Un bărbat în vârstă de 35 de ani și un băiețel de șase ani au fost transportați la spital în urma unui accident petrecut luni seara, pe DN 7, la km. 242, aproape de intrarea în județul Sibiu.
Potrivit polițiștilor, pe fondul vitezei neadaptate în curbă și a carosabilului umed, un șofer în vârstă de 35 de ani, din București, în timp ce conducea spre Sibiu, a pierdut controlul direcției de deplasare, a lovit parapetul despărțitor de sensuri și s-a răsturnat pe carosabil.
Copilul a suferit un traumatism abdominal, iar șoferul a fost transportat la spital cu TCC acut și traumatism de membru superior, transmit reprezentanții SAJ Sibiu.
Traficul în zonă este îngreunat.
foto Info Trafic Sibiu
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: valea oltului , trafic , Accident Vascular Cerebral , masina rasturnata , Info Trafic Sibiu , dn 7
Vizualizari: 1685


Ultimele comentarii
Acum 10 ore
Emil
Acum 10 ore
O
Acum 10 ore
Emil
Acum 10 ore
Claudiu
Acum 11 ore
CA