5 etape disputate, 2 pe teren propriu și 3 în deplasare, echipa a obținut patru victorii și un rezultat de egalitate, sibienii acumulând 13 puncte. ”Atât în meciurile de acasă cât și în cele din deplasare am obținut victorii, singurul semieșec fiind realizat în deplasare în compania echipei secunde a echipei de Liga I – ASA Tg. Mureș, rezultatul fiind influențat și de faptul că echipa noastră a jucat aproximativ 70 min. în 10 oameni. În acest moment ne situăm pe locul 2, cu același număr de puncte ca și echipa clasată pe primul loc, încadrându-ne în obiectivul fixat pentru acest tur de campionat. Jocul frumos, cu multe faze de poartă, atmosfera foarte bună din cadrul echipei și numărul ridicat de goluri marcate (12), constituie atuurile echipei noastre”, a declarat directorul sportiv al clubului, Marius Lungu.

FC Hermannstadt II joacă la Mag

Tot sâmbătă, echipa a doua va juca începând cu ora 11:00, pe stadionul din localitatea Mag, în compania echipei AS Sion Sibiu, meciul contând pentru etapa a 5 –a din Liga a IV – a. După 4 jocuri echipa a acumulat 9 puncte (3 victorii și o înfrângere). ”Cu excepția căpitanului echipei care este totodată și antrenor secund, Călin Trohin, ceilalți jucătorii sunt juniori, lor alăturându-i-se Macrea și Genescu, jucători trecuți recent de vârsta junioratului. Acordăm o atenție deosebită echipei secunde având în vedere că oricare dintre jucătorii legitimați ar putea face parte din lotul primei echipe”, susține Marius Lungu.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

2 comentarii

raspopitul

Acum 6 ani

Ba, de ce nu i-ati spus F. C. Hermannshit, ca era mai aproape de adevar pentru o echipa de kk a unui oras de kkt, locuit de slugile sasilor, complexate de sindromul de inferioritate fata de stapani, chiar daca aia s-au carat la trai mai bun! Dupa ce crapa Joianis, musai sa numiti „burgul” Iohannesburg, ca asa da bine la niste pupincuristi bolnavi cu capul!
Raspunde

un curios

Acum 6 ani

Mars in Oltenia unde iti e locul putoare!!!
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus