Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Sibian, prins la furat de motorină în Alba

Alin Bratu
1
motorina1-esyp

Şase percheziţii sunt efectuate joi de către poliţiştii din Blaj la domiciliile unor persoane din Sibiu şi satul Pănade (județul Alba), bănuite de furt de combustibil din gospodăriile şi utilajele agricole aparţinând unor cetăţeni din Blaj, informează un comunicat transmis Agerpres de Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba.
Din cercetări a rezultat faptul că, în noaptea de 11 spre 12 decembrie, trei persoane, două din Pănade şi una din municipiul Sibiu, ar fi sustras cantitatea de 500 de litri de motorină din gospodăriile şi utilajele agricole aparţinând unor cetăţeni din Blaj. Ulterior, cei trei ar fi transportat combustibilul la locuinţele personale, de unde l-ar fi valorificat către diverse persoane.
Poliţiştii vor pune în executare cinci mandate de aducere, persoanele urmând a fi conduse la sediul Poliţiei Municipiului Blaj pentru audieri şi dispunerea măsurilor legale, menţionează sursa citată.

Publicitate
Publicitate
Publicitate

Foto: Arhivă

Publicitate
Publicitate

Alin Bratu
Alin Bratu

Politic

0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

Un răspuns

  1. Avatar Pitulicea frageda
    Pitulicea frageda

    Nu putea fi sibian. Garantat era valcean!

    1
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate