Traficul a fost restricționat astăzi pe o bandă timp de oră pe Transfăgărășan, după ce mai multe pietre au căzut pe carosabil.
PPotrivit reprezentanților Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Brașov, căderile de pietre de pe DN7C au fost cauzate de ploile abundente din ultima perioadă. „Circulația a fost restricționată timp de o oră pe un sens de mers. Este vorba despre sectorul de până în Bâlea Cascadă, care este deschis tot anul”, a transmis Robert Elekes, purtător de cuvânt al DRDP Brașov.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.













Lasă un răspuns