Pompierii sibieni au intervenit în această seară, pe strada Nicolae Iorga, unde un copil a rămas blocat pe acoperișul unei case. Din fericire, nu a pățit nimic.
Inspectoratul pentru Situații de Urgență a intervenit cu un echipaj SMURD și un echipaj de pompieri după ce un copil în vârstă de aproximativ 9 ani s-a urcat pe acoperișul unei clădiri să își recupereze mingea și nu mai reușea să coboare, relatează slt. Alina Voina, purtător de cuvânt al instituției.
Echipajul de pompieri a intervenit și a coborât copilul în siguranță. Acesta nu a necesitat asistență medicală.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Acum ar fi bun Brasovul…..interesant…
Să sperăm că trenul ăsta periurban va rezolva ceva probleme ale traficului, dar nu prea cred.
Incep sa se faca iar planuri si strategii pentru urmatorul „cincinal”…se apropie usor usor campania electorala locala. Turistii nu stau…
atat de obosit incat s-a angajat cu buna stiinta in depasire pe linie dubla continua. un gunoi.
Orasul este in colaps din toate punctele de vedere ! Calitatea vietii a decazut dramatic in oras ! Totul este…













Lasă un răspuns