Miercuri,
08.07.2020
Parțial Noros
Acum
21°C

103 de elevi și 47 de profesori au fost premiați de Consiliul Județean

17 Decembrie 2019 12:44

103 de elevi și 47 de profesori au fost premiați de Consiliul Județean

Luni, la Consiliul Județean, a avut loc Gala Performanței în învățământul preuniversitar din județul Sibiu – a doua sesiune. În prezența Inspectorului școlar general, Alexandru Dumbravă, și al Danielei Cîmpean, președinta Consiliului Județean Sibiu, 103 copii au fost premiați pentru performanțele de la olimpiade și concursuri. De asemenea, au fost premiați 47 de profesori care au ajutat acești elevi să atingă performanța și care au avut o activitate bogată anul acesta. Elevii și profesorii au primit diplome, flori și premii în bani, valoarea totală a premiilor ridicându-se la 56.300 lei.

Gala Performanței din învățământul preuniversitar din județul Sibiu a avut loc luni, 16 decembrie, de la ora 14:00. Cei mai buni elevi din Sibiu au umplut sala Consiliului Județean, entuziasmați de onoarea și premiile care le-au fost înmânate de consilierii județeni. Evenimentul a fost deschis de președinta Consiliului, Daniela Cîmpean , care a ținut să îi felicite pe tinerii „frumoși și deștepți” ai județului, dar să le și mulțumească pentru rezultate cu care Sibiul se mândrește.

premiere elevi CJ (18)

 „Cred că atât de mulți oameni inteligenți la un loc, nu a fost niciodată în această sală de consiliu. Am emoții fiind în fața voastră pentru că vreau să vă felicit pentru tot ceea ce faceți voi. Ați înțeles că cea mai importantă muncă a elevului este să învețe și aduceți rezultate frumoase acasă. Vreau să știți că aceste rezultate nu vă aduc numai vouă onoare, ci și părinților, profesorilor, dar și tuturor sibienilor. Aceste rezultate aduc un bun renume, mă bucur că acesta vin de la voi, cei în care ne punem nădejdea. Ne uităm cu optimism în viitor și ne gândim că Sibiul are un viitor frumos. Mi-aș dori ca în administrația publică locală, cât mai mulți dintre voi să vină pentru că este important ca în funcțiile de decizie să fie oameni bine pregătiți care să cunoască mai multe domenii de activitate. Vă aștept să vă gândiți și să vă implicați în viața publică – politică”, a declarat Daniela Cîmpean, președinta Consiliului Județean.

premiere elevi CJ (9)

Inspectorul școlar general, Alexandru Dumbravă, a ținut să le reamintească olimpicilor faptul că este important să se bucure de copilărie, chiar și în puținul timp pe care îl au disponibil. „Doresc doar să vă asigur că la inspectoratul județean o să găsiți profesioniști, oamenii care își doresc să vă fie aproape. Vreau să vă îndemn să nu uitați să fiți copii, pentru că adesea sunteți prinși într-o cursă nebună a învățatului de dimineața până seara care să vă mai îmbunătățească un pic și constatăm că uneori copii noștri nu mai au amintiri legate de copilărie. Copii, nu uitați să vă bucurați de vacanță, de după-amiezi și de prieteni, ieșiți din tablete și mergi între blocuri, între case. Nu vă dați doar zâmbete prin mesaje, ci strângeți-vă mâna, alegați-vă și jucați-vă”, spune Alexandru Dumbravă.

La prima sesiune a Galei performanței, organizată în luna iunie 2019, Consiliul Județean Sibiu a alocat suma de 70.000 lei pentru premierea elevilor și a profesorilor.

103 elevi premiați

premiere elevi CJ (14)
Denumire concurs Premiul obținut Numele și prenumele elevului Clasa Unitatea de invatamant a elevului
Concurs Internațonal „Olimpiada Geniilor”, Universitatea Oswego, Statul New York, SUA Medalie de Aur-Secțiunea Robotică Rădac Alexandru Ovidiu a XI-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Concurs Internațonal „Olimpiada Geniilor”, Universitatea Oswego, Statul New York, SUA Medalie de Argint - Secțiunea Inovație științifică Marpozan Daniel a XI-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Concurs Internațonal „Olimpiada Geniilor”, Universitatea Oswego, Statul New York, SUA Medalie de Argint - Secțiunea Inovație științifică Muntean Codrin a XI-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Lions Young Ambassador – Bert Mason, 12th European Final, Lions Europa Forum, Talin, Octombrie 2019 I Mârza Alexia Ștefana a XII-a Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada Națională Interdisciplinară „Științele Pământului” Pregătire lot lărgit și participare la selecție lot restrâns – locul 6 pe țară (Mențiune) Ianc Octavian a X-a Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada de argumentare, dezbatere și gândire critică ”Tinerii dezbat” Mențiune BRĂDEANU ALEXANDRA MONICA a XI-a Colegiul National Pedagogic "Andrei Saguna" Sibiu
Olimpiada Naţională de Creativitate Ştiinţifică / Ştiinţe fundamentale - seniori Mențiune Deac Alexandru Viorel a XI-a Colegiul "Scoala Nationala de Gaz"
Olimpiada Naţională de Creativitate Ştiinţifică / Ştiinţe fundamentale - seniori Mențiune Malcea Robert Rodin a XI-a Colegiul "Scoala Nationala de Gaz"
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune Duma Rareș George a VI-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune Ciolan Casian Alexandru a VII-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune Vișa Roxana Maria a VII-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune GREGER DARIUS ŞTEFAN a VII-a COLEGIUL NAȚIONAL "SAMUEL VON BRUKENTHAL" SIBIU
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune LANGA-MUREŞIAN DAVID ŞTEFAN a VII-a COLEGIUL NAȚIONAL "SAMUEL VON BRUKENTHAL" SIBIU
Concursul Naţional de Creativitate în Limba Engleză "Speak Out", secţiunea B I Cimpoeru Andreea Sabina a XI-a Colegiul Naţional "Samuel von Brukenthal" Sibiu
Educație rutieră,  Educație pentru viață I Szatmari Ancuța Teodora a VIII-a Școala gimnazială ” Mihai Viteazu” Șelimbăr
Concursul de ciclism și educație rutieră „Cupa Podul Înalt” I Stănuleț Marius Andrei a VIII-a Școala gimnazială ” Mihai Viteazu” Șelimbăr
Concursul de ciclism și educație rutieră „Cupa Podul Înalt” I Conț Ștefania Adriana a VIII-a Școala gimnazială ” Mihai Viteazu” Șelimbăr
Concursul de ciclism și educație rutieră „Cupa Podul Înalt” I Cătană Ovidiu Claudiu a VIII-a Școala gimnazială ” Mihai Viteazu” Șelimbăr
Concursul Național de Proiecte Antidrog „Împreună” I Suciu Șerban-Dumitru a X-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Concursul Național de Proiecte Antidrog „Împreună” I Cosma Andra-Georgiana a X-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Concursul Național de Proiecte Antidrog „Împreună” I Cîrtog Maria Patricia a X-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Concursul Național de Proiecte Antidrog „Împreună” I Popa Cristina-Maria a IX-a Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale", Pictură pe sticlă I Fogoroș Oana a IV - a Școala Gimnazială Racovița
Concursul national de folclor si mestesuguri traditionale "Pe fir de balada" I Sprîncenatu Eduard Alin a II-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Concursul national de folclor si mestesuguri traditionale "Pe fir de balada" I Cerpac Minerva Maria a VII-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Sprîncenatu Eduard Alin a II-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Cerpac Aura Elena a V-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Danciu Marieta a V-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Gangal Raluca Petronela a V-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Cîrciumaru Florian Nicolae a V-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Scutaru Antonia Eliza a VIII-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Lazar Ana-Maria a VII-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I Lazăr Mihai a VIII-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Olimpiada ”Meșteșuguri artistice tradiționale”- metaloplastie I Mija Silviu-Flavius a X-a Liceul „Axente Sever” Mediaș
Olimpiada ”Meșteșuguri artistice tradiționale” - mobilier pictat I Pintea Călin Alexandru a XI-a Liceul „Axente Sever” Mediaș
Concursul național de ecologie și protecția mediului "Un copil sănătos într-un mediu curat" I VECERDEA IOANA MIHAELA a X-a Palatul Copiilor Sibiu
Concursul național de ecologie și protecția mediului "Un copil sănătos într-un mediu curat" I TELEABĂ DARIA MARIA a X-a Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada naţională „Meşteşuguri artistice tradiţionale” I Scutaru Antonia Eliza a VIII-a Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos
Concursul Internațional de dans și muzică ”Ghiocelul de argint”, Arad I VECERDEA IOANA MIHAELA a X-a Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul Național de muzică și dans ”Batca”, Drăgășani I FOGOROȘ VALENTINA a VII-a Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul Național de muzică și dans ”Batca”, Drăgășani I DAMIAN MARIA ALEXANDRA a IV - a Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul Național de muzică și dans ”Batca”, Drăgășani I FLOREA MARIA NICOLETA a V-a Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada naţională „Meşteşuguri artistice tradiţionale” - brodat I Cioflec Larisa a V-a Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada naţională „Meşteşuguri artistice tradiţionale” - tesut la razboi orizontal I Teculeț Natalia Maria a IV - a Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada naţională „Meşteşuguri artistice tradiţionale” - tehnici de impletit ciucuri I Prier Andreea a XI-a Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale" I Roman Georgeta Maria a X-a Colegiul "Scoala Nationala de Gaz"
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale", Xilogravură I Plaian Ciprian Ioan a XII-a Colegiul "Scoala Nationala de Gaz"
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale" I Petrişor Maria a III-a Școala Gimnazială nr. 1 Sibiu
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale"- pictat icoane I Mateescu Andreea Elena a V-a Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale" - mobilier pictat I Muntean Daria Valentina a X-a Colegiul Național Pedagogic „A. Saguna” Sibiu
Concursul Național de Automodele-Navomodele, ”Cupa Râmnicului”, Rm. Vâlcea I- Navomodele Machete - categoria C8 BORGHINĂ CRISTIAN PAUL a XI-a Palatul Copiilor Sibiu
Concursul Național de Automodele-Navomodele, ”Cupa Râmnicului”, Rm. Vâlcea I - Automodele RC - proba 1:10 MT Tudor Nicolas Daniel a X-a Palatul Copiilor Sibiu
Concursul Național de Automodele-Navomodele, ”Cupa Râmnicului”, Rm. Vâlcea I - Navomodele RC - proba F2 Tudor Nicolas Daniel a X-a Palatul Copiilor Sibiu
Concursul Național de Automodele-Navomodele, ”Cupa Râmnicului”, Rm. Vâlcea II - Navomodele RC - proba F2 BORGHINĂ CRISTIAN PAUL a XI-a Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada naţională „Meşteşuguri artistice tradiţionale” II Sim Andreea Cristina a VIII-a Scoala Gimnaziala „Aurel Decei” Gura Râului
Olimpiada naţională „Meşteşuguri artistice tradiţionale” - pictat icoane II Lazăr Nicole Alina a VIII-a Palatul Copiilor Sibiu
Concursul național de protecția mediului"Să iubim natura" II MIRA IULIANA ELENA a XI-a Palatul Copiilor Sibiu
Concursul național de protecția mediului"Să iubim natura" II MIRA EMILIAN MIHAI a IX-a Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul Național de muzică și dans ”Batca”, Drăgășani II VECERDEA IOANA MIHAELA a X-a Palatul Copiilor Sibiu
Concurs naţional pe teme de protecţia consumatorului "Alege! Este dreptul tău" II Donici Denisa Maria a X-a Colegiul "Scoala Nationala de Gaz"
Concurs naţional pe teme de protecţia consumatorului "Alege! Este dreptul tău" II Sămărtinean Nicolae Adrian a XII-a Colegiul "Scoala Nationala de Gaz"
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale" - pictat icoane II Radu Sabina Ioana a VIII-a Școala Gimnazială nr. 18 Sibiu
Olimpiada nationala  "Meșteșuguri artistice tradiționale" - pirogravură II Corman Alexandra Maria a V-a Scoala Gimnaziala "Regina Maria" Sibiu
Concursul internaţional de proiecte de voluntariat „Pentru noi, oamenii!” III Damian Maria- Andreia a VII-a Scoala Gimnaziala „Aurel Decei” Gura Râului
Concursul internaţional de proiecte de voluntariat „Pentru noi, oamenii!” III Popa Ana-Maria a VII-a Scoala Gimnaziala „Aurel Decei” Gura Râului
