Duminică,
20.09.2020
Parțial Noros
Acum
11°C

Traseul protestelor de sâmbătă a fost modificat. La ora 22:00 Sibiul va cânta imnul

04 Februarie 2017 16:19

Traseul protestelor de sâmbătă a fost modificat. La ora 22:00 Sibiul va cânta imnul

Sibienii care vor ieși în această seară la proteste sunt rugați să aducă cu ei cât mai multe steaguri ale Uniuni Europene.

Traseul marșului se schimbă în comparație cu cel de ieri și la jumătatea Bulevardului Mihai Viteazu mulțimea se va întoarce în Piața Mare. La ora 22:0o toți sibienii sunt invitați să cânte imnul național, urmat de imnul Uniunii Europene.

”Schimbarea de bază ar fi că la ora 22.00 ne strângem toţi în Piaţa Mare pentru intonarea imnului naţional. Să se audă până la Bucureşti cum cântă 20.000 de sibieni! Şi pentru că toată Europa e cu ochii pe noi zilele astea, haideţi să le arătăm că linia de est apără valorile europene: aduceţi steaguri ale UE dacă aveţi şi după intonarea imnului României, intonăm imnul Uniunii Europene- Oda Bucuriei. Corupţia e o boală urâtă, care afectează toate statele”, arată organizatorii.
Cât privește scurtarea traseului, sibienii care vor ieși la proteste spun că decizia a fost luată pentru a conserva energia, astfel încât duminică să aibă loc un protest de și mai mare amploare.
”Am ales scurtarea traseului şi pentru că e nevoie să ne conservăm energia pentru mâine, când vom fi cât mai mulţi şi vom merge prin tot Sibiul pentru a transmite mesajul nostru hotărât cât mai multor români: Justiţia nu e de negociat!”, se arată pe pagina de facebook Sibiu Uniți Salvăm.
Programul protestelor de azi:

- Ora 18.30-19.00: ne strângem în Piaţa Mare

- Ora 19.00: plecăm din Piaţă

- Orele 19.15 – 21.45: Marş împotriva OUGrilor lui Dragnea (traseu scurt, cu întoarcere la biserica de la Mihai Viteazu, vedeţi harta)

- Ora 22: intonarea imnului României în Piaţa Mare

- Ora 22.15: intonarea imnului Uniunii Europene

Mai hotărâţi, mai mulţi ca niciodată! Asta e marea pregătire pentru ziua de mâine, când le arătăm domnilor de la PSD ce înseamnă democraţia. Ne vedem în Piaţă.

#rezist

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

16 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

EU

Acum 3 ani

La ce ora se serveste masa?
Raspunde

Marian

Acum 3 ani

Daca vrei si mancare trebuie sa protestezi in favoarea PSD si la desert primesti si o galeata si cizme de cauciuc portocalii
Raspunde

EU

Acum 3 ani

Cizmele portocalii sunt date de catre liberali(in partea dorsala tuturor romanilor).Sa le stapanesti sanatos.
Raspunde

mocan

Acum 3 ani

Masa gratuită la puscarie PSD
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Georg

Acum 3 ani

Masa si dansul pe str. Balea la herr klaus acasa ,guten apetit jungs!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

catana

Acum 3 ani

Stimati sibieni, de ce nu faceti un mars de solidaritate cu victimele satrapului primitiv Iohaos, carora le-a furat casele ca sa aiba el o strada a lui? De ce nu sunteti solidari cu cancitadinii dv. napastuiti si aruncati in strad de aceasta matahala rudimentara? Da, o fi rau Dragnea si PSD. Dar acest antiroman, care nu mai are mult si ne rupe o fi bun?
Raspunde

Un sibian

Acum 3 ani

Coaie, ce ai prizat, ca si eu as vrea sa-i recomand lui dragnea. Nici ala nu fabuleaza in halu ala!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

ragatean

Acum 3 ani

As recomanda celor care se afla in proces cu colectionarul de case de pleasca sa faca un efort financiar si sa meraga la Bruxelles si sa protesteze in fata PE cu pancarte pe care sa scrie "Presedintele Romaniei mi-a furat casa si acum stau in strada". Norma ca sibienii de buna credinta sa initieze o colecta pentru a sprijini acest demers. Eu, de aici, de peste Carpati, as contribui cu drag. Vreau sa vad initiativa sibienilor destepti si drepti,
Raspunde

el

Acum 3 ani

In ultimii ani au invadat sibiul unii din afara arcului carpatic. Au uitat sa se mai intoatca acasa. Au gasit de lucru la sb si acum au inceput sa cumpere apartament. Vizitati Sibiul si va comportati pe strada asa cum ati fost crescuti...Dupa toata aglomeratia produsa in sb mai aveti tupeul si nesimtirea sa vorbiti de rau sb si pe Iohannis. Ce a facut ptr sb nu a facut nici un primar inainte. Pentru tara nu.l lasati voi regatenii si oltenii sa faca ceva bun!
Raspunde

Nino

Acum 3 ani

Draga regatean, tu nu stii ce este aceea o casa. Aceasta nu inseamna patru pereti de chirpici si o bucata de tabla deasupra. Dar sa revenim la casele presedintelui. Toate la un loc ( ca doar unele sunt doar apartamente ) nu fac nici cat un tablou de-al lui Nastase. Sa nu mai vorbim de resedinta cu piscina a lui Dragnea. Care este tot un angajat la stat. Iar varianta cu meditatiile era doar o gluma pe care nu aveti cum sa o intelegeti, voi cei care luati totul ad literam. Sa nu uitam ca au fost perioade in care inflatia era atat de mare incat multi sasi care plecau isi vindeau casele pe nimic, numai sa plece. Si atunci, domn presedinte a exploatat aceasta situatie. Cum de altfel au facut-o si multi altii.
Raspunde

Bahama Mamas

Acum 3 ani

Bravo Nino, in sfarsit cineva explica cum sta treaba, faza e ca putini o sa inteleaga. Sau nu vor. Manipularea din campania prezidentiala a fost mizera, se vorbea de ''case'', omul din alte parti de tara, deja obisnuit cu palate cu canal tras la Dunare de prin sud, isi inchipuia asa ceva ! Dupa campanie, plina presa cu ''asta e casa lui Johannis''. Ha ! Da oameni, aia e, si inca cateva, case normale sau mici, si apartamente, nu palate si frunze de zeci de milioande de Euro !
Raspunde

el

Acum 3 ani

Esti un mare prost regatene! Dezinformat, Rau din nascare. Manca cacat de la psd pana te saturi!
Raspunde

xy

Acum 3 ani

ari trebui sa vina toti sasii la care lea luat Ceausescu casele sa li se retrogedeze si pamintul care lau avut Pina in 1947 atuncia asi vedea cine plinge. si citi ari fi in strada.
Raspunde

Dac Roman din Sibiu

Acum 3 ani

Cu subiect și predicat Din respect și cu onoare; pentru neamul meu lovit, Trebuie să scriu de *porci;… ș-a lor troaca cu lătură*. Despre *mafii* din partide......... și *triadele*: cu ură, Care jefuiesc poporul;.........prin *cuvântul otrăvit*: Ce-au ales *sus* pe mișei; ce-s trecuți prin mii de ițe, Cu *urzeală criminală prin suveici cu genocid*. Cei cu *creiere demente*; ce aruncă cu *acid*, Ca să lichideaze neamul; cu *minciuni, tunuri și fițe*. Să trăim în *era moartă*; …la nebuni și idioți, Cu malefici și demenți; rafinați ce știu să fure. Ce-s coorupți…fără cuvinte;..cu scârbă de patrioți, Ca *băieții îndrăciți*; pregătiți de timpuri dure. De-au ajuns toți *profitorii;, ... corigenți și repetenți, Deputați, parlamentari;... miniștrii și senatori*. Cu *balauri rafinați*;.......turnători și trădători, Ca să dea lecții la neam;… la docenții eminenți: *Zmei* să-și pună în guverne;.. ....din partide mafio´te, Ca să vândă *Țara Sfântă*, pe *valize* cu dolari. Prin dușmani și trădători; ...cu bandiți și cu tâlhari. Să ne lase fără *glie;....munți cu aur,... fără flote*. Fiindcă sunt la cârmuire;.....toți *mogulii cu baronii*, Boși la clanuri mafiote; furișate prin partide. Care nu vor să mai schimbe;..scopul *legilor aride*, Dacă-i vorba de furat;... când îi *gâdile hormonii*. Au ajuns în fruntea țării; *bandiții* ce strigă hoții, Șefi la interlopi și clanuri, care sunt în alianță. Ce-și fac „semne mafiote”, cu tupeu și aroganță. Ca să jefuiască țara,.. ca pe vremuri *vizigoții*. Au ajuns toți măscăricii; care cred că-s grandioși: Ce au pile ascuțite; sus în *haite* din guverne. Să se simtă importanți, când manipulează urne, Că ar fi ei *sfinții unși*; dacă-s mândrii și făloși. Au venit *hoarde cu cozi*; neamul ca să ni-l destrame, Sigur pentru interese; între noi să pună ura. Numai ei ca să câștige, păcălind chiar și cultura, Inventând discriminarea;..printre *frații mei și mame*. Susținuți de *Lucifer; cu toți îngeri decăzuți*: De *gorile musculoase; din specia erecticus*. Și din *neanderthali născuți;..animale de supus*, Care cred că tot se poate; dacă fură nevăzuți. Au ajuns toți mafioții; să-i jupoaie pe români, Să le spună că sunt proști;..ca să-i fure *a la carte*. Și să-i lase fără drepturi;.. păcălind-ui de-a lor parte, Să îi facă sclavi sau slugi..pentru *porci* ce-ș zic stăpâni. Stau în frunte șarlatanii; ..ce iau case la români, Cu acte falsificate;..*născociri prin voci nazale*. Și scorneli cu fantezi; ..îndrăcite și letale, Ca să aibă și dovezi;..*răsuflate din plămâni*. La TV *Abrelitatea*; jurnaliștii sunt dresați, Ca să *latre și să muște*, cum vor *lupchii de pe mare*. Care-au *fugărit românii*; de-au plecat peste hotare Că-s păziti de procurori, ...de juriști și avocați, Au ajuns mulți jurnaliști, ca să latre ca *dulăii*, De ași apăra *hiene și coioții* ce-i plătesc. *Procurorii și jurații*; ce cu legi păcătuiesc, Să ne devoreze neamul; să-l stârpească cu *călăii*. *Slugi din haite criminale*, ...ale neamului român, Latră fără încetare prin Mass-media cea cooruptă, De ași apăra mogulii și magnații lor *stăpân´*, Care sărăcesc tot neamul; să îmbrace haină ruptă. Au ajuns aceste *specii*, care ne urăsc de moarte, Să își facă teritorii, cu metode staliniste Ca să ne cărăm de-acasă, că vin vremuri pesimiste. Toți acești *băieți deștepți*, ce-au uitat de Sfânta Carte: Ce-s *vampirii energetici*; *demonii* la neamul meu, Care și-au vândut *urmașii*; pe-un vagon cu miliarde. Când s-au adăpat cu Winnsky ș-au fumat din *iarba verde*, De-au uitat de cele Sfinte;………. că întâi e Dumnezeu. *Bestia* minte neam prin unde; pe naivii cumsecade, Să creadă adepții ei,.. fără de identitate. Ce-s mai răi ca cerșetorii; fără simț și demnitate, Când ne păcălesc și Sfinții;...cu reclame la iscoade. Aste mafii criminale; dușmane cu neamul meu, Ce dau *tun de miliarde; dacă șeful nu-i cuminte*. Cu *călăii* din partide; care n-au în creier minte, Fiindcă nu sunt botezați și n-au nici un Dumnezeu. De-și permit *clămpari malefici*, ca să-și spună că-s români, Să ne fure rădăcini; nume, limba cu origini și tradiții de milenii. Noi să plângem de rușine; că ei poartă boala lenii, Când fură prin țări străine*; nespălați de săptămâni. Au ajuns.. zis *specialiștii*;.. care nu au nici un Zeu, Ce se cred cu șapte coarne, de la Lucifer primite. Să-mi lovească neam prin spate, după care să profite, Fără ca să mai gândească,.. că mai mare-i DUMNEZEU. Astăzi sus stau *cavalerii* decorați de președinte, Cu *Serviciul Credincios*; ca să ne trădeze țara. Noi ca să tăcem de frică; că de nu ne iau și *vara*, Dracii ăștia fără suflet;……… fără inimă și minte. Sunt plătiți *pata-spionii*; să-mi batjocorească neamul: Și poetul cel mai Sfânt,; genialul peste veacuri. Că au fost tratați cu leacuri și cu recompensă-n *plicuri*, De *demonii anunnaky*, ce vor României hamuri. Prin *vârtejuri când bat vânturi*;…să scuipe pe demnitate, Să ne *ciuruiească* neamul; cu *spionii-uricioși*. Ca să scape *lupchii turmei*, cu *dulăii mincinoși*, Care latră ca turbații; când calcă peste dreptate. ---------------- Planul lor e numai show;... fără clare rezultate, Doar un circ cu *cămătari*,.. mondiali* cu minți coorupte, Ce condamnă neamul nost`` ca să poarte *cizme rupte*, Când e *supt* de interlopi; …………..care nu au demnitate. De atâta sărăcie, cei de rând ș-agață ștreangul, Sau s-aruncă de pe poduri în vultorile la ape. Ori de pe clădiri înalte, de necazuri ca să scape, Și idilii nesimțiți își fac pensii;...cum au rangul. ----------------------- Au venit *clanuri străine*, ce azi au rafinării: Bogăția din subsoluri;…aurul de la *Montana*. Minereuri,… aluminiu;….energia prin *Satana*, Ce dau ordin la români; prin *spurcate măgării*. Trișează dușmanii țării;.. coorupții cu turnători: Ca să scape de pedepse;.. prin fuga peste hotare. Neamul să ni-l învrăjbească; cu trucuri să-i ia hambare, Chiar cu *teologi malefici*;…..să ne-nece prin vultori. Au ajuns iar *lighioane;.. din imperiile pătate*, Ca să ne jupoaie neamul, după reguli ticăloase. Cu minciuni să fure totul, prin principii odioase, Să-și facă urgent avere, prin metode cu păcate: Ca să dea fundația Gojdu, pe nimic la stat vecin, Și la Bechtel miliardul, pe cincizeci de kilometrii. Pentru autostrada 3;.*milion; ..cincizeci de metrii*. Că în frunte stau *mogulii;..șarlatanii cu vaccin*. Aste *găști naționaliste*, care nu vor să asculte, Ce se lasă păcălite, cu *minciuni rösleriene*. Habar n-au ce li se ´șterne; care-i scopul la *hiene*, Ce vor să ne devoreze; cu *magnați din lumi oculte*. Și *faliți* fără coroane; din partide *răsfățate*, Ce au fost la guvernare, doar cu scopuri de trădare, Care mint cu *gura plină*;..neam să-nșele să-i ia dare. După ordine din „Buda“-;…..; prin *extreme finanțate*. Au venit.. "röslerienii",...să-i *șparlească* pe români: Prin tactici neortodoxe;.. cu grupări ce-s sataniste. Cu maleficii preoți; ale *bandei șoroșiste*, Să-și discrimineze frații; prin minciuni cu *hoațe mâ´ni*. Au ajuns acești *creștini*; ce vor să ne pună hamul, Cu scorneli și *furișaguri*, acceptate de juriști. Procurori și avocați, care încă-s comuniști, Ca să defrișeze *CODRII*; să ne sărăcească neamul: Clica la.. *curtean tăcut*, taie codrii românești, Cu mândrie și orgolii; pe o geantă cu valută, Prin slugarnicii naivi, care au în creier *gută*. Ce nu pot ca să priceapă; *tâlhăriile domnești*: Din al vechilor imperii, ce ne-au condamnat la moarte, De aproape un mileniu; să pierim din locul nost´´. După reguli mincinoase;..să facem prin foame post, Până când cu toți ne-om trece și să dispărem din *CARTE*. Au venit și *bișnițari*, care nu ne vor in Schengen, Pentru bani ca să profite; cu afaceri dupa porturi. Cu *tomate și lalele*, ce le pun la noi pe rafturi, Dacă noi tăcem ca muții, când *drogații au a sagen*. Să ne pună nouă cotă; câți *migranți* ni se cuvine, Ca să-i luăm în *colonie*, pentru țările falite. Dacă ei au interese, cu năravuri ocolite, Să ne înrobească iar;…prin păcat, fără rușine. ------------------------ -Asta-i *MAFIA* (premiere/președinte); vin *bandiții* peste noi, Și zdrobesc românitatea;…………. ne cer *taxe neplătite*. Ca să vândă neamul nost´´; pe două sau trei *clătite*. Dar nu-i iartă Dumnezeu;…….dacă aperi *paranoi*, Dacă *președinte-i Iuda și Irodu-i premier*, Când miniștrii-s *luciferi*;.. de au *îngeri decăzuți* Eu promit la neamul meu; de la Tisa-n Cernăuți. Că aduc *prințul cu țeapa*;.. din guvern la fermier. De un sfert de veac..mai bine;.. *mafia din sănătate*, Face genocid cu neamul; vrea discret ca să-l stârpească. Cu *microbi și cu bacterii*, ce-s lăsate ca să crească, Prin ospicii și spitale;…că *soluții-s diluate*. De *Codruța* e pătată, ...cu *serviciile secrete*, Eu îl chem din nou pe *Vlad*, ca pe ei să-i *tragă-n țeapă*. Într-o ocnă ce-i sărată, fără nici un strop de apă, Împreună cu *demonii ce s-ascund după decrete*: De justiția iartă *porcii* și se lasă păcălită, Prin sacoșe îndesate, tot din șpaga cea furată. Iese neamul tot în stradă, ca să-i *strîngă de cravată*, Pe aceste specimente, ce au mintea alcolită. 2014 ROGER SIBINGO EUTERRA
Raspunde

Valy

Acum 3 ani

Bravooo,ca bn le zici!!!
Raspunde