Vineri,
07.05.2021
Innorat
Acum
18°C

Iohannis: Cine ştie ce înţelegeri secrete face domnul Dragnea acolo cu evreii

Iohannis: Cine ştie ce înţelegeri secrete face domnul Dragnea acolo cu evreii

Preşedintele Klaus Iohannis s-a declarat astăzi deranjat de vizitele în Israel ale președintelui Camerei Deputaților, Liviu Dragnea și a premierului Viorica Dăncilă.  "Această vizită pe care o face premierul şi se pare şi preşedintele Camerei Deputaţilor în Israel are câteva ciudăţenii - nu au venit la discuţii, nu a plecat doamna prim-ministru cu niciun fel de mandat acolo. A vorbit, deci, doar în numele şi pentru Guvern şi nu pentru România. Însă nu acest lucru m-a îngrijorat cel mai mult, ci secretomania în care s-a organizat această plecare. Nu am mai pomenit ca un premier al României să plece într-o vizită externă, să anunţe seara târziu înainte de plecare acest lucru, fără să anunţe agenda, fără să se ştie de fapt ce caută acolo. Aşa în vizită turistică poate să plece oricine oricând, dar dacă pleacă persoana care conduce Guvernul ar trebui să se ştie mai multe", a spus Iohannis, astăzi, după ce a vizitat Aerostar SA - Grup Industrial Aeronautic Bacău. Președintele și-a exprimat speranța că la întoarcerea lor acasă vor da detalii despre vizita în Israel.  "În ceea ce priveşte vizita preşedintelui Camerei, mai mare secret. S-a aflat că a plecat acolo, doar după ce a ajuns acolo. Nu ştiu care sunt dedesubturile acestei abordări, cine ştie ce înţelegeri secrete face domnul Dragnea acolo cu evreii. (...) Sper ca după revenire să aibă bunul simţ şi să explice românilor ce au făcut acolo", a mai spus Iohannic, citat de Agerpres. Întrebat cum va gestiona probleme cu Guvernul în cazul politicii externe, el a răspuns: "O să găsesc o soluţie".

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

13 comentarii

lol

Acum 3 ani

Polita lui drak.nea a ajuns la scandenta si acum i se cere sa indeplineasca ceea ce a convenit cu evreii pro-rusi inca de acum doi ani. De aici disperarea si masurile aferente luate de maritul far din alexandria si nicidecum teama de DNA....
Raspunde

chivuta din teleorman

Acum 3 ani

Se teme dl. presedinte de intelegeri ascunse si de tradare... Poate stie aceste lucruri din experienta... Tot patitu-i priceput...Cine siei s-o fi inteles nea Liviu cu evreii sa-i vanda urmatorul mandat de presedinte al Romaniei.. Evreii sunt in stare sa vanda orice, se stie doar...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Zero

Acum 3 ani

Sa vezi dupa ce o baga cu ''am fost sa atragem investitii'' bla bla
Raspunde

Pop

Acum 3 ani

Unii cu evreii,rusii ,altii cu germanii,austriecii,ungurii,iar altii cu americanii si tiganii un paradox cu atatea cozi de topoare sa ne tot dezvoltam ,conducere autohtona nu mai exista de la asasinatul 89. Cei ce in trecut ne-au umilit ne umilesc si azi pentru ca nu stim sa zicem pana aici straini criminali de natii.
Raspunde

K.Samuel

Acum 3 ani

Poftim? Cu evreii in general? I-o fi convocat Dragnea pe toti la Ierusalim sa faca o intelegere cu ei? O fi facut si cu cei din Romania, Germania, Polonia, Franta? Cu cine s-o mai fi inteles oare? Declaratia presedintelui e neglijenta. Putea sa se refere la Netanyahu sau oricine altceva, nu la evrei in general. Cred ca ar trebui sa-si ceara scuze. Cred ca sunt destule conspiratii cu evrei, masoni, reptilieni si toate bazaconiile, nu mai trebuie si presedintele sa adauge la ele...
Raspunde

Romanul

Acum 3 ani

O sa le vanda evreilor toate proiectele pentru autostrazi , renelul, DACIA si la urma ceva pamanturi :) Nici nu stiu ce atata mirare ...evreii conduc totul! :) Dragnea e puternic pentru ca oltenii sunt infratiti cu evreii...
Raspunde

lol

Acum 3 ani

Ce paradoxal este ca ai dreptate! O sa le dea pe mana cel mai mare fond national de dezvoltare, adica ceea ce ai zis....
Raspunde

Voltaire

Acum 3 ani

1939
Raspunde

rammstein

Acum 3 ani

hopa s-a trezit analfabetul din teleorman !!.cica Presedintele le-a adus afront evereilor...ai sa vedem ce zice istoria ... "Evreu (uneori, în trecut și în unele țări - israelit) este un termen etno-confesional care denumește adepții religiei iudaice sau mozaice, ".."Cuvântul evreu (în limba română există și varianta arhaică „ovrei”) provine din limba ebraică. Cuvântul ebraic עברי (ivrí) este înrudit cu verbul עבר „a trece”[1]. Mitologia evreiască leagă acest nume de Eber (ebr. 'Ever), un strămoș al lui Avraam (Abraham, ebr. Avraham), urmaș al lui Sem (ebr. Șem) sau de faptul că vechii evrei au venit în Canaan „de dincolo (ever) de râu” (Iordan sau poate Eufrat).""".. -asa ca ba banditule de teleorman mai invata ..
Raspunde

David

Acum 3 ani

Ba rammstein, in general te suspectam de darul prostiei dar dupa acest comentariu, sunt sigur ca nu mimezi, chiar de bucuri de acest dar. As putea incerca sa iti explic de ce bati campii dar ar insemna sa stric orzul pe gaste asa ca te las sa te scalzi linistit in euforia ta inepta. Sincer, esti reprezentativ pentru partea #rezistenta.
Raspunde

coniac-canoe

Acum 3 ani

Ia uite cine vorbește, unul premiat de evrei fiindcă susține ca în România a fost holocaust si de aceea este musai sa plătim cam 20 miliarde de euro despăgubiri către statul Israel.
Raspunde