Deputatul Dan Barna, vicepreședinte al USR, consideră că prăbușirea tavanului școlii din Alămor reprezintă o „notă de plată neonorată” pe care au ajuns să o achite copiii.
„Am aflat de tavanul prăbușit peste copii din Loamneș, din misiunea de observare a alegerilor din Baku, Azerbaidjan, unde conduc delegația României la Adunarea Parlamentară a OSCE. Într-o Românie a promisiunilor mincinoase și neonorate nota de plată au ajuns să o plătească chiar copiii. Și ce s-a întâmplat este doar unul din rezultatele tragice ale guvernării PSD-PNL, al «României Educate», pe când singura lor grijă și a președintelui este despre comasat alegeri, girând rând pe rând tragedii, peste tragedii…”, a scris Barna pe pagina lui de Facebook.
El cere tragerea la răspundere a celor vinovați. „Vinovații de tragedia de la Școala din Loamneș, jud. Sibiu, trebuie să plătească. Transmit multă sănătate elevilor. E 2024 și avem ca țară șansa unor alegeri. Alegeri care sunt decise de oameni și am același mesaj în minte: așa nu se mai poate…”, adaugă Barna.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: barna prabusirea scolii alamor
Vizualizari: 1017
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Sparrow
Acum 1 oră
AMN114
Acum 2 ore
X
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
Emil