Miercuri,
08.02.2023
Ninsori Usoare
Acum
-6°C

Replica lui Dragnea la protestele din Sibiu: Facem spital nou!

Replica lui Dragnea la protestele din Sibiu: Facem spital nou!

Liderul PSD, Liviu Dragnea, a declarat pentru agenția de presă news.ro, la scurt timp după întâlnirea de la hotelul Hilton, că Sibiul va avea spital nou.

Declarațiile vin în contextul în care atât Dragnea, cât și premierul Mihai Tudose, au fost așteptați cu proteste în fața sediului PSD din centrul Sibiului, aceștia schimbând programul oficial și întâlnindu-se cu liderii locali ai partidului în altă parte.

Liderul PSD Liviu Dragnea a afirmat pentru sursa citată că au avut o discuţie ”foarte bună” cu directorul Spitalului Judeţean Sibiu.

”S-a decis ca Guvernul să facă un spital nou la Sibiu, există şi un teren”, a afirmat Liviu Dragnea.
Ideea noului spital a fost întărită și de premierul Mihai Tudose.
”Informaţiile care au venit că, cel puţin la UPU, este o clădire veche, clădire care, indiferent cât de bine o refaci şi o reutilezi, este tot o clădire veche, în care funcţionează spital de mult, cu nosocomiale care au intrat deja în pereţii clădirii. Am venit să vedem efectiv despre ce este vorba şi să propunem celor îndrituiţi, începând cu doamna prefect şi cu conducerea spitalului, dacă nu cumva este mai bună o soluţie alternativă - adică un spital nou - unde să fie toată lumea adunată, toate secţiile, funcţională, modernă, cu aparatură nouă”, a declarat premierul Mihai Tudose.
Acesta a afirmat că va fi vorba despre un spital judeţean care să înlocuiască spitalele actuale.

Cât privește protestele și vizita la sediul PSD, Dragnea a spus că programul s-a schimbat pe parcurs.

"Nu știu cine a făcut programul (...). Doi, am discutat cu premierul la București ca, atunci când ajungem la Sibiu, amândoi să decidem unde mergem. Am decis amândoi să mergem la spital (...), am vorbit cu Bogdan Trif (președintele PSD Sibiu — n.r.) când ne apropiam de spital că vreau să facem întâlnirea aici, să nu facem la sediu, ca să nu mai traversăm tot orașul după ce terminăm întâlnirea. Și întâlnirea politică a fost aici", a spus Dragnea.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

26 comentarii

hmhm

Acum 5 ani

Full of crap. Povestea cu spitalul e veche, daca da drumul la bani si avize, nu inseamna ca vor fi votati. Pe cine vor ei sa minta??? Astia nu au ce cauta in Sibiu.
Raspunde

adi

Acum 5 ani

Cum minte Dragnea de cind se scuala. Rusine si azi ne crede prosti pe toti. Spitslul din Sibiu e in proiect de 10 ani nu a facut Dragnea nimic pentru el. Iohanis s-a zbatut pentru spital ani de zile.
Raspunde

Tex

Acum 5 ani

Sa traverseze tot orasul? Si o femeie insarcinata, pe tocuri si bataturi face drumul intre sediul psd si urgente in 10 min....
Raspunde

kokos

Acum 5 ani

Ba mincinosilor , lasa-ti-o balta .Auzi la ei au venit sa propuna d-nei prefect(ha!ha! , adica d-nei secretare de la Rosia!) construirea unui spital nou .Pai proiectul a fost demarat deja de Consiliul Judetean , exista deja terenul pentru spital.Acuma vin ei si se bat cu pumnul in piept ca fac spital nou. Mars la Bucuresti javrelor , n-aveti ce cauta in Sibiu!
Raspunde

alzara1918

Acum 5 ani

Terenul există ( vechi cât planeta ) ,locaţia e mai stupidă decât la Caracal iar banii lipsesc la CJ ; doar împreună cu Primăriavse poate construi , desigur în curtea actualului judeţean !
Raspunde

m

Acum 5 ani

vai, saru mana boierule. parca nu din banii nostri il face si parca nu e un lucru normal. numai ca pesedeul face multe lucruri anormale, aia e problema, livache.
Raspunde

Meritocratie

Acum 5 ani

Marș mă la pușcărie. Iar tuturor presedistilor slugoi din Sibiu : Să va fie rușine că susțineți infractorii.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Silvian Somfalean

Acum 5 ani

Nu le mai faceti nimic, Domnilor, sa le faca soros si corporatiile care ii indoctrineaza sa va injure, nu i-ati vazut cum arata, cu barba si par lung, nu mai au nici o disciplina in ei. Eu nu m-as mai imtoarce aici pana nu isi revine lumea si isi da seama care tine cu romanii si care cu strainii.
Raspunde

...

Acum 5 ani

pentru tine exista spital: nr 3, pe dr. bagdazar
Raspunde

Mitica

Acum 5 ani

Dragnea minte cum respira.
Raspunde

umor negru

Acum 5 ani

Io credeam ca-n teleorman nu e nevoie sa respiri ca sa existi.....
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Alzara

Acum 5 ani

Nu va mai certati ca prostii...or fi si psd-istii hoti si mincinosi da' nici cu sorosistii,liberalii de kkt si hotul de case iohannis nu ma laud...sunt toti o apa si-un pamant...niste nenorociti spurcati!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

#rezist+50

Acum 5 ani

Sibieni de c***t ! Nu neritati nimic putorilor. Doar sa fiti sclavi la mosie ! Condusi cu biciul.
Raspunde

Un sibian

Acum 5 ani

tu rezisti in prostie, aia e clar!
Raspunde

Ina

Acum 5 ani

Asa e, nu meritam nimic din ce incearca sa ne bage pe gat regimul dragnea! Iar pe sclavi cauta-i pe la belina, prin teleorman, acolo sunt mosiile.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Noi

Acum 5 ani

Verificam astăzi dacă au avut autorizație pt adunare publică.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

ToTo

Acum 5 ani

Ce ticăloși sunteți Turnul Sfatului, imediat ascunderii comentariile care nu va convin. În condițiile astea DECLAR CĂ IUBESC PSD, iar sinienilor care au demonstrat încă odată ca sunt niste snobi cu apucături de turmă le transmit: HUOOO, SA VA FIE RUSINEEEE, PACEEEEEEEEEE. :)))))
Raspunde

Vlad

Acum 5 ani

Cand acuzi pe cineva defapt proiectezi starea ta asupra celeilalte persoane. Adica tu simti ca esti un sclav, nu-ti place situatia asta si atunci refulezi/ acuzi pe altcineva de un astfel de comportament. De fapt e refularea asupra propriei stari, nu e vorba despre starea celuilalt. E simplu. E psihologie clasica. Succes in viata! :)
Raspunde

Ina

Acum 5 ani

Floricica dansatoarea?!?
Raspunde

ToTo

Acum 5 ani

Da, nu mai stiam cum o cheamă, aia e, multumesc . PA_CEEEEEEE , SĂ VĂ FIE RUSINEEEEEEEE
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Johhny Eniescu

Acum 5 ani

Sibiul e plin de strazi de pamant ca acum 100 de ani si va numiti oras european? Sunteti vai mama voastra de laudarosi sarantoci! Mars cu Sibiul vostru la cosul de gunoi al istoriei!
Raspunde

ToTo

Acum 5 ani

SA VA FIE RUSINEEEEEE ,PACEEEEE
Raspunde

miki maus

Acum 5 ani

"Dinti Mragnea" ... Cum adica "s_a hotarat ca Guvernul"? Era cumva in programul de guvernare? Sau a schimbat programul cum s_a schimbat agenda pentru vizita de la Sibiu!?
Raspunde

Vlad

Acum 5 ani

Omu e bolnav . Se fac controale psihiatrice inainte sa ajungi intr-o functie de conducered de stat ? E clar bolnav. E infioratoare seninatatea cu care face afirmatiile astea !
Raspunde

Cioricliul Albastru

Acum 5 ani

Minciuni de Teleorman nu va face nimic. Vorbe goale.
Raspunde

Ardeleanca

Acum 5 ani

Așa , așa PSD , îți abrogi merite ,minunat ..., .....Noi ,sibienii știam de mult de acest proiect, nu era o noutate sa vina tovarășul Dragnea , sa ne aducă la cunoștința acest lucru ... .Doar ,doar ,ca și Sibiul sa te voteze PSD ....EXCLUS !!!
Raspunde