Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

VIDEO-Depășire interzisă pe Valea Oltului, chiar sub ochii Poliției

Cristina Bălău
3
vitezoman-valea-oltului-1-hqau

Un șofer a depășit pe linie dublă continuă și, exact când a terminat manevra, a dat nas în nas cu poliția. Faza s-a petrecut aseară pe Valea Oltului și a fost filmată cu o cameră de bord, chiar de șoferul care a fost depășit.

Publicitate
Publicitate

În filmarea postată pe o pagină de facebook, șoferul este surprins cum intră în depășire, iar în momentul în care revine pe banda sa de mers, luminile mașinii de poliție se aprind. Vitezomanul este mai apoi tras pe dreapta de organele de ordine.

Publicitate

Cel mai probabil, șoferul s-a ales cu permisul suspendat pe 30 de zile, cu o amendă de 580 de lei și 4 puncte penalizare.

Sursa video: facebook/ Polițiștii au umor

Publicitate
Publicitate

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

3 răspunsuri

  1. Avatar x
    x

    La linie dubla continuta cred ca sunt 3 luni…si e f bine asa!

    7
    0
  2. Avatar McD
    McD

    Prea blanda sanctiunea…minim 6 luni pieton si vreo 2000 lei amenda si apoi vedem cine mai depaseste…in occident primesti min.100€ amenda daca depasesti viteza admisa cu 15-20km/h ceea ce nu este asa de grav ca o depasire pe linie continua…

    8
    0
  3. Avatar Tepes
    Tepes

    Interesant. Masiuna de politie avea camera indreptata in spate.

    2
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate