O autospecială Dacia Logan, aparținând Poliției Municipiului Sibiu, în timp ce se afla cu semnalele acustice și luminoase în funcțiune, a fost lovită pe Vasile Milea la intersecție cu strada N. Iorga, de un autoturism condus de un sibian de 37 de ani. Șoferul autospecialei a fost rănit.
Echipajul care se afla în autospeciala lovită era format din doi polițiști de ordine publică ce se deplasau la o intervenție, anunță Elena Welter, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al județului Sibiu.
În zonă se circulă îngreunat. În prezent se fac cercetări în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor în care s-a produs accidentul rutier, arată sursa citată.
ISU Sibiu a intervenit cu un echipaj Smurd și a acordat asistență medicală polițistului rănit, un bărbat de aproximativ 47 de ani, conștient cu plagă membru inferior, arată slt. Alina Voina, purtător de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Sibiu. Bărbatul a fost transportat la UPU Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Elena Welter , Urgență Sibiu , Poliției Municipiului Sibiu , Dacia Logan , vasile milea , Alina Voina
Vizualizari: 3040
Ultimele comentarii
Acum 6 ore
Ron
Acum 6 ore
Mariana Deacu
Acum 7 ore
BittDanman
Acum 7 ore
Gheo Poplaceanul
Acum 7 ore
Gheo Poplaceanul