Sâmbătă,
16.08.2025
Partial Noros
Acum
31°C

FC Hermannstadt va juca finala Cupei României la Arad

FC Hermannstadt va juca finala Cupei României la Arad

FC Hermannstadt va juca finala Cupei României pe stadionul din Arad. Decizia a fost luată joi de Federația Română de Fotbal.

„În urma ședinței Comitetului Executiv al FRF din 24 aprilie 2025, s-a stabilit ca ultimul act al actualei ediții a Cupei României Betano să se dispute pe stadionul Francisc Neuman din Arad,” se arată în decizia publicată pe site-ul Federației. 

Partida dintre AFC Hermannstadt și învingătoarea celei de-a doua semifinale dintre CFR Cluj și Farul Constanța este programată miercuri, 14 mai, de la ora 20:30.

Citește și FC Hermannstadt - Rapid București scor 2 la 1, gol în ultimul minut! Sibiul este în finala Cupei României

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus