Joi,
21.01.2021
Cer Senin
Acum
5°C

Șoferul BMW-ului vinovat de producerea accidentului grav de pe str Lungă are 19 ani

Șoferul BMW-ului vinovat de producerea accidentului grav de pe str Lungă are 19 ani

Șoferul BMW-ului care a provocat accidentul grav de ieri de pe strada Lungă are 19 ani și este din Cisnădie.

Potrivit polițiștilor, tânărul în vârstă de 19 ani, domiciliat în orașul Cisnădie, în timp ce conducea autoturismul pe strada Lungă spre Piața Cibin, a depășit neregulamentar un autoturism angajat corespunzător în efectuarea virajului la stânga, a intrat în coliziune cu acesta și a fost proiectat în trei autovehicule parcate regulamentar pe partea stângă a direcției de deplasare.

 În urma impactului, cele trei autoturisme parcate au ricoșat pe trotuar unde se afla un pieton, accidentându-l. Acesta din urmă, sibian în vârstă de 53 de ani, a suferit răni grave și a fost transportat la Spitalul Clinic Județean Sibiu pentru îngrijiri medicale, unde a și rămas internat, declară Elena Welter, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu

Polițiștii Biroului Rutier Sibiu desfășoară cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Citește și Pietonul prins între mașini în accidentului de ieri este în stare bună și  ACTUALIZARE Accident grav cu 5 mașini implicate pe strada Lungă

foto video Info Trafic Sibiu

Comentarii

28 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ionut Vl

Acum 3 ani

A-ti gasit de cine sa va lua-ti totii conducatori de logan daca baiatul are masina puternica doar nu era sa stea pana se hotaraste ancetul ala sa faca la stanga.. m-ai anvata-ti sa conduce-ti ca decat sta-ti pe margine si comenta-ti aiurea,impirtant e ca na patit nimic baiatul ca e tanar si are veata an fata nu crede-ti!?..
Raspunde

cine,ce?

Acum 3 ani

saracu baiat are masina "puternica" da nu stie sa conduca
Raspunde

MC.D

Acum 3 ani

Ionut VI...daca tu conduci la fel cum comentezi aici, atunci trebuie sa ne mai ferim de inca un exemplar scolit ca cel in cauza...poate amandoi ati incheiat studiile prin cls. VI si permisul l-ati obtinut la Pitesti...mars la autobuz...
Raspunde

2inx

Acum 3 ani

:)))))) ba da le scremi sa ti iasa perfect toate cuvintele. E prea bine. E fals klar
Raspunde

sibian

Acum 3 ani

Du-te dracului de prost!
Raspunde

sibian

Acum 3 ani

..mergi in comuna Valcea si sa faci cum iti dicteaza mintea ta intunecata,E plin de rable de BMW cu numere de VL,OT,DJ ce au apucaturi de condus ca la ei in sud.Daca tot veniti aici pentru un job si o viata mai buna,macar sa va schimbati proastele obiceiuri in ale conducerii.
Raspunde

o

Acum 3 ani

200 euro pt carnet, bmw de la taticul, analfabet = combinatia fatala. Doamne, apara-ne!
Raspunde

dancp2

Acum 3 ani

daca era trabant nu bmw dati date anul fabricatiei,km reali,km trucati etc...............
Raspunde

Vivi dragan

Acum 3 ani

Ce vă mirati acum cateva zile posesorul unui cotet cu numarul SB 91CDI vine de pe bulevardul coposu se încadrează pe banda din dreapta si vrea sa iasă spre hotelul Ibis netinand cont că primaria a executat marcajul rutier in asa fel incat chiar si handicapati mintali ca tânărul care conducea acest BMW sa învete sa se incadreze corect după care bineinteles că tot el sicaneaza un conducator auto care se incadrase corect. Pentru acest posesor de BMW ar fi bine ca politia rutieră să facă un efort si sa îi cumpere ochielari poate asa vede si el marcajele rutiere din sensurile giratorii.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ionut Vl

Acum 3 ani

Pai da si daca se loveau cine scapa nevatamat soferul din bmw masina buna de calitate s-au loganistul care confuce un cazan pe rotii!?..
Raspunde

right driver

Acum 3 ani

Trebuie neaparat STARPITE din trafic astfel de specimene, ca si cel care a condus aceasta masina. Zilnic acesti nenorociti sfideaza in trafic pe toata lumea prin manevrele pe care le fac. Rau este ca distrug si integritatea si sanatatea altora care probabil sunt nevinovati. Oare politia se sesizeaza in acest sens???
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Raspandache

Acum 3 ani

Sibieni handicapati, dupa atat timp tot mai puneți botul la diversiunile trollilor, cum dreq sa nu rada oltenii de voi 'tu-va-n gat de fraierici.
Raspunde

...

Acum 3 ani

pai in cisnadie, de unde e "soferul", e plin de olteni. "noua oltenie" se imparte intre selimbar si cisnadie. asa ca, raspandache, ia mai meri ma si suge mielu'
Raspunde

Foff

Acum 3 ani

Oltenii din Sibiu rad de fericire ca au ajuns in occident , in rest inpresiile voastre de smecheri rupti in kur nu intereseaza pe nimeni. Daca erati capabili faceati ceva la voi acasa , nu trebuia sa veniti aici sa traiti mai bine!
Raspunde

carnet pe spaga

Acum 3 ani

asta e problema principala. Soferi idioti sunt destui si doar cu aplicarea unor pedepse sanatoase in cazul producerii accidentelor ii poate potoli putin. Daca ar sti ca nu mai conduc timp de un an de la un accident de genu asta.. poate se mai gandeste inainte de a apasa cu caramida pe pedala. Iar Ionut VI.. e bun de dus la gradina zoologica.. sa-i arunce lumea necivilizata pufuleti.
Raspunde

mihai

Acum 3 ani

Alt distrus din Cisnadie.... Toti ratatii din orasul ala pleaca in Germania sa spele wc-uri la mcdonald's si se intorc plini de impresii...
Raspunde

Vasilica GJ

Acum 3 ani

Va rog frumos din nou, chiar va implor in genunchii, domnule IONUT VL, spunetimi din ce carti ati invatat sa scrieti asa de corect ca vreau sa dau si io bacaloreatu si sa il si eau, ca pana acuma io scriam alfel da acuma imi dau seama ca numa cum scrietzi dvs e corect, multumex
Raspunde

Okooko

Acum 3 ani

Ionut VI, nu vrei tu să accelerezi până la 200km/h și să încerci să dobori un stâlp pe Milea?
Raspunde

andrei emanuel

Acum 3 ani

cum se numeste soferul?
Raspunde

bondica.abumeyangu

Acum 3 ani

stati linistiti ca IONUTZ VL nu-i mai merg combinatiile cu netu si e sarac ca doar e de la valencia(valcea)n si a venit ca si ciinele unde ii da cineva un coltz de piine si un cotetz sa stea.. de masina nu cred ca e cazu sa va faceti probleme el detine doar o masina de tocat pe care nici aceea nu o poate folosi ca nu are intructiuni pe verso...:))))))))))))))))
Raspunde