Sâmbătă,
16.08.2025
Cer Senin
Acum
21°C

Accident în Sibiu. A lovit mașina oprită la trecerea pentru pietoni

Accident în Sibiu. A lovit mașina oprită la trecerea pentru pietoni

Un bărbat de 44 de ani a lovit mașina care se afla în trafic în fața sa, la intersecția Calea Dumbrăvii cu Nicolae Olahus, în timp ce conducea spre Școala de Înot. Autoturismul din față, condus de o femeie de 52 de ani a oprit pentru a da prioritate pietnilor. Șoferul de 44 de ani nu a fost atent și a izbit în plin mașina.

Polițiștii veniți la fața locului au stabilit faptul că șoferul care a provocat accidentul avea o concentrație de 0,14 mg/l alcool pur în aerul expirat. Atât conducatoarea autoturismului lovit, cât și o pasageră de 25 de ani, aflată în această mașină au fost transportate la spital, conștiente. Traficul se desfășoară fără probleme în zonă.

Foto: Arhivă

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus