Un pacient în vârstă de 76 ani, internat în cadrul secției de Boli Infecțioase a Spitalului Județean, a fost găsit spânzurat în această dimineață, transmit surse neoficiale.
Actualizare. Reprezentanții Spitalului Județean Sibiu confirmă situația și transmit că în acest moment cazul este anchetat și nu pot oferi detalii. „În ceea ce privește acest caz, este o anchetă în curs. Nu putem da detalii în acest moment. Toate informațiile care pot fi date publicității vor fi comunicate de instituțiile abilitate, la momentul potrivit”, spune Decebal Todăriță, purtător de cuvânt al unității medicale.
Știre inițială. Bărbatul, domiciliat în județul Mehedinți, a fost găsit decedat în interiorul unui grup sanitar, în jurul orei 04:20, moment în care un cadru medical a sesizat telefonic Poliția Municipiului Sibiu. Echipa operativă care s-a deplasat la fața locului, însoțită de un medic legist, a constatat decesul, arată reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
În cauză nu există suspiciuni cu privire la săvârșirea vreunei infracțiuni cu violență. Cercetările în acest caz sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, arată aceeași sursă.
Surse neoficiale spun că bărbatul era internat în cadrul secției de Boli Infecțioase a Spitalului Județean Sibiu, acolo unde a fost și găsit spânzurat. Reprezentanții Spitalului Județean Sibiu au fost contactați pentru o declarație, însă până la momentul publicării articolului nu au oferit un răspuns.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Județului Sibiu , Decebal Todăriță , Secţia Boli Infecţioase Copii , Poliția Municipiului Sibiu , Spitalului Județean , Spitalului Județean Sibiu
Vizualizari: 5693


Ultimele comentarii
Acum 40 minute
Iorgovan
Acum 1 oră
Sibianul
Acum 1 oră
Sibianul
Acum 2 ore
Sibianul
Acum 2 ore
Arhitect arian