O femeie în vârstă de 68 de ani a fost transportată la spital în urma unui accident petrecut marți dimineață pe strada Pompeiu Onofreiu din municipiul Sibiu.
Din primele verificări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit faptul că în timp ce se deplasa pe strada Pompeiu Onofreiu, o sibiancă în vârstă de 68 de ani a fost acroșată de un sibian în vârstă de 45 de ani, care nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de mers cu spatele, la ieșirea din parcare, anunță Isabela Brad, purtător de cuvânt al Poliției Sibiu.
În continuare, sunt efectuate cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier, în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Un echipaj cu medic al Ambulanței Sibiu i-a acordat femeii primele îngrijiri medicale și au transportat-o la spital. Aceasta a suferit un traumatism de genunchi, spune Vasile Scridon, purtător de cuvânt al Ambulanței.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1603
Ultimele comentarii
Acum 2 ore
V.
Acum 2 ore
Coste s
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
Emil
Acum 3 ore
Sibian