Marţi,
27.09.2022
Parțial Noros
Acum
16°C

Becali, despre meciul de diseară: De aia nu se amână meciul cu Sibiu…

Becali, despre meciul de diseară: De aia nu se amână meciul cu Sibiu…

Patronul echipei FCSB, George Becali, a anunțat că meciul din această seară cu FC Hermannstadt ar fi trebuit amânat, iar jucătorii FCSB nu vor fi obligați să joace dacă nu vor.

"Nu știu cum se va desfășura meciul cu Sibiu. Trebuia să-l amânăm, nu vrea Burleanu. I-am zis lui Argaseala că nu ne prezentam si luam 3-0. Mi-a răspuns că o să desconsideram competiția. Ok, mergem cu copiii. Cică nu, că iar desconsideram cupa. I-am zis lui MM și lui Argaseala: cine vrea să joace, joacă! Cine nu vrea, nu vrea... Faceți echipa cum știți, cum puteți.

Mircea Sandu a stat mulți ani la FRF, a vrut să stăpânească, dar a avut niște limite. Burleanu a stat 2-3 ani și vrea să ne stăpânească el pe noi. Mai, Burleanule, nu poți să-mi stăpânești nici măcar o unghie. Am ajuns la mana lui Felix Grigore. Steaua a ajuns la mana lui Felix Grigore, așa a ajuns fotbalul românesc. De aia nu se amână meciul cu Sibiu că nu vrea Felix Grigore. Sandu te ajuta, rezolvai. Nu era tirania asta de acum. Sper sa scăpăm de Burleanu! Cred că scăpam de el", a spus Becali la PRO X.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

16 comentarii

rammstein

Acum 4 ani

beeeee!!!!!!!!!!!...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Aurelia Vingărzan

Acum 4 ani

In anul centenarului neamului nostru cel romanesc, trebuie sa tinem cu totii cu Steaua, echipa romaneasca, ortodoxa! Nu cu o echipa a popoarelor asupritoare sponsorizata de Soros si USR!
Raspunde

Crede si nu cerceta !

Acum 4 ani

femeie, dupa cum ziceam, ia niste xanax si rudotel, poate dormi nitel
Raspunde

biciclist

Acum 4 ani

Este al doilea articol in care se vorbeste despre amanarea meciului si in care nu dati niciun motiv al celor care vor asta. Deci, de ce vor unii amanarea meciului??? Sau va trebui sa citesc pe alte site-uri?
Raspunde

Marius Enescu

Acum 4 ani

Of, biciclistule, te pricepi si la fotbal si la politica... Esti roman adevarat, felicitari!
Raspunde

Edy-CSU

Acum 4 ani

Inimosii membri ai galeriei Dacii liberi, infratiti cu Brigada Valcea si Factiunea Dragasani, vor imparti tuturor doamnelor ciorba de burta si indragitii mici romanesti, pentru a cultiva produsele romanesti si a ne simti romani din neamul nostru sfant de daci! Sa nu uitam ca am fost primii aici, inca de pe vremea incasilor mediteraneeni!
Raspunde

mie imi este foame

Acum 4 ani

Va rog frumos, unde aste amplasata taraba cu ciorba si mici, care e preturile ( sau, ma rog, sunt preturile ) si la cat se deschide ?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Marius Enescu

Acum 4 ani

In anul Centenarului, pe programele de la meciul secolului a fost tiparit si cantecul de baza al galeriilor: "Sibiu si FSCB/Sa isi suga pu#!3le!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

cosmos

Acum 4 ani

i`auzi VADIM..ce nume au pus astia echipei ..Hermannstadt :) clar ca sunt romani..sau vor sa impresioneze sasul
Raspunde

CHE GUEVARA

Acum 4 ani

Acest Becali este extrem de toxic pentru fotbalul romanesc! Sper sa dispara cat mai repede din peisaj!
Raspunde

ger

Acum 4 ani

...dar de cánd acest bisnitar de bilete la film ( CINEMA "PATRIA" ) Bek Ali - este ROMÁN? Íntrebati-l ce a pázit familia lui cánd locuiau ín BANAT... Dupá acele incidente au fost mutati ín zona Bráila
Raspunde

adevarul

Acum 4 ani

"Pe fondul acestor neînţelegeri au avut loc o serie de scandaluri şi bătăi dintre germani şi macedonieni, culminând cu bătaia cruntă în ziua de Paşti a anului 1950. Macedonienii au devenit neagreaţi în ochii autorităţilor timişorene, care au făcut tot posibilul ca în 1951 să fie deportaţi în Bărăgan”, scrie profesorul Iosef Pitzer, în cartea , apărută în 1994. Pitzer a trăit evenimentele sângeroase din 1950, iar acum trăieşte în Germania, la Reutlingen.
Raspunde