Ariton și-a făcut ieșirea: Sunt mândru că plec. Colegii poate să zâmbească
Fostul ministru al Economiei Ion Ariton ai-a făcut să râdă pe ziariștii prezenți la predarea mandatului de ministru.
"Am făcut parte dintr-o echipă guvernamentală care a făcut multe pentru România. De aceea, sunt mândru că plec", a spus fostul ministru al economiei, citat de Hotnews. ”Această declarație a stârnit hohote de râs in rândul jurnaliștilor prezenți la ceremonie. Observând această reacție, Ariton a încercat să rectifice declarația inițială și a adaugat: Colegii de la presa poate sa zambeasca, dar sunt mandru ca plec in acest moment, pentru ca plec intr-un moment bun. Dupa aceasta completare, jurnalistii s-au amuzat și mai tare”, scriu ziariștii de la Hotnews.ro.
vizualizari:

Arhiva
Ultimele comentarii
BALDOVIN MARIN: AM FOST TRIMIS DE SPITAL MEDIAS CU URGENTA LA SPITAL ,URGENTA SIBIU,TRIMIS LA PEDIATRIE SIBIU SI INA...»»»
stefan: Vicele Calin are pensiune mare care este mereu plina de turisti,deci bani are ! ma intreb primarul ...»»»
@50 Goerg: Stimate Domnule Georg, va invit SA VA INFORMATI pe site-ul candidatului PER, www.stefannartea.ro asu...»»»
un cititor: Ne plangem in fiecare zi ca suntem saraci, ca nu cresc pensiile, ca nu ne mai ajung banii, dar daca ...»»»
@14oli: ghici cine-i mai oligofren ca tine, insule? vezi c-ai ghicit: nime' , tu esti neintrecut, asa ca ...»»»
Patronii: cu firme mari, daca sunt inteligenti (si faptele, adica nesponsorizarea unei activitati perdante pri...»»»
DIGI: Sibienii, fara fotbal de atatia ani, nu mai stie ce inseamna sa retrogradezi. In acest caz antrenoru...»»»
sorin: cine pune banii? BUNA INTREBARE .Hambasan a riscat ,dar acei patroni care au firme mari in sibiu ce ...»»»
briza: Discuti sterile si iar discutii, nu ajungem la nici-un rezultat, alt control si sa vedem ce iese, ...»»»
petre: sasul trebuie schimbat dar cu cine?...»»»




COMENTARII (18)
esti mandru fiule. putem relua tratamentul psihiatric din 2008, acum ai timp. sa nu cumva sa bati pana atunci ziaristii ca s-au ras de tine, tu trebuie sa te bati pt, consilui judetan, desi tara sufera ca nu mai dai comunicate la tribuna, cu cat munceste la tine (18:35:19)
Foarte tare! Poate sa mearga la studii la gradinita. Foarte tare si fiul meu de 4 ani il corecta. (18:47:13)
rogojina tot rogojina.ceva praz mananca si gura noastra? (19:45:49)
muta-te pe alt site, ca mirosi a oaie si-ti put picioarele, vine duhoarea prin monitor! (20:02:56)
Plecarea ta la Bucuresti nu a impresionat pe nimeni ln capitala si nici nu ai rupt gura targului cu nimic , la lntoarcerea la Sibiu nu te astepta sa fi primit cu aplauze s-au flori de oameni nici macar de membri P.D.L. eventual de cativa incompetenti care iai pus ln functii publice . Raluca Turcan e singura care a reprezentat cu onoare si demnitate atat oameni din Sibiu cat si P.D.L. ul si asta vo spune un sibian care este consilier P.D.L. (21:51:26)
noi ardeleni nu ne mutam numai in spatiul ardeal noi nu sintem ca voi rogojinele migratori si cind dati de civilizatie ramineti si contaminati in rau totul Se vede de la distanta incultura si gradul de educatie a voasta // ciocul mic cind veniti aici in civilizatie/ (21:55:33)
o nulitate care nici macar nu trebuie luata in seama.iti multumim aritoane ca te-ai luptat pt sibiu.... (22:13:58)
Sa luptat sa te puna pe tine ln functie pentru un sibian de la 7 ca alte lucruri pozitive noi nu observam cei ce lucram la privat. (22:56:16)
sunt fff bucuros ca a plecat MINISTRUL MUT CU costum de 3000E de la Minister!!! ORICUM NU MERITA FUNCTIA AIA, A FOST UNICA OCAZIE DIN VIATA LUI ASTA! PROSTANACUL.... (23:04:06)
de ce-l ridici in grad frate ? la cit de bou e, pute de prost cu tot cu costumul lui de 5mii de euroi luati din spagi si comisioane de la baietii destepte care este, ha ha ,da e prostul nostru ce naiba. (23:37:43)
Nulitatea asta o sa ocupe vreun post in Sibiu. Nulitati ca el sunt cu miile in Sibiu (in functii publice). Doar in primarie gasesti aproape 1.000. (08:40:41)
il ia acasa si pe prostanacu de nepot care era la presa?il aduce si pe ala sinistru de la hidroelectr, trahanache?sa o ia si pe parasuta de turcan, pusa de stolojan in bat, pe post de inghetata. sibieni, altii mai mintosi nu aveti de trimis la buc? sunt unii prin obor care vind brinza si pastrama. foarte buni. (09:59:08)
a ramas casieru de comanita. il tin pentru ancheta in post, ca sa-l lege pe blejnar. apoi si pe oierul din saliste, care a avut virf de inteligenta la primariea din satul natal. smecher mare, cu scala facuta la unchiu la drept sibiu. unde a invatat sa ia mangla? (10:02:57)
Doar eu vad titlul gresit rau? :)) "Sunt mândru că plec. Colegii "poate" să zâmbească". vai de steaua voastra :))) "E grele" cu gramatica AHHAHAHAAH (10:41:06)
Perla ii apartine desteptule... (11:24:47)
mare prostovan ast ariton nu stiu cum de lau pus ministru A A A? Realizez acum era cabinetul prostovanilor condus de boc de al lor si papusarul sef [base ] ai dirija ca la teatru de papusi tragea de sfori (11:55:09)
ministru nu dadea declaratii sa nu faca greseli ca si colegii lui! colegii poate sa zambeasca :)) (12:20:24)
Rareş Macrea şi Dorin Rusu, cele două nulităţi rămân la minister ??????? (14:42:54)
Din acelaşi domeniu:
Ponta la Sibiu. Toate cuvintele premierului
\"Gurănii au dat întotdeauna dovadă de hotărâre și unitate\"
Ponta i-a băgat în ceață pe șefii USL Sibiu: ”Cu FDGR nu vreau să mimăm lupte, dar nici să mimăm prietenii”
Ponta a pus tunurile pe Romgaz și Transgaz: Nu se mută din Mediaș, dar vreau să știu cum s-au îmbogățit miliardarii!
David, candidatul PRM la CJ: Pe buletinul de vot, sorţii au făcut să fim faţă în faţă cu Bottesch
Ponta vine sâmbătă în Mediaș și Sibiu. Programul liderului PSD
Valeriu Stoica: Sibiul poate fi capitală regională
Turcan: Creşterea salariilor în două tranşe cu câte 8%, o decizie perversă de amăgire a populaţiei
Teama lui Johannis: grupuri înregimentate politic pot schimba voința majorității sibienilor