Concursul internaţional de proiecte de voluntariat „Pentru noi, oamenii!” III Popa Andreea Elena a VII-a Scoala Gimnaziala „Aurel Decei” Gura Râului
Concursul de engleză „SPEAK OUT” III Bâja Titus Răzvan a V-a Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Concursul de fizică şi chimie pentru şcolile din învăţământul rural ,,Impuls perpetuum,, III Matei Alexandru Gavrilă a VIII-a Şcoala Gimnazială Cristian
Concursul de Muzică "Batca" III Simionescu Dominique a XI-a Colegiul Naţional "Samuel von Brukenthal" Sibiu
Campionat national scolar/ judo Premiul III 60 kg Jenariu Ioan Alexandru a X-a CSS Soimii/ Lic Arta
Campionat national scolar/ atletism Premiul II 1500 M Teușan Tabita a XII-a CSS Soimii/ Lic O Ghibu
Campionat national scolar gimnastica baieti 3 Premii I - Individual compus, paralele, sol;   Premiu II cal Blidaru Alexandru Octavian a IV - a CSS Sibiu /REGINA MARIA
Campionat national scolar gimnastica baieti Premiu II-sarituri          3 Premiul III- sol, paralele,bara Torcica Sebastian a IV - a CSS Sibiu /SC.GEN.NR.6
Campionat national scolar gimnastica baieti  Premiu II- inele Tasso Santiago Pietro Gabriel a III-a CSS Sibiu /SC.15
Campionat national scolar gimnastica baieti Premiul II - paralele Dumitrescu Robert Sorin a V-a CSS Sibiu /SC.25.
Campionat national scolar gimnastica baieti Premiul III-paralele Moldovan Sergiu Paul a VIII-a CSS Sibiu /SC.10
Campionat national scolar gimnastica baieti 3 Premii I -inele, paralele, individual compus, 2 Premii II-sarituri,cal             Premiul III-bara Macarei Marcus a X-a CSS Sibiu /LIC.GHIBU
Campionat national scolar gimnastica baieti   Premiu I - cal;             3 Premii II- paralele,bara,individual compus,                        Premiul III- sarituri Șoaită Andrei a X-a CSS Sibiu /LIC.GHIBU
Campionat national scolar gimnastica baieti Premiul III- sol Tonca Raul Constantin a IX-a CSS Sibiu
Campionat national scolar gimnastica baieti premiul I-sarituri,premiul II-inele, premiul III-individual compus Bera Nicolae Ionel a X-a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti, juniori II I Macarei Marcus a X-a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti, juniori II I Șoaită Andrei a X-a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti, juniori II I Negoescu Florin Darius a X-a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti , juniori III II Blidaru Alexandru Octavian a IV - a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti, juniori III II Torcica Sebastian a IV - a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti, juniori III II Piţigoi Ştefan a IV - a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti, juniori III II Tasso Santiago Pietro Gabriel a III-a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti , juniori II III Bera Nicolae Ionel a X-a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti , juniori II III Tonca Raul Constantin a IX-a CSS Sibiu
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti , juniori II III Cinăzan Mihai Raul a IX-a CSS Sibiu
Campionat National Scolar-inot premiul I -50 m liber,premiul II,100 m liber Schimdt Karl-Christian a V-a CSS Sibiu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Brădescu Horațiu Andrei a VI-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Grancea Gheorghiţă Laurenţiu David a VIII-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Grancea Gheorghiţă Robert-Constantin a VIII-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Bologa Daniel Dumitru a VIII-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Bologa Cristian Andrei a VIII-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Gâlea Adrian Ispas a VI-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Vacariu Marian Andrei a VI-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor -oină băieți III Gâlea Antonio Valentin a V-a Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Olimpiada gimnaziilor-tenis de masa echipe III Hila Beatrice Georgiana a VI-a Sc. Gimnaziala Ciresarii Medias
Olimpiada gimnaziilor-tenis de masa echipe III Cîndea George Cristian a VI-a Sc. Gimnaziala Ciresarii Medias
Olimpiada gimnaziilor-tenis de masa echipe III Drăgan Daria Ioana a VII-a Sc. Gimnaziala Ciresarii Medias
Olimpiada gimnaziilor-tenis de masa echipe III Drăgan Bogdan Adrian a V-a Sc. Gimnaziala Ciresarii Medias

47 de profesori premiați

premiere elevi CJ (19)

 

Denumire concurs Premiul obținut Numele și prenumele profesor Unitatea de invatamant
Concurs Internațonal „Olimpiada Geniilor”, Universitatea Oswego, Statul New York, SUA Medalie de Aur-Secțiunea Robotică Ileșan Daniela Florentina Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Lions Young Ambassador – Bert Mason, 12th European Final, Lions Europa Forum, Talin, Octombrie 2019 I Marinescu Ana Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada Națională de Argumentare, Dezbatere și Gândire critică ”Tinerii dezbat” Mențiune VINȚI CLAUDIU SORIN Colegiul National Pedagogic "Andrei Saguna" Sibiu
Olimpiada Națională Interdisciplinară „Științele Pământului” Pregătire lot lărgit și participare la selecție lot restrâns – locul 6 pe țară Mentiune  Bunău Dorin Florin Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada Națională Interdisciplinară „Științele Pământului” Pregătire lot lărgit și participare la selecție lot restrâns – locul 6 pe țară Mentiune Dobrescu Maria Aurora Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada Națională Interdisciplinară „Științele Pământului” Pregătire lot lărgit și participare la selecție lot restrâns – locul 6 pe țară Mentiune Muntean Cristina Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada Națională Interdisciplinară „Științele Pământului” Pregătire lot lărgit și participare la selecție lot restrâns – locul 6 pe țară Mentiune Velica Mircea Radu Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Educație rutieră,  Educație pentru viață I NANU DANIEL -IOAN Școala gimnazială ” Mihai Viteazu” Șelimbăr
Concursul de ciclism și educație rutieră „Cupa Podul Înalt” I NANU DANIEL -IOAN Școala gimnazială ” Mihai Viteazu” Șelimbăr
Concursul Național de Proiecte Antidrog „Împreună” I Ciucur Paulina Mioara Colegiul Național ”O. Goga” Sibiu
Concursul national de folclor si mestesuguri traditionale "Pe fir de balada" I SOLOMON VIOLETA HORTENSIA Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos / Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I SOLOMON VIOLETA HORTENSIA Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos / Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I DOBRIN DOINA Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos / Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul national de ceramica si mestesuguri "Cocosul de Hurez pentru copii" I GLIGA DANIELA Scoala Gimnaziala "Viorel Cucu Paltin" Arpasu de Jos / Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada ”Meșteșuguri artistice tradiționale” I PANEȘ DANIEL Palatul Copiilor Sibiu
Concursul național de protecția mediului"Să iubim natura" II TELEABĂ ROXANA MARIA Palatul Copiilor Sibiu
Concursul național de protecția mediului "Un copil sănătos într-un mediu curat" I TELEABĂ ROXANA MARIA Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada ”Meșteșuguri artistice tradiționale” II Verdeș Mihaela Palatul Copiilor Sibiu
Concursul Internațional de dans și muzică ”Ghiocelul de argint”, Arad I Botoroagă Claudiu Nicolae Palatul Copiilor Sibiu
Festivalul Național de muzică și dans ”Batca”, Drăgășani I Botoroagă Claudiu Nicolae Palatul Copiilor Sibiu
Concursul Național de Automodele-Navomodele, ”Cupa Râmnicului”, Rm. Vâlcea I Cheșcu Marius Ioan Palatul Copiilor Sibiu
Concursul de fizică şi chimie pentru şcolile din învăţământul rural ,,Impuls perpetuum,, III Neagu Florina Maria Şcoala Gimnazială Cristian
Olimpiada ”Meșteșuguri artistice tradiționale” I Ispas Rodica Maria Palatul Copiilor Sibiu
Olimpiada Naţională de Creativitate Ştiinţifică Mențiune Băcilă Ioan Sorin Colegiul Naţional "Samuel von Brukenthal" Sibiu
Concursul Naţional de Creativitate în Limba Engleză "Speak Out", secţiunea B I Suciu Anca Maria Colegiul Naţional "Samuel von Brukenthal" Sibiu
Concursul de Muzică "Batca" III Helbet Alina Lavinia Colegiul Naţional "Samuel von Brukenthal" Sibiu
Olimpiada Naţională de Creativitate Ştiinţifică / Ştiinţe fundamentale - seniori Mențiune Bugar Paraschiva Colegiul "Şcoala Naţională de Gaz"
Concurs naţional pe teme de protecţia consumatorului "Alege! Este dreptul tău" II Pop Ovidiu Eugen Colegiul "Şcoala Naţională de Gaz"
Olimpiada "Meşteşuguri artistice tradiţionale" I Iancu Andra Colegiul "Şcoala Naţională de Gaz"
Olimpiada națională  "Meșteșuguri artistice tradiționale " I Bucur Anca Georgeta Școala Gimnaziala Racovița
Olimpiada națională  "Meșteșuguri artistice tradiționale " II Vonica Simona Școala Gimnaziala nr. 18 Sibiu
Olimpiada națională  "Meșteșuguri artistice tradiționale " I Stângu Florinela Angela Scoala Gimnaziala "Regina Maria" Sibiu
Olimpiada națională  "Meșteșuguri artistice tradiționale " I Munteanu Anca Maria Scoala Gimnaziala "Regina Maria" Sibiu
Olimpiada gimnaziilor-oină băieți III Șiclovan Laurențiu Vasile Școala Gimnazială "Matei Basarab" Turnu Roșu
Campionatul National Scolar -gimnastica baieti I Bobeș Cristina Elena C.S.S.SIBIU
Campionat National pe echipe -gimnastica baieti I Căpățînă Dumitru Adrian  C.S.S.SIBIU
Campionat NATIONAL Scolar -inot I Păușescu Mirela  Maria C.S.S.SIBIU
Campionat national scolar/ judo Premiul III 60 kg Ionaș Ovidiu Vasile C.S.S. SOIMII
Campionat national scolar/ atletism Premiul II 1500 M Cuciorovschi Ligia C.S.S. SOIMII
Campionat National Scolar pe echipe I Opriș Dorina C.S.S.SIBIU
Olimpiada gimnaziilor-tenis de masa echipe III Bălăceanu Flaviu Cătălin Sc. Gimnaziala Ciresarii Medias
Concursul internaţional de proiecte de voluntariat „Pentru noi, oamenii!” III Hanzu Ileana Scoala Gimnaziala „Aurel Decei” Gura Râului
Olimpiada naţională „Meşteşuguri artistice tradiţionale” - pictat icoane II Maur Mariana Scoala Gimnaziala „Aurel Decei” Gura Râului
Concursul de engleză „SPEAK OUT” III Bunea Daniela Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune Oancea Carmen Adina Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune Dragoman Corina Elena Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Olimpiada Națională de Creativitate Științifică Mențiune Ileșan Daniela Florentina Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu
Foto: Silvana Armat

premiere elevi CJ (15) premiere elevi CJ (16) premiere elevi CJ (17) premiere elevi CJ (20)

Tag-uri: Turnu Roșu , Octavian Goga , Consiliul Judetean Sibiu , Mihai Viteazu , Consiliului Județean , Campionat Naţional , Școala Gimnazială , Gura Râului , Consiliului Județean Sibiu , Andrei Șaguna , Axente Sever , Regina Maria , elevii sibieni , Silvana Armat , Consiliul Județean , Colegiul Național Pedagogic , Concursul Internaţional , Palatul Copiilor Sibiu , Daniela Cîmpean , Școala Națională , Olimpiada Naţională , profesori , Gheorghe Lazăr , Concursul Național , Alexandru Dumbravă , După Festivalul Naţional , Pentru Sibiu , Matei Basarab , Aurel Decei , Școala Gimnazială Racovița , Comunicatul Danielei Cîmpean , Popa Ana , Speak Out , Limba Engleză , Campionatul Naţional Şcolar , Statul New York , Teuşan Tabita , Popa Andreea Elena , Olimpiada Națională Interdisci , Științele Pământului , olimpici , Viorel Cucu Paltin , Ianc Octavian , Marinescu Ana , Școala Gimnazială Cristian , Matei Alexandru Gavrilă , Iancu Andra , Olimpiada Geniilor , Marpozan Daniel , Muntean Codrin , Rădac Alexandru Ovidiu , Băcilă Ioan Sorin , Ciolan Casian Alexandru , Vișa Roxana Maria , Bera Nicolae Ionel , Bert Mason , Blidaru Alexandru Octavian , Bobeș Cristina Elena , Bologa Cristian Andrei , Bologa Daniel Dumitru , Botoroagă Claudiu Nicolae , Brădescu Horațiu Andrei , Bucur Anca Georgeta , Bugar Paraschiva , Bunea Daniela , Bunău Dorin Florin , Bâja Titus Răzvan , Bălăceanu Flaviu Cătălin , Campionat National Scolar , Cerpac Aura Elena , Cerpac Minerva Maria , Cheșcu Marius Ioan , Cimpoeru Andreea Sabina , Cinăzan Mihai Raul , Cioflec Larisa , Ciucur Paulina Mioara , Concurs Internațonal , Conț Ștefania Adriana , Corman Alexandra Maria , Cosma Andra , Creativitate Ştiinţifică , Cuciorovschi Ligia , Cupa Podul Înalt , Cupa Râmnicului , Cîndea George Cristian , Cîrciumaru Florian Nicolae , Cîrtog Maria Patricia , Căpățînă Dumitru Adrian , Cătană Ovidiu Claudiu , Damian Maria , Danciu Marieta , Deac Alexandru Viorel , Dobrescu Maria Aurora , Donici Denisa Maria , Dragoman Corina Elena , Drăgan Bogdan Adrian , Drăgan Daria Ioana , Duma Rareș George , Dumitrescu Robert Sorin , European Final , Fogoroș Oana , Gala Performanței , Gangal Raluca Petronela , Gimnaziala Ciresarii Medias , Grancea Gheorghiţă Laurenţiu D , Grancea Gheorghiţă Robert , Gâlea Adrian Ispas , Gâlea Antonio Valentin , Hanzu Ileana , Helbet Alina Lavinia , Hila Beatrice Georgiana , Ileșan Daniela Florentina , Ionaș Ovidiu Vasile , Ispas Rodica Maria , Jenariu Ioan Alexandru , Lazar Ana , Lazăr Mihai , Lazăr Nicole Alina , Lic Arta , Lions Europa Forum , Lions Young Ambassador , Macarei Marcus , Malcea Robert Rodin , Mateescu Andreea Elena , Maur Mariana , Mija Silviu , Moldovan Sergiu Paul , Muntean Cristina , Muntean Daria Valentina , Munteanu Anca Maria , Mârza Alexia Ștefana , Navomodele Machete , Neagu Florina Maria , Negoescu Florin Darius , Oancea Carmen Adina , Opriș Dorina , Petrişor Maria , Pintea Călin Alexandru , Piţigoi Ştefan , Plaian Ciprian Ioan , Pop Ovidiu Eugen , Popa Cristina , Prier Andreea , Proiecte Antidrog , Păușescu Mirela , Radu Sabina Ioana , Roman Georgeta Maria , Schimdt Karl , Scutaru Antonia Eliza , Secțiunea Inovație , Secțiunea Robotică , Sim Andreea Cristina , Simionescu Dominique , Sprîncenatu Eduard Alin , Stângu Florinela Angela , Stănuleț Marius Andrei , Suciu Anca Maria , Suciu Șerban , Szatmari Ancuța Teodora , Sămărtinean Nicolae Adrian , Tasso Santiago Pietro Gabriel , Teculeț Natalia Maria , Tonca Raul Constantin , Torcica Sebastian , Tudor Nicolas Daniel , Universitatea Oswego , Vacariu Marian Andrei , Velica Mircea Radu , Verdeș Mihaela , Vonica Simona , Șiclovan Laurențiu Vasile , Șoaită Andrei , premianți

Vizualizari: 1335

Denisa Laicauf

de Denisa Laicauf

Denisa Laicauf Reporter 0744196362

Comentarii

2 comentarii

Un dascăl

Acum 6 luni

Felicitări tuturor celor implicați: elevi, profesori, părinți!!! Meritați laude și recunoștință pentru frumoasele rezultate. Sărbători fericite!
Raspunde

Primavara

Acum 6 luni

Ilustra doamna Simtion n-o participat ? Sau era prea de dimineata si oricum, era vorba de invatamant si nu prea intelege ea treaba asta. Ca majoritatea treburilor. Important e sa conduci, nu sa ai habar !
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus