Un tânăr de 19 ani din Roșia, care circula cu mașina pe strada Alba Iulia, nu s-a asigurat la schimbarea benzii în sensul giratoriu și a intrat în coliziune cu un autocar. În accident au fost implicate 39 de persoane printre care și doi minori. Un tânăr, pasager în mașină, a ajuns la spital lovit la cap. Celelalte persoane nu au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Polițiștii Biroului Rutier Sibiu anunță un accident de circulație produs pe șoseaua Alba Iulia din municipiul Sibiu, în intersecția cu strada Salszburg.
Din primele verificări efectuate, polițiștii rutieri au stabilit faptul că șoferul unui autoturism (bărbat, în vârstă de 19 ani, din Roșia), pe fondul neasigurării la schimbarea benzii de mers în sensul giratoriu, a intrat în coliziune cu un autocar condus de către un cetățean străin, în vârstă de 43 de ani.
La fața locului au ajuns de urgență două echipaje SMURD dintre care unul cu medic, o autospecială stingere și o autospecială de descarcerare.
În accident au fost implicate 39 de persoane (2 minori și 37 de adulți).
Un tânăr în vârstă de 19 ani care a suferit un traumatism cranian și a fost transportat la UPU Sibiu, conștient.
Celelalte persoane nu au avut nevoie de asistență medicală.
Polițiștii continuă cercetările la fața locului.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1889
Ultimele comentarii
Acum 13 ore
Kokos
Acum 13 ore
Emil
Acum 13 ore
Suseanu Porumb
Acum 14 ore
Vivi Dragan
Acum 14 ore
Leonard (Leo)