Actualizare
Echipajele SMURD din cadrul ISU Sibiu au aplicat manevre de resuscitare pentru cele două persoane implicate în accidentul rutier. Este vorba de doi conducători auto, o femeie în vârsta de aproximativ 53 de ani și un bărbat de aproximativ 20 de ani.
Din păcate nici una dintre cele două persoane nu au raspuns manevrelor de resuscitare și au fost declarate decedate, transmite ISU Sibiu.
Circulația a fost deviată prin localitatea Arpașu de Sus, informează DRDP Brașov.
Conform IPJ Brașov, cele două autoturisme au intrat în coliziune, unul dintre acestea răsturnându-se pe carosabil.
Știre inițială. Două persoane sunt în stop cardio-respirator în urma unui accident petrecut luni pe DN 1, între localitățile Arpașu de jos și Ucea, anunță ISU Sibiu. Două mașini sunt implicate în accident.
La fața locului au fost mobilizate două echipaje SMURD dintre care unul cu medic și o autospecială de stingere cu descarcerare. De asemenea intervine și ISU Brașov.
"Din primele informații, două persoane au avut nevoie de descarcerare. La acest moment se aplică manevre de resuscitare întrucât sunt în stop cardio-respirator", transmite Sg. maj. Andreea Ștefan, purtător de cuvânt al ISU Sibiu.
Foto ISU Sibiu/DRDP Brașov
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: resusciteze , accident dn 1 , persoane ranite
Vizualizari: 4432
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Asdfasdf
Acum 3 ore
Cartea face bine!
Acum 3 ore
Miruna
Acum 5 ore
Sibian
Acum 5 ore
@Kokos ,Maria Deacu