Vineri,
12.04.2024
Parțial Noros
Acum
15°C

Accident pe pista de biciclete de pe malul Cibinului. O femeie a ajuns la spital

Accident pe pista de biciclete de pe malul Cibinului. O femeie a ajuns la spital

Un echipaj SMURD a intervenit marți după-masă pe strada Malului, pentru a acorda asistență medicală unei femei căzută pe pistă de biciclete.

Polițiștii Biroului Rutier Sibiu spun că ar fi vorba despre un autoaccident rutier produs chiar pe pista de bicicleta de pe malul râului Cibin.

”În urma verificărilor efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit faptul că o sibiancă în vârstă de 56 de ani, în timp ce se deplasa cu bicicleta pe pista special amenajată în acest sens, s-a dezechilibrat și a căzut”, au informat polițiștii.

În urma accidentului, femeia a suferit vătămări corporale.

”Femeia în vârstă de 56 de ani s-a dezechilibrat și a căzut de pe bicicletă suferind multiple contuzii. Aceasta a fost transportată la UPU Sibiu conștientă”, spun și reprezentanții ISU Sibiu.

Polițiștii rutieri continuă cercetările.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Vizualizari: 2203

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

12 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Dan

Acum 1 lună

ori a luat rigola de scurgere ce pune jos instant orice roata, ori balustrada metalica de neam prost - care trebuia montata doar in zonele periculoase/expuse
Raspunde

Valjan

Acum 1 lună

Pai daca "inteligentilor" din primaria Fodoristanului nu le-a dat prin cap ca in proiect, balustrada aia idioata sa nu fie din metal ci sa fie de fapt o balustrada cu role de siguranta din plastic ce se rotesc daca intri in ele si protejaza la impact asa cum sunt instalate si pe unele drumuri din Japonia sau Europa de Vest. Erau mult mai ieftine decat tonele astea de metal debitat si sudat!!!
Raspunde

Didulescu

Acum 1 lună

stire importanta domle'....

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Un biciclist

Acum 1 lună

stalpii balustradei au muchii ascutite, asteptand victimele ... temeinica proiectare! Sper ca segmentul urmator de piste: Pod Sos. A. Iulia - Turnisor - str Rozmarinului sa aiba si mai mult "fer" si beton si borduri! facepalm ! se apuca primaria satului sibiu de piste .... cand trebuia doar sa ia orice exemplu de la Nadlac incolo - doar asfalt (FARA DENIVELARI) , fara borduri : https://www.google.com/maps/@48.3257683,16.0165678,3a,75y,246.64h,80.81t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWsFsZb2nc-cmKHXPZFXElw!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu
Raspunde

Pastor marginas

Acum 1 lună

Ce fain arata pista de biciclete si malul defrisat. Adevarate cladiri de patrimoniu arhitectural avem pe maluri :) Perfect! Un peisaj demn de FODORISTAN!!!

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Bambolero

Acum 1 lună

Malul arată măcar curat, nu plin de bălării
Raspunde

Pastor marginas

Acum 1 lună

Du-te bai de aici :) fara salcii = curat? :)) pai nu salciile faceau mizerie, oamenii faceau mizerie. Si se vor face la loc, stai linistit. Auzi ca arata curat malul...da, curatat de copaci .
Raspunde

Papa di Gio

Acum 1 lună

Feru i fer,hâc da io cu cine votez anu' ăsta??? Trebuie vorbit cu ai noști din Turnișor să se apuce să mai reducă din balustrade....ha,ha,ha.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Aci Duțu

Acum 1 lună

Pun pariu că toți moș congreșii ăștia care postează la comandă nici n-au văzut pista. În locul primăriei, le-aș tăia abonamentele moca, să mai vadă și ei orașul. Sau să stea naibii în fața blocurilor care li le-au dat comuniștii.
Raspunde

Marius

Acum 1 lună

din proprie experienta va spun ca dupa o ploaie scurta curba in ac de par de langa podul Petrom , este foarte alunecoasa. Desi am abordat-o cu viteza mica si maxima prudenta, aderenta este extrem de redusa si ca urmare am derapat si am cazut, din fericire fara urmari !
Raspunde

Cucuianu

Acum 1 lună

*****.... Mai vrea si SMURD sa o trateze.... Pt restul puteti merge direct si prin Cibin ca nu se supara nimeni. Au investit milioane de euro pentru natarai... (Acest mesaj a fost moderat din cauza limbajului calomnios folosit)

Raspunde