Un șofer de 39 de ani care circula cu viteză spre Sibiu a pierdut controlul direcției și a intrat cu mașina într-un autoturism condus din sens opus. Accidentul s-a petrecut la Cașolț.
Potrivit polițiștilor sibieni, pe fondul vitezei neadaptate, pe un sector de drum în curba, șoferul de 39 de ani a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu un autoturism condus regulamentar din sens opus de un bărbat în vârstă de 36 de ani. Ambii șoferi sunt sibieni.
Nu sunt probleme mari de trafic, anunță Elena Welter, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
Șoferul din autoturismul lovit este transportat la spital cu traumatism cranio cerebral. Bărbatul este stabil și conștient, a declarat Liliana Blaga, purtător de cuvânt al Serviciului de Ambulanță al Județului Sibiu.
Foto: arhiva TS
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Elena Welter , Liliana Blaga , Județului Sibiu
Vizualizari: 642


Ultimele comentarii
Acum 4 ore
!!!
Acum 4 ore
Gelu
Acum 4 ore
Carcotasul de serviciu
Acum 5 ore
Newman
Acum 5 ore
Hermannstadt