Un bărbat din Loamneș s-a ales cu dosar penal, după ce a fost prins de poliție în timp ce conducea băut, cu dublul limitei legale de viteză.
Șoferul a fost oprit luni dimineața, în jurul orei 7, pe Calea Șurii Mici, pentru că polițiștii Biroului Rutier Sibiu l-au surprins în timp ce conducea cu viteza de 103 km/h într-o zonă cu limitare la 50 de km/h. „La volanul autoturismului a fost identificat un bărbat în vârstă de 54 de ani, din Loamneș, a cărui testare alcoolscopică a indicat o valoare de 0,53 mg/l alcool pur în aerul expirat”, anunță autoritățile.
Bărbatul a fost însoțit la o unitate medicală unde i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge, în cauză fiind întocmite actele premergătoare efectuării de cercetări penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1043
Ultimele comentarii
Acum 19 minute
R
Acum 35 minute
Emil
Acum 59 minute
Newman
Acum 1 oră
Newman
Acum 1 oră
C