Comercianţii de mărţişoare şi-au amenajat astăzi tarabele pe Bulevardul Nicolae Bălcescu.
La prima vedere nu par să existe diferenţe prea mari între mărţişoarele scoase pe piaţă anul acesta şi cele existente în anii trecuţi.
Nici la preţuri nu prea există diferenţe. Un mărţişor mic şi simbolic costă doar un leu. Media preţurilor de la mărţişoare anul acesta în Sibiu este undeva la 3 lei. Mărţişoarele ceva mai scumpe ajung şi la câteva zeci de lei.
Ca şi în alţi ani, nu lipsesc nici kitsch-urile: obiecte de docor multicolore sau strălucitoare, mărţişoare suflate cu aur, figurine din pluş, personaje de desene animate şi multe astfel de obiecte.
Comercianţii de mărţişoare vor sta pe Bălcescu până de Ziua Mamei.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Ziua Mamei , Bulevardul Nicolae Bălcescu
Vizualizari: 435


Ultimele comentarii
Acum 15 ore
Alzara 1918
Acum 15 ore
Gheorghe Ion
Acum 16 ore
Forest Gump
Acum 17 ore
Che
Acum 18 ore
Kukuruku