Pe 18 si 19 iunie, începând cu ora 19, sibienii sunt așteptați pe pietonala din fața Casei de bilete a Sălii Thalia, la primul concert cu public permis după încheierea perioadei de carantină.
Cei 23 de instrumentiști vor fi dispuși chiar în centrul suprafeței pietonale, în timp ce spectatorii vor putea asista de pe margine la spectacol, în condiții de distanțare socială.
Orchestra simfonică va interpreta astfel fragmente din ’’Codex Caioni’’de Doru Popovici, ’’6 dansuri românești de Bela Bartok ’’ și ’’Simfonia nr.41’’ în Do Major ’’Jupiter’’ de Mozart, sub conducerea dirijorului Bogdan Postolache.
Accesul publicului la spectacol se face pe baza unui bilet de intrare, prețul acestuia fiind de 20 lei, în timp ce posesorii de abonament își pot folosi tichetele rămase.
Foarte important de precizat este faptul că la acest spectacol locurile sunt limitate.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: filarmonica , concert , Sibiu , stiri sibiu
Vizualizari: 1057


Ultimele comentarii
Acum 11 ore
Ion Iliescu
Acum 11 ore
Iancu
Acum 11 ore
Luca
Acum 12 ore
Bangladeju
Acum 12 ore
Aci Duțu