Teatrul Național Radu Stanca anunță că actrițele Cristina Ragos și Veronica Arizancu au oferit „Consultații poetice” bunicilor din cadrul Căminului pentru Persoane Vârstnice Sibiu.
„Astfel, TNRS s-a alăturat Théâtre de la Ville din Paris, Teatro della Pergola din Florența, Teatro Municipal São Luiz din Lisabona și altor teatre europene pentru a susține inițiativa internațională Noaptea Solidarității, marcată în 23 ianuarie”, au transmis reprezentanții TNRS pe pagina de facebook.
O consultație poetică este o conversație individuală de 20 de minute cu un artist. Începe cu o întrebare simplă: “Ce mai faci?” Pe baza răspunsului, o poezie, un dans sau o muzică este propusă de artist ca “consultație poetică” și este citită sau interpretată.


Foto: Teatrul Național Radu Stanca/Facebook
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1250
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Sebastian Petrumihai Dendrologea ( pensionar, 50 de ani, senator )
Acum 1 oră
Mangalitza Intotero_Trifoi
Acum 1 oră
Asdfasdf
Acum 1 oră
Asdfasdf
Acum 1 oră
Un român