O tentativă de furt a avut loc în data de 6 februarie la o grădiniță aflată pe Calea Cisnădiei și pentru a-l prinde pe suspect polițiștii fac apel acum la sibieni.
O cameră de supraveghere montată în zonă surprinde în imagini persoana bănuită de săvârşirea faptei.
”Inspectoratul de Poliție al Jud. Sibiu solicită sprijinul cetăţenilor în vederea identificării autorului unei tentative de furt dintr-o grădiniţă de pe raza municipiului Sibiu.Cetăţenii care pot oferi informaţii cu privire la această persoană sunt rugaţi să apeleze numărul de telefon fix 0269/212260.În data de 6 februarie a.c., în jurul orei 11:15, o persoană necunoscută a pătruns în incinta unei grădiniţe situate în municipiul Sibiu, pe Calea Cisnădiei, de unde a încercat să sustragă banii dintr-un portmoneu aflat într-o geantă”, se arată într-un comunicat al IPJ Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Astra film festival , IPJ Sibiu , Unităţi Sprijin , hoti , telefon , Calea Cisnadiei , Hotel Ramada Uniunea Social , suspect , Programul Operaţional Ajutorar , Pentru Sibiu , gradinita , stiri sibiu , Poliția Comunitară , Cosmin Furtună
Vizualizari: 5534
Ultimele comentarii
Acum 13 minute
@Barosanu
Acum 31 minute
@AndreiM fascistul de serviciu
Acum 32 minute
Periscop
Acum 1 oră
Emil
Acum 1 oră
Emil