Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Meteo: de miercuri revine canicula

Ștefan Dobre
0

Specialiștii Centrului Meteorologic Regional Transilvania-Sud au transmis astăzi o informare prin care avertizează că de mâine revine canicula în județul Sibiu și cea mai mare parte a Transilvaniei.

Publicitate
Publicitate

”În zilele de miercuri, joi şi vineri vremea va fi călduroasă, local caniculară după-amiaza, mai ales în jumătatea vestică a Transilvaniei, unde se vor înregistra valori de temperatură 35…37 de grade, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge şi depăşi pragul critic de 80”, se arată în informarea semnată de meteorologii Narcisa Milian și Eugen Mitea.

Publicitate

 În plus, speciliștii sibieni mai arată că ”la sfârşitul săptămânii temperaturile se menţin ridicate”.

 Mesajul a fost transmis și prefecturilor din județele Alba, Sibiu, Mureş, Braşov, Harghita şi Covasna, pentru ase putea lua măsuri din timp.

Publicitate
Publicitate

Ștefan Dobre
Ștefan Dobre

Administrație

0724 605 815

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate