Un bărbat din Brașov s-a ales cu dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului, vineri seara, în Mediaș, după ce s-a tamponat cu o altă mașină.
La data de 2 aprilie, în jurul orei 22, la sediul Biroului Rutier Mediaș s-au prezentat doi conducători auto implicați într-un eveniment rutier (tamponare), produs în urmă cu puțin timp pe str. Aurel Vlaicu din municipiul Mediaș. În urma verificărilor efectuate, polițiștii rutieri au constatat că unul dintre conducătorii auto, respectiv un bărbat în vârstă de 32 de ani, din Brașov, se afla sub influența băuturilor alcoolice. Testarea alcoolscopică a șoferului a rezultat într-o concentrație de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat, transmit reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
Șoferul a fost însoțit la o unitate medicală unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii nivelului de alcool în sânge, ulterior fiind întocmite actele premergătoare efectuării de cercetări penale privind săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1137


Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Florin alexandru
Acum 1 oră
Till Eulenspiegel
Acum 2 ore
Sparrow
Acum 4 ore
Marti
Acum 5 ore
Newman