Peste 20 de persoane au ajuns la spital în ultimele trei zile după ce au alunecat și au căzut pe gheața de pe trotuarele sau de pe străzile orașului Sibiu. Trei persoane au rămas internate, o persoană a refuzat internarea, iar restul au plecat acasă cu recomandări.
În perioada 20 – 23 ianuarie la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu au ajuns, după ce au căzut pe gheață, 22 de persoane cu vârsta cuprinsă între 23 și 75 de ani. Potrivit informațiilor trimise de reprezentanții unității medicale un singur pacient a căzut la patinoar, în timp ce restul au alunecat pe stradă. Majoritatea au plecat acasă cu recomandări, după ce s-au prezentat la UPU cu contuzii, plăgi sau traumatisme cranio-faciale. O persoană a refuzat internarea.
Dintre cei care s-au prezentat la UPU trei au rămas internați. Este vorba despre un pacient în vârstă de 75 de ani, cu traumatism cranio-cerebral, internat pe Secția Neurochirurgie, o pacientă în vârstă de 33 de ani și o pacientă în vârstă de 72 de ani, cu fracturi, internate pe Secția Ortopedie.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 959
Ultimele comentarii
Acum 6 ore
Verzii?
Acum 6 ore
Un român
Acum 6 ore
Xman
Acum 6 ore
Q
Acum 6 ore
Till Eulenspiegel